Jednou za čas průjem po jídle

Anonymní
8.4.20 16:28

Jednou za cas jednorazovy prujem po jidle

Taky se Vam jednou za cas stane, ze po jidle do pul hodiny dostanete krece do bricha a mate jednorazovy prujem?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10567
8.4.20 16:36

Ne. Ale vysleduj, po jakem jidle. Muze jit o potravinovou intoleranci :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.20 16:42

Vysledovala jsem…ze se mi to stava…kdyz si dam dopoledne cappucino a pak k obedu spagety s rajcaty…nechapu proc…

• Nahlásit
  • Citovat
16470
8.4.20 16:45
@Anonymní píše:
Vysledovala jsem…ze se mi to stava…kdyz si dam dopoledne cappucino a pak k obedu spagety s rajcaty…nechapu proc…

intolerance na laktózu? zkus na lačno 2-3 deci mléka a uvidíš. Mě to takto začínalo, napřed jednou za pár měsíců, pak jednou za pár týdnů a pak pomalu pokaždý, když jsem si dala i jen blbý kafe z automatu. Dělalo mi to i cappucino.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.20 16:48

Mozne to je…v lete, kdyz jsme se vraceli z dovci…kde jsem.14 dni nemela mleko, jsem si v restauraci dala latte a ani jsem nestihla zaplatit a letela jsem…

• Nahlásit
  • Citovat
16470
8.4.20 16:52
@Anonymní píše:
Mozne to je…v lete, kdyz jsme se vraceli z dovci…kde jsem.14 dni nemela mleko, jsem si v restauraci dala latte a ani jsem nestihla zaplatit a letela jsem…

je to intolerance získaná věkem a prý ji má každej 10. Jen někomu to až tak nepřijde, protože kromě mléka do kafe, ho normálně moc nepije. Zkus to na lačno a uvidíš. Mě už pak ke konci i pobolíval žaludek/střeva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11765
8.4.20 16:58

Jo, stává se mi to, ale pokazde po něčem jiném. Není v tom ani pravidelnost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.20 19:19

Ano, stává.. Ale u mě to není půl hodina ale třeba jen 10 minut. A může to být jakékoli jídlo v jakýkoli čas :nevim: Testy u Dr v pořádku… Proto nerada chodím do restaurace nebo jim na návštěvách, nikdy nevím kdy mě to chytne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.4.20 21:00
A jake ti prosim delala mudr testy? Dekuju
@Anonymní píše:
Ano, stává.. Ale u mě to není půl hodina ale třeba jen 10 minut. A může to být jakékoli jídlo v jakýkoli čas :nevim: Testy u Dr v pořádku… Proto nerada chodím do restaurace nebo jim na návštěvách, nikdy nevím kdy mě to chytne :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
15646
8.4.20 21:30
@Anonymní píše:
Vysledovala jsem…ze se mi to stava…kdyz si dam dopoledne cappucino a pak k obedu spagety s rajcaty…nechapu proc…

Když si dáš jen kapucino, tak je to v pohodě? K obědu něco jiného než špagety s rajčaty.

Další věc je, že jsi psala, že po latte ti to také stalo. Zkusila bych se zaměřit na tyto situace. Dělá ti to jen mléko? Nebo i sýry (předpokládám, že na spagetach s rajčaty sýr byl)? Jogurty, tvaroh apod.

Klidně bych vyzkoušela měsíc bez jakýchkoliv mléčných výrobků (i bez másla a pořádně bych cetla slozeni výrobků a dávala si pozor na nebalene pečivo). Po měsíci opatrně zařadila bezlepkove výrobky, tak týden a sledovala jak mi je. Pokud to bude v pohodě, zkusila bych normální výrobky. Zase bych sledovala jak mi je. Z toho se dá odvodit, zda ti vadí mléčné bilkovina, nebo jen laktoza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15646
8.4.20 21:32
@Anonymní píše:
Ano, stává.. Ale u mě to není půl hodina ale třeba jen 10 minut. A může to být jakékoli jídlo v jakýkoli čas :nevim: Testy u Dr v pořádku… Proto nerada chodím do restaurace nebo jim na návštěvách, nikdy nevím kdy mě to chytne :mrgreen:

Nemůžeš reagovat na pšenici v jídle? Já prujmem reagovala na velké množství pšenice v jídle, hlavně, když jsem jedla cela pšeničné zrna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.20 21:41
@Anonymní píše:
A jake ti prosim delala mudr testy? Dekuju

Krevní.. Laktoza (lepek, nebo co to je), cukrovka a tak různě.. ani přesně nevím co tam vše bylo.. Měla jsem jít ještě na hadičku tam.. ehmm.. ale to jsem odmítla.. :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.4.20 21:43
@elen-ka píše:
Nemůžeš reagovat na pšenici v jídle? Já prujmem reagovala na velké množství pšenice v jídle, hlavně, když jsem jedla cela pšeničné zrna.

Nene.. Já moc ty celozrné nejím.. Stává se mi to třeba i po mastném (smažák, hranolky) ale třeba i po zapečených bramborech či chlebu s paštikou.. je to mnohem více.. Nikdy jsem nevypozorovala po čem to může být.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1371
9.4.20 00:29

Stává se to, když špatně funguje slinivka břišní. Mamka měla stejné problémy a zjistili jí to. Po lécích je líp. Musí se to řešit. Když špatně funguje slinivka, tak se špatně vstřebává inzulín a může z toho být diabetes. Tak rozhodně vyšetřit.
Může to být jen intolerance na laktózu, ale to jen v případě. Když jsou ty problémy po mléčných výrobcích. Pokud po čemkoliv, tak to můźe být ta slinivka, a to se už fakt řešit musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
13.4.20 10:13

Ano, stává. Ale mám intoleranci laktózy. Někdy to porusim a pak lítám na velkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama