Reklama

Jelen mýdlo - použití i při mytí pokožky ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejizna
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 04.03.18 17:44
Jelen mydlo - pouziti i pri myti pokozky ?

Zdravim Vas,

chci se zeptat, zda nekdo vyuziva jelen mydlo na myti pokozky ci vlasu.

Jadrova mydla se casto pouzivaji na vytvoreni domacich mydel. Tak by me zajimalo, ktera z Vas ma zkusenosti.

Hodne lidi jelen mydlo pouziva na myti nadobi, uklizeni, prani. Je ekologicke, ma skvele slozeni, vhodne pro miminka i alergiky.

Rada bych si totiz vyrabela domaci mydla, hlavne pritelovi. Snad to nejak nevysusuje pokozku ci nebeli :P :lol:

Diky za info holky :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5410 příspěvků 04.03.18 17:46

@Andrejizna Doporučuju Svět Non toxic skupinu na FB, tam se to všechno dočteš.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 04.03.18 18:07

No a nechceš si raději doopravdy vyrábět domácí mýdlo? :nevim: Při dodržení určitých bezpečnostních opatření (např. použití rukavic a ochranných brýlí) je to nenáročné a laciné a výsledné mýdlo je nesrovnatelné s kupovaným, můžeš si vymýšlet různé „příchutě“, barvy atd.
Jelen je podle mého názoru vhodný na praní, ale třeba obličej bych si s ním nemyla, obsahuje určité syntetické látky, které mi nejsou úplně 100 % sympatické. Kromě toho má svou specifickou vůni, kterou nepřetlučeš.

Pro výrobu domácího mýdla doporučuji nastudovat tento návod (musíš z něj odstranit mezery, aby fungoval):
https: //utrililii. blogspot. cz/2013/05/vyroba-mydla-aneb-expresni-navod-na-to. html

trpaslinka
Extra třída :D 12099 příspěvků 04.03.18 18:08

Pokud chces delat domaci mydlo, tak si o tom najdi co nejvice informaci a urcite pouzij on-line kalkulacku na pomer surovin. Kazdy tuk reaguje malicko jinak a tak je pro kazdy tuk potreba jine mnozstvi NaOH. Navic jiny pomer potrebujes, pokud chces delat mydlo na uklid (vetsi prekyseleni = agresivnejsi) a jine mnozstvi pro mydlo na pokozku (jemnejsi).

trpaslinka
Extra třída :D 12099 příspěvků 04.03.18 18:12

Ale jak pise vyse @klamonožka neni to slozite. Jen je treba dodrzet par bezpecnostnich zasad a hlavne to delat v klidu, bez deti pod rukama… Delala jsem jen jednou a dopadlo to prekvapive dobre. Asi bych mela delat take casteji.. Rada bych priste zkusila primo tekute mydlo, protoze delat ho z pevneho neni moc prakticke :(

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15596 příspěvků 04.03.18 18:17
@P4ja píše:
@Andrejizna Doporučuju Svět Non toxic skupinu na FB, tam se to všechno dočteš.

na tuto skupinu jsem se přihlásila, ale je to tam pro mě dost nepřehedné a nasrozumitelné, navíc často odkazují na staré diskuse a odkazy :think:.Ani systém lupy jsme nepochopila, když jsem si chtěla zjistit, jestli „moje“ produkty jsou nezávadné :nevim: Navíc ty holky se vyznají v postupech a surovinách, já jsem naprostý začátečník.

P4ja
Kelišová 5410 příspěvků 04.03.18 18:18

@pe-terka Tak právě proto bych se zeptala a je tam dost souborů a návodů.

Andrejizna
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 04.03.18 18:22

Právě jsem nechtěla používat hydroxid sodný, já sama mám citlivou pokožku. Chtěla jsem tu levnější a rychlejší variantu, mám mini kuchynku, tak se mi tu s tím nechtělo patlat :lol:

Našla jsem pár výrob domácího mýdla, bylo právě uvedené jadrové mýdlo, které je i jelen, tak jsem si nebyla jistá. Mohla bych tedy koupit mýdlovou hmotu, už hotovou a vytvořit si s pár surovinami své mýdla.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15596 příspěvků 04.03.18 18:24
@P4ja píše:
@pe-terka Tak právě proto bych se zeptala a je tam dost souborů a návodů.

no jo, jenže já se nevyznám v grafice té skupiny, kde co hledat ;) Sednu na to s dcerou ;)

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 04.03.18 18:32

@Andrejizna Z hydroxidu sodného je vyrobené každé mýdlo. Při správném poměru hydroxidu a olejů všechen zreaguje a v mýdle žádný nezbyde. Naopak, v tvém domácím mýdle bude na rozdíl od kupovaných zachován vysoký obsah glycerolu, který je pro pokožku prospěšný, a který se z průmyslových mýdel odebírá a dává do „lepších“ věcí, protože je to drahá surovina.

V kuchyni se při výrobě potřebuje akorát rozpustit tuk v jednom hrnci, nic složitého.

Ale pokud přeci jen opravdu nechceš mýdlo vyrábět, ale jen přetvořit už hotovou mýdlovou hmotu, tak doporučuju si koupit nějakou čistou mýdlovou hmotu, která je bez parfémů a jiných přídavků, ne Jelena.
Dají se koupit třeba na Ekokoze nebo ve firmě Fichema (ta je levnější). Jo, a taky ti nesmí vadit palmový olej, protože ten v těch kupovaných hmotách obvykle bude (je levný). Mně vadí, takže si ji radši vyrábím sama. ;)

trpaslinka
Extra třída :D 12099 příspěvků 04.03.18 18:34

@Andrejizna NaOH je prave to, s cim ten tuk reaguje. Bez toho mydlo neudelas. Jakekoli jine mydlove hmoty obsahuji zase jine slozky, ktere take nezni moc lakave. Takze si nevyberes.. mydlovou hmotu mas bez prace, je to bezpecnejsi, ale.. neni to mydlo :) Ovsem pro zacatek, pokud chces experimentovat spis s temi pridavnymi slozkami jako jsou olejicky, vune a podobne, tak to bude asi bezpecnejsi :)

Andrejizna
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 04.03.18 18:50

Holky dekuji za informace. Na Ekokozu jsem uz koukala, s pritelem kupujeme netestovane prirodni mydla, ale vzdy ve vsem bude trocha te chemie.

Ono, zatim by mi ta mydlova hmota stacila, nastrouhalač, primichala slozky a neco z toho vyrobila :lol:
Ja moc dobry chemik nejesem, abych si mela sama vyrobit ciste mydlo.

@klamonožka
Muzes mi tedy doporucit tvuj postup pri vyrabeni mydla? :P

Zrovna jdes jsem u nas v samosce koupila hydroxid sodny za 60kc, na vycisteni trubek. :lol:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 04.03.18 19:09

@Andrejizna

Když si to mýdlo vyrobíš doma, tak tam ta „chemie“ nebude (tj. jasně, že se tam dějí chemické reakce, i voda je chemie, ale nebudou tam žádné syntetické aromatické látky, barviva a podobné věci, kvůli kterým si právě člověk ta domácí mýdla vyrábí, aby se jim vyhnul).

Já vyrábím podle toho postupu v odkazu, který jsem psala výše, je dobré si to trochu pročíst (není to dlouhé), když se člověk do té výroby chce poprvé pustit, aby věděl, o co jde.
Akorát si vždycky vytvářím nový recept podle mýdlové kalkulačky (na tu je tam taky odkaz), nepoužívám ten recept s palmovým olejem. Naopak používám kokosový tuk, protože dělá mýdlo krásně pevné.

Ten hydroxid se dá použít i přesně tenhle obyčejný, který je na trubky.

Andrejizna
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 04.03.18 20:00

@klamonožka

Děkuji za cenné informace. Kokosový tuk mám doma stále k dispozici.

Stránka se mi ukázala chybnou, ale dohledala jsem tam, co jsem potřebovala.

Zkusím tedy něco vytvořit, dám poté vědět, zda se dílo zdařilo :D Už jsem si to projížděla, no pokoukám, zadám různé složky, ať vím na kolik mě to taky výjde :lol:

Moc děkuji. :) Mždlová kalkulačka, vůbec mě tohle nenapadlo.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 04.03.18 22:44

Dá se dělat i „lepší“ mýdlo s různými extra oleji, ale i úplně laciné - akorát ten kokosák jsem ještě nezjistila, čím by šel nahradit levnějším. Ale dávám třeba: kokosák, slunečnicový olej, trochu olivového oleje, řepkový olej, sádlo. Ale jde i jenom kokosák+slunečnice, můžeš si zkusit různé kalkulace, vlevo nahoře ti to vyhodí různé vlastnosti toho mýdla (např. aby nebylo moc měkké).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama