Reklama

Jeli byste na pohotovost kvůli vytržení mléčného zubu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pjetka
Kecalka 178 příspěvků 03.03.17 21:22
Jeli byste na pohotovost kvůli vytržení mléčného zubu?

Ahoj. Dceři se kýve spodní zub (jednička), a to tak, že hodně. Jde vyvrátit dopředu téměř na devadesát stupňů, jde dost pootočit do strany, a dokonce jde povytáhnout nahoru tak, že je v podstatě mimo dáseň. A přesto nejde ven. A to jsem se snažila fest.
Vzhledem k tomu, že za tímto zubem se už prořezal další, nemám chuť se pouštět do brutálnější akce, mám strach, abych nepoškodila nový zub nebo nezalomila případný kořen toho vilajícího se.
Takže vezmu malou k zubaři a nejspíš vyrazíme už zítra - na pohotovost.
Myslíte, že tam mléčné zuby trhají běžně, nebo budu za hysterku? Jeli byste v takovém případě taky?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Terem
Kelišová 5643 příspěvků 03.03.17 21:24

Nejela bych.

ka2ka
Extra třída :D 12653 příspěvků 1 inzerát 03.03.17 21:26

Nejela bych pokud jí to nebolí

nozu
Extra třída :D 11459 příspěvků 03.03.17 21:28

Nejela. počkala bych do pondělka na naši zubařku. s velkou pravděpodobností zub stejně přes víkend vypadne sám

Dojcanis
Závislačka 3641 příspěvků 03.03.17 21:28

Nejela bych, on se povolí :) jen to hlídej

Eemii
Neúnavná pisatelka 16916 příspěvků 03.03.17 21:29

Nejela bych, sla bych v pondeli k zubari. Dcerce zubarka trhala mlicnak dvakrat, ale malo se kyval a druhy zub uz byl videt. Nejak si ale nedovedu predstavit, ze zub, ktery popisujes, opravdu nejde vytrhnout.

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 03.03.17 21:30

Pokud tam není zánět nebo nebolí tak ne.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 03.03.17 21:31

@pjetka A vytahuješ ho jen rukama nebo něčím? Zub jako takový klouže, ale kolikrát stačí jen vzít papírový kapesníček a prostě zabrat a je venku. Nikdy jsem si nemyslela, že bych to někdy zvládla, jsem docela cíťa, ale když pak člověk vidí, jak to těm dětem v puse překáží, zapře i sebe sama. Rozhodně bych ale nejezdila na pohotovost, myslím že mají na starosti důležitější věci.

Zabatko
Závislačka 4161 příspěvků 03.03.17 21:32

Nejela, probůh.

pjetka
Kecalka 178 příspěvků 03.03.17 21:33

Dcera říká, že ji to bolí. Nemyslím, že by tam měla zánět, bolí jí to, jak se jí ten zub kýve do všech stran, stačí o něho zavadit. Ale co se zánětu týče, mám trochu strach. Právě tím neustálým pohybem se ta rána pod zubem pořád jitří, teče jí z toho krev. Kdyby ten zub byl venku, tak to zaschne a je klid. Takhle to bude dva a půl dne otevřená rána, tak se bojím infekce.

Dojcanis
Závislačka 3641 příspěvků 03.03.17 21:34

@pjetka tak řekni manželovi, přítelovi, jestliže opravdu ti nejde ven.. :)

Uživatel je onlineEnmamma
Závislačka 2783 příspěvků 03.03.17 21:34

@pjetka Já bych jela. Bála bych se, aby ho v noci nespolkla.

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 03.03.17 21:35

@pjetka Uvidíš ráno, dej ji třeba zrcadlo, aby si ho vyviklala sama. Nebyla jsem ani jednou na pohotovosti, mléčný zub kořen nemá… A když už se hýbe, že hodně…, spíš by ho mohla spolknout ;)

pjetka
Kecalka 178 příspěvků 03.03.17 21:37
@Amys píše:
@pjetka A vytahuješ ho jen rukama nebo něčím? Zub jako takový klouže, ale kolikrát stačí jen vzít papírový kapesníček a prostě zabrat a je venku. Nikdy jsem si nemyslela, že bych to někdy zvládla, jsem docela cíťa, ale když pak člověk vidí, jak to těm dětem v puse překáží, zapře i sebe sama. Rozhodně bych ale nejezdila na pohotovost, myslím že mají na starosti důležitější věci.

Kapesníček jsem zkoušela. Ten zub jde vytáhnout z dásně. Ale kouskem tam za něco drží. Mám strach, že je zaseklý o ten nový zub za ním. Myslím, že tenhle zub sám od sebe jen tak nevypadne. Jeden zub už jsme trhali a v poho, a to se kýval míň.

analoja
Závislačka 3780 příspěvků 03.03.17 21:38

Nejela bych. Já trhala tento týden druhý horní, papírový kapesníček a rychle trhnout do boku. Synek si sám řekl, a to je co se týče zubů celkem háklivej.

Spodní pořešilo jablko.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama