Jel by se mnou někdo na zájezd do Krakova a Osvětimi?

107
16.3.17 07:35

Jel by se mnou někdo na zájezd do Krakova a Osvětimi?

Ahoj, nenašel by se tu někdo, kdo by se mnou vyrazil 29.4 na zájezd do Osvětimi a Krakova? http://www.zajezdy.cz/…5/304641096/?…
Zájezd už mám koupený a zaplacený, odpadla mi ale parťačka a já bych nerada jela sama. Budu ráda, když se tu někdo najde a pojede se mnou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
16.3.17 07:38

Ty jo taky hledám někoho kdo se mnou pojede do Osvětimi ale nastupuju v Ově takže ta cena je hrozná, zájezdy z Ostravy se pohybují kolem 500-600 Kč :(

• Nahlásit
  • Citovat
1280
16.3.17 07:46

Holky jrn dotaz - dcera ted dostala nabídku ve skole - zajezd do Osvětimi na jeden den - 1500kc, me se to zda drahe, nebo je to bezne??? Dik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
16.3.17 07:49

@lllucie a odkud jste? já bydlím kousek od Ostravy a ceny se tady pohybujou nízko kvůli tomu že to je kousek… a jak je stará? jestli jí to vůbec něco dá, já nejela na základce ani v prváku na střední ale chci to podniknout až teď už mám z toho rozum :?

• Nahlásit
  • Citovat
1280
16.3.17 07:57

Praha. Ona nejede, dohodli jsme se tak. Je epilepticka, dost citlivka…nechci aby to viděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
16.3.17 08:01

@Doe_Jane Já jsem z Pardubic, odtud jsem nic nesehnala, tak jsem musela hledat něco, co odjíždí i z Prahy a v dobu, kdy mi přijede do Prahy poslední vlak. A když je v ceně i ten Krakov, tak jsem si řekla, že to dám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
16.3.17 08:02

V Osvetimi se neplati za vstup, ale urcite budou neco platit za pruvodce, za ceskeho asi vic - takze s tou cenou- tezko rict :) Jinak s tim vekem- ja byla poprve v Osvetimi v 11 a rozum jsem z toho teda mela. Rodice mi to predtim vysvetlili a tak, a mluvili jsme o tom i po navsteve. Tu jsem si pote uz dvakrat zopakovala, protoze ten prostor je tak obrovsky, clovek toho musi tolik vstrebat.. ze se mi zda, ze jedna navsteva nestaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 08:06

Cena 1.500,–- Kc z Prahy mi prijde dost. Ja za to platila cca 1 tisic z Prahy a pak jsem jednou jela z Olomouce a to stalo cca 600,–- Kc. Jinak ja byla prvne na zacatku SS a rozum jsem z toho mela. Myslim, ze uz na zakladce to povedomi bylo. Dosti jsme o holokaustu doma mluvili. Takze tvrzeni, ze stredoskolak by z toho nemusel mit rozumim mi prijde (prinejmensim) smutne.
Zakladatelko zkus nejakou fb skupinu, urcite nekoho najdes k sobe. Ja bych jela, ale byla jsem uz hodnekrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
16.3.17 08:11

Já jsem nikde nenapsala, že by z toho středoškolák neměl mít rozum, mluvila jsem o sobě, možná bych z toho měla rozum když bych to absolvovala, ale když jsem měla tu nabídku tam jet, tak jsem o tom zdaleka nevěděla tolik jak teď… k tomu musí člověk dojít sám a sám se o to zajímat, ne jen poslouchat to, co se učí v dějepise ;)
pokud nenajdeš zakladatelko tak napiš, jela bych… i když v Krakově jsem byla a tam je nuda

• Nahlásit
  • Citovat
107
16.3.17 08:16

@Padmé Amidala zkouším už všude, bohužel jsem nepočítala s tím, že se na mě parťačka, co měla jet se mnou, vykašle, zájezd už vrátit nejde. Tak doufám, že se najde někdo, kdo v Osvětimi ani v Krakově ještě nebyl a jel by se mnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 08:19

@lllucie
Taky mi přijde cena vysoká, pokud jde jen o návštěvu Osvětimi. Ta cena by byla přijatelná, pokud by byla součástí i návštěva Krakova. My se žáky jezdíváme z Ostravy za 650. Včetně Krakova jsme vloni myslím platili 1000. Všeobecně se doporučuje minimální věk dětí tak 8. třída. Průvodkyně se nás minule ptala, zda mají žáci již 14, že pro mladší se některá místa tábora vůbec nedoporučují. Mám i osobní zkušenost, že nejvíce dá návštěva deváťákům. Jednak už probírají holocaust podrobněji v dějepise, jednak už jsou na to vyzrálejší. Ale je to hodně individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 08:20

Ja mela stesti, ze jsem zazila Osvetim, Mauthausen a myslim jeste Dachau s pametnikem. To bylo hodne silne pro nas jako pubertaky. Ale vybavuji si jednu navstevu Osvetimi, kdy na March of the Living sedeli pubosi na zemi na popravisti a jedli rizky. Jakoby nic… a pak take v Mauthausenu na shodech jak si spoluzaci fotili selficka… z toho je nekdy cloveku az smutno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 08:25

@lllucie
A jinak souhlasím s Vaším rozhodnutím. Citově citlivé dítě s epilepsií bych také nepustila. Přece jen je to zápřah na psychiku. Holky deváťačky si většinou trochu popláčou a já s nimi, ač jsem tam již byla několikrát. Jeďte raději s dcerou za pár let sami jako rodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 08:27

@Padmé Amidala
Já tak dokonce zažila jednou učitelku, jak několikrát fotila pozující žáky. Celkově mi přijde nevhodné pořizovat fotky na takovém pietním místě. Ale paní učitelka asi potřebovala zajímavé fotky na webové stránky školy. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56913
16.3.17 11:02

@Nikinkira škoda toho termínu, jela bych hned… byla jsem několikrát a je to hodně hodně zajímavé..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama