Jeho rodina dělá, jako kdybych neexistovala

Anonymní
15.11.20 20:53

jeho rodina dělá, jako kdybych neexistovala

Ahoj, dost se tím trápím, ale možná zbytečně.

Jsem rozvedená, děti dospívající. tam, kde bydlíme, žiju úplně sama, bývalý odešel zpět do rodného města a nechal nás tu, i když jsme před lety šli sem kvůli němu. Pracuju pro vzdálenou firmu, takže tu nemám ani kolegy v práci, žádné spolužáky, prostě známých a přátel málo a hlavně všichni tu mají rodiny, takže se cítím dost často sama.
Mám přítele - sice spolu ani po 3 letech nebydlíme, ale pomáhá mi, sportujeme, dává mi peníze, jezdíme na výlety, když to šlo, hodně jsme cestovali. On tu má bratra, otce, strýce, bratrance, tety.. Jenže jeho rodina dělá, jako kdybych neexistovala. Když začali zjišTovat, že je se mnou, slyšela jsem v telefonu něco jako - Jsi tam s ní? a skoro káravě, až přítel jen tak kývl a velmi potichu řekl, ano. Na jednu jejich rodinnou událost jsem jela až po 2 letech, kdy všichni jeli s manželkami a bylo by hloupé, že by tam byl sám. Za 3 roky jsem byla u nich celkem 3×. A vím, že přítel má pozvání minimálně 1× týdně třeba na oběd nebo večeři, každý víkend s bratrem něco dělají, kolikrát tam jede i ve všední den.
Včera ráno _ byli jsme s přítelem spolu - telefon - jsi v práci? Říkal po pravdě, že ne. Takže už ho zase brácha naháněl na nějakou práci. A pak mu řekl - tak přijď dneska na oběd nebo na večeři. O mně ani slovo, i když mu muselo být jasné, že jsme spolu. Jela jsem domů a bylo mi to dost líto. Kdybych tu měla rodinu, tak na to hodím bobek, ale oni vědí, že jsem tu sama.

Jak s tím naložit? Jak se s tím vyrovnat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72
15.11.20 20:58

S tím by měl v první řadě nějak naložit tvůj přítel… Já bych se jim nevnucovala. Byla bych zdvořilá, ale kdyby o mě neměli zájem, tak já o ně asi taky ne. Proč taky.

Přítele bych se možná zeptala, jestli jim na mě něco náhodou nevadí, nebo jestli je to u nich normální.

Jaký má on vztah s rodinou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
15.11.20 21:00

A co přítel na to? Promluv si s ním na rovinu a řekni mu o svých pocitech. Měl by se tě zastat, promluvit se svou rodinou, případně bez tebe nejít ( neříkám vzdy), ale měl by jim dát najevo, že jsi jeho součást.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9063
15.11.20 21:01

No to musí řešit on, nejlépe sám od sebe. Ale to se asi nestane, když to doteď neudělal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5550
15.11.20 21:02

No a příteli jsi to říkala jak se cítíš a co proti tobě mají? On děti nemá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
15.11.20 21:02

Asi by měl změnit přístup přítel - říct že jste spolu a že tě vezme s sebou. abyste se poznali lépe. to už říkat nemusí, ale myslím že by to pak dost pomohlo pochopit vzájemné vztahy/obavy atd.. buď byste si sedli nebo ne. ale respektovat by tě měli a nejsi věc, kterou odloží, když se mu nehodíš. :nevim: nevadí jim že jin asi nedáš vnoučata? když jsi rozvedená a děti máš velké.. tak nemají motivaci tě poznat blíž a asi je jim to fuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
15.11.20 21:08

Za to ale nemuzes ty ale tvuj pritel. Asi se sam zdraha brat te sebou a normalne te zapojit a predstavovat te

