Jedy při umělém oplodnění a snažení

Attila8
15.3.17 12:17

jedy při umělém oplodnění a snažení

Ahoj holky, snažilky, nesnažilky, kdo co papáte dle lékařů a kdo jste odpůrci všech jedů a proč? co víte o clostilbegytu, pregnylu, estrimaxu atd atd atd…darovala jste někdy některá vajíčka před xx lety, poškodilo vás to nějak? před x lety jsem si tímto kolotočem prošla, celkem by mě zajímaly zkušenosti jiných, nebo názory na různé léky, co se z nich vyvine časem v těle při dlouhodobém užívání atd…když např clostil píše doktorka každý měsíc jak na běžícím pásu?
díky a hezký den :kytka:

• Citovat
  • Upravit

Reakce:

21379
15.3.17 12:37

Stimulací jsem neprošla, ale asi bych se trochu bála do budoucna. No, ale kdyby to jinak nešlo, asi bych to riskla. Myslím, že víc může působit ten stres z nemožnosti otěhotnět. Že to stále nevychází. Osobně bych asi doktorům věřila, ale chtěla bych vědět, jak ten „lék“ funguje a jeho negativa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11894
15.3.17 12:37

Nemůžeš přece říct, že tvoje zdravotní obtíže způsobil nějaký konkrétní lék. To jsou vždycky jen dohady. Pouze se zvyšuje pravděpodobnost, ale jistota neexistuje nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.17 12:58

Spoustě lidí to neudělá naprosto nic a pak někomu stačí vzít to jednou a má problém, no. Za mě to vždycky byl poměr přínos/rizika a dítě, které díky tomu mám a bez toho by nebylo, mi definitivně stálo za vše. Na druhou stranu všecko s rozumem a pod dohledem odborníků, když vidím, kolik doktorů předepisuje Clostilbegyt jak lentilky po pár měsících, kdy to nejde, bez ultrazvukových kontrol, jen tak naslepo…
Ke zdravotním rizikům - každoročně chodím na ultrazvuk prsou a vzhledem k absolvovanému jsem brána jako potenciálně riziková. A pár let po poslední stimulaci jsem měla nádor na vaječníku, naštěstí nezhoubný. Gynekologové i onkologové by mi přísahali, že to s léčbou nesouvisí, ale dle mého jsem tím tomu minimálně neprospěla. To, že to bylo způsobeno jen tím, samozřejmě říct nemohu.
Anonym kvůli zdravotnímu stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
5730
15.3.17 13:02

@Janli tak zas na druhou stranu, pokud se v rodině vyskytuje např. rakovina prsu a já budu ve velkém stimulovat, můžu mít téměř jistotu, že ji jednou dostanu. Možná bych ji dostala i bez těch léků, ale asi o dost později. :nevim:
Podle mě je potřeba vybalancovat nějakou rozumnou hranici, kdy je to riziko nežádoucích účinků pro člověka ještě přijatelné a kdy už ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.17 13:42

Já bych třeba umělé oplodnění a vše okolo nebyla ochotná podsoupit, hlavně ze zdravotních důvodů, ale i toho, že nejsem typ, kterému mlátí biologické hodiny a díky práci bych byla schopná se realizovat jinde než výchovou potomků - opravdu bych měla bohatý život, bez omezení (což můžu jako matka říct, že s malým dítětem jsem zatím omezená velmi). Nešla bych ani na odběr kostní dřeně. Ať je v povědomí těch, co to podstoupili cokoliv, pokud se dostanete k názorům lékařů a rizikům, už to sranda není. A ano, věřím, že UO významně zvyšuje rizika mnoha onemocnění, protože hormony jsou velice důmyslné a křehké.

• Nahlásit
  • Citovat
21538
15.3.17 13:43

Tak vše jsou „jen“ spekulace, otevřeně se nějaké oficiální kritiky a pojmenování vážných NÚ těchto farmak asi nedočkáš. Podobně jako u HA. Na to se tu točí příliš mnoho peněz ;) Nicméně při určitých dispozicích hrozí riziko rakoviny prsu, přece jen, těch umělých hormonů je hodně. Třeba Anně K. toto naznačili, když onemocněla.
Jinak známá kdysi pracovala v CARu a říkala, že dárkyně vajíček běžně odcházely z toho přestimulování nafouklé a bolavé. Navíc že hrozí riziko, že pak samy mohou mít problém s dostatkem kvalitních vajíček. O dalších rizicích zákroku nemluvě. Takže těch 15 000, co jim dávají za dárcovství, je naprosto směšných - a klinika se tím obohatí daleko víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33969
15.3.17 13:50

@Attila8 to nejde říct jednoznačně..někomu uškodí jedna dávka hormonů a někoho nepoloží nic. Já si prošla 13 ivf a i když to nebylo jednoduché pomocí alternativ jako je čínská medicína..bylinky a hlavně dobře srovnaná psychika jsem naprosto zdravý jedinec. A co bude nebo nebude za pár letech nad tím nepřemýšlím, protože je spousta dalších věcí nebo okamžiků co mě může změnit život ve vteřině. před x lety mě na přechodu srazilo auto s vožralým majitelem a upřímně můžu říct zlatý hormony :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
15.3.17 13:58

@Attila8 Ahoj, právě stojím před rozhodnutím jestli jít do hormonů nebo ne. Zatím zvažuji rizika hormonů vs. případný život bez dětí. Jsem si jistá že zvýšené riziko rakoviny tam je, a divím se, že tolik žen hned dostane clostil aniž by mělo další vyšetření - např. dr. píše clostil a ani se neví, zda má žena průchodné vejcovody. :? Dr. mi tvrdil že hormonální stimulace před IVF není žádné zdravotní riziko, já tomu nevěřím a tyhle „lži“ beru jako touhu CAR po výdělku. Ono kdyby všem těm ženám sdělili, že mají zvýšené riziko rakoviny, tak si myslím, že dost si jich to rozmyslí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
11894
15.3.17 14:30

@malinika S tím souhlasím. Já jsem prošla léčbou clostilbegytem a razantní stimulací při IVF. Druhé IVF jsem odmítla právě kvůli velkému riziku rakoviny. Právě to vybalancování je na každé z nás. Jenže odpověď na to, proč po létech některá z nás tu rakovinu dostane a jiná ne, bohužel není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35229
15.3.17 14:32

@Attila8 ja myslela, ze budes psat o jedech v ovzdusi a ne, ty temi jedy nazyvas leky. Asi nebudes moc nezaujata osoba, co? :-)

Myslim, ze kazda bezdetna touzici se srdce po diteti se velice rada „lehce priotravi“, protoze mit dite je pro vetsinu z nas zasadni zivotni hodnota.

Clostik je analog leku pouzivanemu jako lecba rakoviny prsu, pricemz riziko rakoviny prsu je zvysene u zen, u krterych je dlouhe obdobi mezi menarche a prvnim tehotenstvim (typicky zeny lecene v CAR), takze kdo vi, kolik zivotu uz zachranil :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5353
15.3.17 14:51

Neprošla jsem sice umělým, i když nás možná čeká, ale dávek hormonů jsem si užila více než dost. Naposledy červenec-srpen-září jsem měla nasazený Clostilbegyt. Byla to taková sra.ka, která ani neměla žádný efekt. Neustále zvyšování dávky. Bylo mi po něm hrozně a vůbec to nepomohlo. Poslední cyklus, kdy jsem měla brát ještě vyšší dávku, jsem se na to vykašlala. Nešla jsem za Dr. přestala se snažit, udělala jsem rozhodnutí, že na to kašlu, všelijaké hormony, nosifoly, fertiprony, utrogestany a jiné ZARUČENĚ účinné preparáty. Po 7-8 letech (už to ani nepočítám) snahy sice žádné dítě nemáme, ale konečně od doby, kdy menstruuji, chodí MS sama od sebe a postupně se cykly zkracují. Bez jakýchkoliv hormonů a agolutinů jsem to dříve nedostávala. Prostě jsem se vyčistila od všech sr. ček a tělo začalo samo fungovat. Jedíné, co beru, jsou přírodní vitamíny pro všechny. Budu ráda, jestli se to podaří samo, bez léků. Pokud se to nepodaří, budu muset podstoupit umělé a hormonální smršť, ale radost z toho nemám. Následky nemám, ale co jsem se vyčistila mohu říct, že se cítím úplně jinak, ty hormony jsou vážně hnus. Dnes už jsem skoro přesvědčena, že můj potrat před skoro dvěma roky, byl kvůli tomu hnusu v mém těle. Začalo to HA, Norethisteron(dopovaná 2 roky, Utrogestan, Clostil a jiné preparáty. I když to nelze dokázat. Věřím i, že se to podáří beze všech hormonů..
A co se týče hojného předepisování. Kamarádka šla k dr., protože to nedostává, chtěla to jen srovnat a dítě plánují až po svatbě, ale hned jí nacpala clostilbegyt. A co hůř, ani jí neřekla, co je to zač..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
16.3.17 06:25

Já se tedy přiznám, některé mě znáte některé ne, takže ve zkratce, před cca 7-8 lety kamarádka nemohla otěhotnět, šla na umělé, neměla vlastní vajíčka, mě v té době bylo asi 23-24 let, v CAR kamarádce řekli, že pokud dovede dárkyni tak ji vezmou přednostně na vajíčka, čekací doba byla asi dost dlouhá, jelikož jsem v té době byla sama, děti jsem neměla ani nemám tak jsme si řekla proč nepomoct, podstoupila jsme tedy dárovství, s tím že jsem pak tedy skončila ve špitále nějakým tím syndromem po nebo už nevím jak se to přesně jmenovalo, no a sama jsem přišla o cyklus :lol: sranda…za chvíli jsme potkala, teď už dávno mého manžela a cca ve 26-27 jsme chtěli rodinu, jenže já stále byla i po x letech darování bez cyklu, prošli jsme CARy v Olomouci i v IFV Zlín jsme byli, no clostil jsem brala snad rok v kuse, mi přišlo, pregnyl mám myslím ještě v lednici, no clostil je doma určitě ještě taky, vůbec jsem se ani kravka nebyla schopna podívat na net co to třeba může způsobit, no samozřejmě asi po dvou letech šílenství jsem stejně neotěhotněla, teď je mi 31 let a děti nemám, smířila jsem se s tím, věnuji se jiným věcem a děti by mommentálně byla přítěž, ale chtěla jsem tím říct, že kdybych mohla, NIKDY OPRAVDU NIKDY bych nešla darovat vajíčka kvůli někomu, kvůli nikomu už nikdy! pochopila jsem že člověk musí být sobec aby sám mohl normálně žít a ne se rozdat pro druhý a ve finále trpět…a hlavně teda bych už nikdy nebrala hormony! od 24-25 let jsem byla bez cyklů, do léta 2016 kdy jsem poznala kouzlo hormonální jógy a díky ní mám cyklus cca co dva měsíce, takže za mě zázrak :srdce: a navíc jsem došla k závěru že některé ženy nemohou mít děti protože prostě asi mít nemají, na světě je lidí moc a ta příroda si cesty vždy najde a za další všechny ty poruchy chování, dušecvní postižení dětí ad atd, hyperaktivita, autismus, jsme přesvědčena že je to umělými hormony a umělým oplodněním, nebo plánovaným otěhotněním přes léky. a než mít doma šílené dítě to radši žádné.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama