Jednorázový státní příspěvek na nezletilé dítě 5000 Kč.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
789
3.5.22 08:44

Jednorázový státní příspěvek na nezletilé dítě 5000 Kč.

Ahoj všem,
poslední dobou se mluví o benefitu pro rodiny s dětmi ve formě státního příspěvku na nezletilé dítě žijící v domácnosti s příjmem do 1 milionu Kč ročně (hrubém nebo čistém, tam jsou ještě nějaké zmatky). Napadlo mě, jak to bude řešit rodina/nerodina, která má společné nezletilé děti ve střídavé péči. Nevíte to někdo? To budou oba rodiče dokládat své příjmy, takže si např. rozhádaném vztahu budou ukazovat, kdo co vydělá? A co slepované rodiny, kde žijí vlastní i nevlastní děti ve výhradní péči? Nic jsem o těchto příkladech neslyšela. V dnešní době už bohužel zdaleka všichni nežijí jako jedna velká happy Kelly family… :nevim: Děkuji za odpovědi a přeji krásný den. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5287
3.5.22 08:50
@Fee-bee píše:
Ahoj všem,
poslední dobou se mluví o benefitu pro rodiny s dětmi ve formě státního příspěvku na nezletilé dítě žijící v domácnosti s příjmem do 1 milionu Kč ročně (hrubém nebo čistém, tam jsou ještě nějaké zmatky). Napadlo mě, jak to bude řešit rodina/nerodina, která má společné nezletilé děti ve střídavé péči. Nevíte to někdo? To budou oba rodiče dokládat své příjmy, takže si např. rozhádaném vztahu budou ukazovat, kdo co vydělá? A co slepované rodiny, kde žijí vlastní i nevlastní děti ve výhradní péči? Nic jsem o těchto příkladech neslyšela. V dnešní době už bohužel zdaleka všichni nežijí jako jedna velká happy Kelly family… :nevim: Děkuji za odpovědi a přeji krásný den. :mavam:

Tak logické by bylo, aby si to uplatnil rodič, co na to dosáhne nebo jak se oba domluví, oproti čestnému prohlášení druhého rodiče. Jako třeba u odpočtu ditete z dani :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13317
3.5.22 08:54

@Fee-bee tak jelikož daný zákon teprve musí napsat, tak jsou tvoje otázky momentálně nezodpoveditelne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4707
3.5.22 09:10

@Fee-bee já zase přemýšlím, jak to budou dokládat podnikatelé, jestli teda příjmy mínus výdaje, nebo výdajový paušál, popřípadě ti co platí paušální daň…

nebo jestli je to jen pro zaměstnance…

no nechme se překvapit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
3.5.22 09:27

@Cenarius Děkuji. A já myslela, že mi něco uteklo… To jsou celkem machři, že něco oznámí do médií, ještě okolo toho jsou zmatky s hrubým/čistým výdělkem, a pak na tom teprve začnou vyšívat. :think: A také si nelze nepovšimnout, že je výplata příspěvku plánovaná na měsíc před volbami. To je mi náhodička… :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
3.5.22 09:29
@welovefashion píše:
@Fee-bee já zase přemýšlím, jak to budou dokládat podnikatelé, jestli teda příjmy mínus výdaje, nebo výdajový paušál, popřípadě ti co platí paušální daň…

nebo jestli je to jen pro zaměstnance…

no nechme se překvapit :mrgreen:

To mě zajímá taky, manžel je osvc a je teda rozdíl, jestli se to bude brát příjmy - výdaje a nebo jen příjmy. Nebo ja nevim jak to ještě domotaji a s čím přijdou a jaké budou další podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13317
3.5.22 09:33
@Fee-bee píše:
@Cenarius Děkuji. A já myslela, že mi něco uteklo… To jsou celkem machři, že něco oznámí do médií, ještě okolo toho jsou zmatky s hrubým/čistým výdělkem, a pak na tom teprve začnou vyšívat. :think: A také si nelze nepovšimnout, že je výplata příspěvku plánovaná na měsíc před volbami. To je mi náhodička… :dance:

Jo no, to je takové Babišovské :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
3.5.22 09:34
@Barca0211 píše:
To mě zajímá taky, manžel je osvc a je teda rozdíl, jestli se to bude brát příjmy - výdaje a nebo jen příjmy. Nebo ja nevim jak to ještě domotaji a s čím přijdou a jaké budou další podmínky.

Tak to předpokládám, že mechanismus na doložení příjmů osvč bude obdobný, jako u žádostí na jiné sociální dávky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3866
3.5.22 10:00

Zatim vubec nevedi, jak se to bude delat, ani jak by se to melo vyplacet, je dost mozne, ze se to jeste zrusi/predela, takze je predcasne neco resit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83149
3.5.22 10:21

No, ja bych rekla, ze nejrozumnější by bylo noc takové ho vůbec neschvalovat a jestli chteji pomoct rodinam s detmi, tak mohou zvysit slevu na dite. Ma to spoustu vyhod:

• vse je vymyslene, netreba nic dalsiho dokladat, staci změnit castku
  • nebudou se kvůli tomu muset platit zadni urednici
  • dostanou to jen ti, co pracuji
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6717
3.5.22 10:26
@Cenarius píše:
@Fee-bee tak jelikož daný zákon teprve musí napsat, tak jsou tvoje otázky momentálně nezodpoveditelne.

Zaplevelim, tuto vladu jsem volila, vim, ze to ma extrem tezke po Buresove hospodareni, korone, narustem energii a to vse zastituje psychous Rasputin, ale kdyz slysim p. Pekarovou tak bych ji trochu otevrela oci, a ted ten predvolebni pokus je populisticky non plus ultra :roll: hadejte kdo ale stejne vyhraje komunalky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
3.5.22 10:48
@lilith1 píše:
Zaplevelim, tuto vladu jsem volila, vim, ze to ma extrem tezke po Buresove hospodareni, korone, narustem energii a to vse zastituje psychous Rasputin, ale kdyz slysim p. Pekarovou tak bych ji trochu otevrela oci, a ted ten predvolebni pokus je populisticky non plus ultra :roll: hadejte kdo ale stejne vyhraje komunalky..

Nemaluj :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6717
3.5.22 10:49
@Fee-bee píše:
Nemaluj :cert:

Prosim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
3.5.22 10:50
@j.a.n.i1 píše:
No, ja bych rekla, ze nejrozumnější by bylo noc takové ho vůbec neschvalovat a jestli chteji pomoct rodinam s detmi, tak mohou zvysit slevu na dite. Ma to spoustu vyhod:
  • vse je vymyslene, netreba nic dalsiho dokladat, staci změnit castku
  • nebudou se kvůli tomu muset platit zadni urednici
  • dostanou to jen ti, co pracuji

Jenže příliš drahé, protože takhle to dají jednorázově před volbami, ale sleva na dítě by asi musela být dlouhodobější. Jinak by se jim každý vysmál. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
3.5.22 10:51
@lilith1 píše:
Prosim?

No s tím, že komunálky vyhraje Bureš… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek