Jednovaječná dvojčata monochoriales monoamniales

13.3.19 08:51

Jednovaječná dvojčata monochoriales monoamniales

Zdravím všechny nastávající maminky, které stejně jako já zjistily, že čekají dvojčata s jednou placentou a jedním plodovým obalem a stejně tak maminky, které mají tuto zkušenost z minulosti, ať už děti v pořádku donosily nebo ne.
Včera jsem se na screeningu dozvěděla, že bych se zatím neměla předčasně z ničeho radovat, byť se děti vyvíjejí zatím dobře, jsem 13+4. Dětem kromě transfúzního syndromu hrozí např. také vzájemné omotání pupeční šňůrou. Porod bývá vždy císařským řezem a to dost předčasně. A to je vlastně vše, co jsem se dozvěděla od doktora nebo z internetu. Za tři týdny jdu znovu na kontrolu, mezi tím mě čeká klasické vyšetření u mého gynekologa.Budu ráda za jakékoliv vaše zkušenosti či informace ohledně toho, co mne může čekat, také to, jak a kdy jste se např. maminky začaly skutečně na příchod dětí připravovat? Upřímně jsem nyní v takové fázi, že se mi ani nechce nic kupovat atp. když vlastně vůbec nevím, jak těhotenství dopadne. Snažím se myslet racionálně a nepodléhat stresu, ale ta nejistota z toho, co bude samozřejmě ve mně je a jen těžko jí lze potlačit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9463
13.3.19 08:59

Nejsem si úplně jistá, ale mě dvě sestry měly také jednu placentu, ale tuším, že měly mezi sebou jeden obal. Je jim už 15 let, narodily se v termínu a přirozeně. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.3.19 09:03

@AnastazieB Děkuji za podporu :-) No u mě je prý přirozený porod vyloučený, čemuž asi i rozumím…asi je velký rozdíl mezi tím, zda mají dvojčátka jeden nebo dva plodové obaly no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5060
13.3.19 09:10

Byla jsem v nemocnici se dvěma maminkami, co měly Mo-Mo dvojčata a v pořádku donosily (doležely). Cca 34.tt a tedy sekce, to ano. Jedna ta dvojčátka měla dokonce společný pupečník a až na konci se rozdělil mezi ně, tj. skoro to byla siamská dvojčata. :? A v pořádku :palec: Tak držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.3.19 09:37

@mau-mau tak taková slova jsou balzámem pro duši, vážně!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3596
13.3.19 09:53

Ahoj,

nevím, zda Ti pomohu, ale mám jednovaječná dvojčata, jedna placenta, ale dva plodové obaly. Ano, pouze 1 plodový obal je asi riskantnější. Ale i těm mým hrozil transfúzní syndrom, byla jsem hodně sledována v Hradci Králové. No, kluci narozeni 37+2, váha přes 3,2 kg každý, za 4 dny z porodnice jako ostatní děti, zdraví, dnes je jim 12 let.
Věř sobě i dětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.3.19 09:56

@letadlo Děkuju! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1524
13.3.19 10:09

@MichaelaMisha Mono mono dvojcatka jsou po siamskych dvojcatech nejvíce rizikove. Rodi se nejpozdeji ve 34tt,pak musi ven a rodi se jedine cisarem. Ja porodila mobi dvojcata (jedna placenta, 2 obaly) a dokonce jedna holcina tady na emiminu psala, ze do 17tt to na ultrazvuku vypadalo na mono a nakonec z toho vznikli mobi. Odkud jsi? Je dulezite, abys chodila na pravidelne VELKE ultrazvuky-ja chodila 1×2 tydny do motola, aby se kdyz tak rychle objevil transfuzni syndrom, kdyby to naaaahodou deti postihlo. Navic vubec neni samozrejmosti je donosit az do 36tt a pak je dulezite byt ve vetsi nemocnixi, aby vse bylo pripravene. Nechci, aby to vsechno vyznelo negativne, DOBRE TO DOPADNE. Ale pokud to nemas do Prahy daleko, tak fakt doporucuju motol, jsou na dvojcata jedni z tech nejlepsich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.3.19 10:14

@suzka1 Díky za cenné zkušenosti. Jsem z Brna a tak nějak předpokládám, že by tady mohli být taky na tyto případy dobře vybaveni a připraveni. Pan doktor z centra prenatální diagnostiky na mne působil profesionálně, prý je tam přímo přes dvojčata. Pozval si mě na další vyšetření za tři týdny, mezi tím mě čeká běžná kontrola u mého gynekologa. Bylo mi řečeno, že budu více sledovaná, v jakých intervalech do budoucna, to netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8854
13.3.19 10:22

S tvým případem nemám vůbec žádné zkušenosti a popravdě jsem ani nevěděla, že až takové problémy mohou u jednivaječných dvojčátek být. Posílám ti hodně síly a věřím, že dnes je medicína tak daleko, že vše dobře dopadne. Určitě budeš důkladně sledována. Na nákupy výbavičky je ale tak jako tak ještě brzy, já nich nekupovala dřív, než po 2.screeningu,kdy doktor,, potvrdí ", že miminko je zdravé a nemá nějakou vadu neslučitelnou se životem. Hlavně udržet pozitivní myšlení a odpočívat :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5060
13.3.19 10:27

Tak určitě jsou dvojčata rizikovější záležitost než běžné těhotenství jednoho dítěte, ale určitě to není vyšší úmrtnost než přežití. Hlavu vzhůru, musíš věřit, že budeš mít štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3596
13.3.19 10:34
@MichaelaMisha píše:
@letadlo Děkuju! :srdce:

A zapomněla jsem dodat, že i přes veškerá doporučení se kluci narodili přirozeně. Císaře jsem odmítala a porodník se mnou do toho šel. :-) Asi to byl i zážitek pro něho. Dokonce jsem neměla ani žádné genetické testy (začátek těhotenství jsem žila v Anglii), celou dobu jsem věřila, že miminka budou v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.19 10:40

@MichaelaMisha Já bohužel vím o holčině, co o tato dvojčátka přišla. :( Tuším kolem 18tt. Ale u ní byl i problém, že byla po vážném úraze, nakolik to mělo vliv si nejsem jistá. Jinak dnes má malého chlapečka. :srdce:
Prosím anonym, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
37
13.3.19 11:40

Já mám sestry jednovaječná mono mono. Mamka byla měsíc a půl v nemocnici ale nakonec je donosila az do 36tt. Neztrácej hlavu,mysli pozitivně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.3.19 12:28

@Rozarka18 Jéé, tak to je fajn zpráva! :potlesk:  :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie