Jednorázové x pratelné vložky do podprsenky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elliz22
Stálice 55 příspěvků 01.04.15 13:42
Jednorázové x pratelné vložky do podprsenky

Ahoj, prosím o zkušenosti. Jsou lepší jednorázové nebo pratelné vložky do podprsenky? U prního syna jsem měla jednorázové, ale musela jsem je mít po celou dobu kojení (8 měsíců). Ráda bych zkusila ty pratelné. Vypletí se do nich investovat?

Děkuji E.

Reklama

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lejaa
Echt Kelišová 8956 příspěvků 01.04.15 13:45

Za mě rozhodně jednorázové, pratelných bys musela mít strašně moc.. a ve výsledku, když to musíš pořád prát, tak se to ani nevyplatí :)

AliTad
Kelišová 5170 příspěvků 01.04.15 13:47

@elliz22 U prvního jsem je taky musela používat strašně často, tak jsem u druhého nakoupila ty pratelné a ejhle - vůbec nebyly potřeba. Ze začátku jsem doma při kojení nebo na noc používala obyč. látkovou plenu, kterou jsem se „vycpala“, pak už nebylo potřeba nic. A kojím už skoro 2 a čtvrt roku.

lupilka
Ukecaná baba ;) 1147 příspěvků 14 inzerátů 01.04.15 13:48

Také jsem nad tím po druhém porodu přemýšlela a nakonec jsem se rozhodla zůstat u těch jednorázových. Odradil mě fakt, že bych je musela neustále prát a žehlit a nejsem si jistá, jestli by se i dobře vymáchaly, aby v nich nezůstal prací prášek. Pro mě jsou ty jednorázové daleko více pro mimčo hygieničtější.

1Luca
Kelišová 5252 příspěvků 01.04.15 13:48

@elliz22 za mě jednorázovky. Koupila jsem si 3 páry látkových a to bylo málo. Prala jsem to v ruce, nemáme radiátor, tak problém se sušením. Jednorázové jsem vyhodila a bylo, pohodlnější i třeba u doktora, ve společnosti.

elliz22
Stálice 55 příspěvků 01.04.15 13:49

Tak s praním by asi taková starost nebyla. Už teď nám jede pračka aspoň 2× za den. :-) Spíš jestli se za hodinu nenasáknou tak, že je fakt potřeba je vyměnit.

Petipa1
Nováček 4 příspěvky 01.04.15 13:54

Měla jsem pratelné, protože vic větrají, ale mně mléko moc neteklo. Pratelné vložky byly určitě příjemnější. Zkus koupit jedny a uvidiš. Já měla od aventu bez nepropustné vrstvy, otázka je, jak dlouho by trvalo než by protekly.To je individualni. Vždycky je můžeš střídat s jednorázovými.

Alyss1
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 12 inzerátů 01.04.15 13:57

Ty co jsem mela byli dobre. I kdyz „plnou naloz“ (kdyz jsem kojila z jednoho tak to teklo z druheho). Nedali. Ale to ani jednorazovky. Mela jsem asi pet paru. Prihazovala jsem do pracky. Mela jsem spousty mlika a pouzivala jsem je porad. Urcite doporucuju. Jednorazovek je strasna spotreba a jsou drahy.

Krapina
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 01.04.15 13:57

Měla jsem oboje a za mě jedině jednorázovky.. Pratelné se mi hrozně rychle nasakovaly, a tak často došlo k nehodě a prala jsem i tričko. Navíc jsem z těch látkových měla odřené bradavky :nevim:

Petipa1
Nováček 4 příspěvky 01.04.15 13:59

Pratelné vložky jsou většinou méně diskrétní v podprsence než jednorázové :-)

Hoa Mai
Závislačka 4971 příspěvků 6 inzerátů 01.04.15 14:00
@elliz22 píše:
Tak s praním by asi taková starost nebyla. Už teď nám jede pračka aspoň 2× za den. :-) Spíš jestli se za hodinu nenasáknou tak, že je fakt potřeba je vyměnit.

záleží, jaké si koupíš. Jsou tenké, co prosáknou rychle a hrubší a savější (já mám nějakou směs konopí s bambusem a na druhé straně flís či co), které vydrží déle.
Já jsem teda používala pratelné. Jednorázové jsem měla do porodnice a prvních pár dní, ale právě že brzo prosákly a když jsem viděla, kolik bych jich musela kupovat a kolik z toho je odpadu, tak jsem asi po týdnu koupila pratelné a měla je až do konce. Mám asi 4 páry tenších a 4 páry hrubších, prala jsem v ruce mýdlem na praní, propláchnout octovou vodou a pak čistou vodou. Prvních 6 měsíců bych bez nich nemohla jít ani se smetím.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 59437 příspěvků 5 inzerátů 01.04.15 14:07

Já jedině pratelné, z jednorázových jsem byla okamžitě odřená, nateklo do nich trochu mlíka a byly tvrdé… jinak těch pratelných jsem měla 5 párů a stačilo to. Ano, jsou o něco méně diskrétní, ale když s sebou člověk stále tahá mimino, tak mi to přišlo celkem fuk.

kaackaaa
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 01.04.15 14:08

U prvního jsem měla jednorázovky, a prala jsem pořád trika. Když jsem kojila, druhé teklo a nestačily. Měla jsem strach chodit i ke známým, protože to byl děs, pořád nějaké mokré kolo na triku. U druhého jsem si pořídila látkové s nepropustnou vrstvou a naprostá spokojenost. Za celou dobu se mi stalo snad jen 2× že protekly, ale to bylo přes noc, kdy jsem nekojila, protože dítě spalo celou noc.

loja
Kecalka 485 příspěvků 01.04.15 14:17

Za mě pratelné. Mám 10 párů, snad to bude stačit. Na doma mám od Petit lulu bambusové - ty více nasáknou http://www.petitlulu.cz/…-podprsenky/, ale taky jsou víc vidět. Ty budu mít na doma. Na ven jsem si koupila http://37084.myshoptet.com/…-podprsenky/ - ty s PUL zátěrem, takže by neměly protéct, maximálně provlhnout, ale to až budou fakt nacucané jak houby.
Jednorázové už fakt ne, byla jich spotřeba strašná spousta, při troše mlíčka okamžitě ztvrdly a já měla rozpraskaný bradavky z toho.

Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 01.04.15 14:18

Pratelné jsem dostala, ale používala jsem spíš jednorázovky. Mléko mi teklo tak, že nestačily ani jedny, na noc jsem chodila spát s látkovou plenou a i tu jsem si musela při každém probuzení měnit. Za mě jsou příjemnější jednorázovky, a to i když jsou „nacucané“. Teď už používám jen jednorázovky, když někam jdu (tvorba mléka se ustálila).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Úžasná proměna: z nenápadné studentky se stala královna plesu

Maturitní ples je největší společenskou akcí za celou střední školu. Proto... číst dále >

Jaká bude první dáma? Zemanová by pomáhala dětem, Drahošová seniorům

Do druhého kola prezidentské volby Češi poslali stávající hlavu státu Miloše... číst dále >

Reklama