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10806
15.11.20 21:11

Asi tě neberou vážně, když ani přítel tě zřejmě nebere vážně-aspoň tak to na mě působí, protože ani po 3 letech nebydlíte spolu, nevezme tě s sebou za rodinou, jako byste ani nebyli pár, přijde na oběd či večeři bez tebe…Jako bys byla jen jeho milenka a né vážný vztah :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
15.11.20 21:12

A na co ti dává peníze? Proč ty nepozveš bratra s manželkou k vám na oběd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10967
15.11.20 21:13

Třeba s tebou přítel na vážný vztah nepočítá. Nebo spíše jeho rodina to nebere jako vážný vztah, ale jen nějakou dočasnou záležitost. Mě tam zaujala ta věta, že ti dává peníze. Vy spolu nebydlíte a on ti dává peníze? Možná i to může jeho rodině vadit. Mohou si myslet, že ho využíváš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14065
15.11.20 21:19

Proč nebydlíte spolu a kde bydlí přítel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.20 21:21
@Mimadora píše:
S tím by měl v první řadě nějak naložit tvůj přítel… Já bych se jim nevnucovala. Byla bych zdvořilá, ale kdyby o mě neměli zájem, tak já o ně asi taky ne. Proč taky.

Přítele bych se možná zeptala, jestli jim na mě něco náhodou nevadí, nebo jestli je to u nich normální.

Jaký má on vztah s rodinou?

Brácha je velitel v rodině, protože je starší a někam to dotáhl (je ředitel v jedné firmě). A pořád se tam velí k práci. Jeho žena je doma, pracuje z domova, ale z těch pár setkání jsem pochopila, že je to něco jako že nedělá. Ale je fakt, že každý den vstává v osm, o půl deváté. V domácnosti docela binec, na zahradě se musí pěstovat zelenina a chovat zvířectvo (to zas chce - pro mě nepochopitelně - ten ředitel). Zvláštní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.20 21:23

Nijak.. počkej až se začnou zajímat moc a řešit kdejakou hovadinu..jak já ráda vzpomínám na ty časy kdy tchýně neměla na mě číslo a nemohla mi volat ohledně každé kraviny co jí napadla..je ji jedno, že volá třeba o půl 11 v noci, že ruší u intimních chvil..se*e se mi tak do života, že jsem se z toho psychicky zhroutila.. snaží se nám všem řídit život a dělá to peklo na zemi.. takže možná ta „anonymita“ není až tak špatná :)

• Citovat
  • Nahlásit
8530
15.11.20 21:24

No ono to může být i obráceně, třeba mu řekli „tak přijď na oběd i s tvoji přítelkyní“ a on jim na to třeba odpověděl „já ji sem brát nechci, radši sem jezdím sám“. Vždyť to nevíš.
Normální by bylo, kdyby tě na pozvání bral normálně s sebou, jste spolu, patříte k sobě. Těžko mu řeknou „nesmíš ji vzít“, ne?
Budeš to muset probrat s ním, na rovinu, jak se cítíš, jak to má on, jak s tebou počítá-nepočítá, co s vámi dál, co společné bydlení atd. atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.20 21:25
@marin píše:
Třeba s tebou přítel na vážný vztah nepočítá. Nebo spíše jeho rodina to nebere jako vážný vztah, ale jen nějakou dočasnou záležitost. Mě tam zaujala ta věta, že ti dává peníze. Vy spolu nebydlíte a on ti dává peníze? Možná i to může jeho rodině vadit. Mohou si myslet, že ho využíváš.

Jo, sám od sebe mi přiveze maso, vejce, zeleninu, dá peníze na jídlo, na benzín, k narozkám, svátku a na Vánoce pošle na účet pěknou sumu.

Někdy si říkám, jestli ten brácha není naštvaný, že jsem, protože přítel byl dlouho sám a fungoval pro ně vpodstatě na zavolání. A teď občas nejde, protože jsme někde spolu. A taky jim možná vadí, že vozí věci mně, i když jim maso, vejce i zeleninu taky vozí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama