Jeli byste znovu k lékaři?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8681
1.5.22 18:09

Jeli byste znovu k lékaři?

Dvouletá dcera měla od úterý horečky (39), pak se přidal prujem. Ve čtvrtek kdy stále měla horečku jsme jeli k doktorce, udělala ji výtěr, měla držet dietu. Jeden tasectan na průjem stačil, a srovnalo se to. V pátek už byla celkem v pohodě, bez teploty. V sobotu začala rýma, zahlenění, kašel. Dneska je strašně zahlenena, dávám jí sinupret, vysavam nos, kapu kapky, a vyskalava až ji to natahuje na zvracení. Zítra si mám volat o vysledky výtěru. Jeli byste znovu k doktorce, nebo je běžný že se to takhle u dětí táhne? Jedinkrát vzivote měla jen obyčejnou virózu asi čtyři dny. :think:
Byla tam zastupující 80ti leta doktorka, co tam chodí na dva dny v týdnu. Crp ji nedělala, moč nechtela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33786
1.5.22 18:13

@mackA159 já bych tipla, že je to nová nemoc - oslabená po průjmu chytla nachlazení - naše dětská začala nachlazení tohoto typu - zahlenění, kašel - řešit po telefonu :nevim: kupte Mukosolvan a buďte doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5267
1.5.22 18:15

Jojo, tyhle nemoci mívají více stadií a střídá se to. Asi bych nešla a zkusila bych ji nejprve odhlenit sama. Šla bych, kdyby to začalo sedat na průdušky (dá se vyposlouchat přes zada normálně uchem) a nedařilo se mi to doma rychle spravit. A nebo kdyby se mi zdálo, že to nema správný vývoj a že se to začíná rapidně zhoršovat.

Kdyby to přešlo z průjmu do rýmy, cekala bych ještě a léčila zatím doma jako ty, pokud by se třeba nevrátily teploty nebo se neobjevilo něco jiného varovneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39799
1.5.22 18:15
@mackA159 píše:
Dvouletá dcera měla od úterý horečky (39), pak se přidal prujem. Ve čtvrtek kdy stále měla horečku jsme jeli k doktorce, udělala ji výtěr, měla držet dietu. Jeden tasectan na průjem stačil, a srovnalo se to. V pátek už byla celkem v pohodě, bez teploty. V sobotu začala rýma, zahlenění, kašel. Dneska je strašně zahlenena, dávám jí sinupret, vysavam nos, kapu kapky, a vyskalava až ji to natahuje na zvracení. Zítra si mám volat o vysledky výtěru. Jeli byste znovu k doktorce, nebo je běžný že se to takhle u dětí táhne? Jedinkrát vzivote měla jen obyčejnou virózu asi čtyři dny. :think:
Byla tam zastupující 80ti leta doktorka, co tam chodí na dva dny v týdnu. Crp ji nedělala, moč nechtela.

tak zítra máš volat pro výsledek, tak se při tom domluvíš, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8681
1.5.22 18:22
@vokishka píše:
tak zítra máš volat pro výsledek, tak se při tom domluvíš, ne?
Budu volat odpoledne sestre, to už se moc nedomluvim.. :lol:
@stinga píše:
@mackA159 já bych tipla, že je to nová nemoc - oslabená po průjmu chytla nachlazení - naše dětská začala nachlazení tohoto typu - zahlenění, kašel - řešit po telefonu :nevim: kupte Mukosolvan a buďte doma

Jo nejspíš máš pravdu. Fakt mi v pátek přišla v pohodě, najednou sobota, a úplnej zlom zase. :zed: Jak dlouho takový nachlazeni u děcek trvá? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13393
1.5.22 18:29

My ted meli zahleneni s kaslem 14 dni, podle doktorky normalka…ale nevis, nekdy se to dokaze „zvratit“ i k lepsimu ze dne na den.

Nase doktorka teda ma podobny pristup, jak je uvedeno - s temito priznaky doma, jeste dokup neco na kasel (ne na tlumeni, pokud vykaslava, takze Mucosolvan, ACC nebo neco prave aby to lezlo ven). Sla bych, kdyby ji chraptelo na pruduskach nebo mela zelenou rymu nebo se to nejak zhorsovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8681
1.5.22 18:36
@beruska9 píše:
My ted meli zahleneni s kaslem 14 dni, podle doktorky normalka…ale nevis, nekdy se to dokaze „zvratit“ i k lepsimu ze dne na den.Nase doktorka teda ma podobny pristup, jak je uvedeno - s temito priznaky doma, jeste dokup neco na kasel (ne na tlumeni, pokud vykaslava, takze Mucosolvan, ACC nebo neco prave aby to lezlo ven). Sla bych, kdyby ji chraptelo na pruduskach nebo mela zelenou rymu nebo se to nejak zhorsovalo.

No paráda.. Je fakt že jsme v pátek vylezli na sluníčko, bez větru na hoďku ven. Mladší roční má rýmu, a ja jsem taky strašně zahlenena. :? Po X dní doma jsem si myslela že pobyt venku neuškodí. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13393
1.5.22 18:44

@mackA159 : no asi nezbyva nez drzet palce…ja mam deti uz ve skolce/skole, ja v praci a byli jsme doma tyden s jednou virozou a po necelych 2 tydnech zpet jsme chytli jinou…takze kdyz mi po dalsim tydnu leceni doktorka rekla, ze 2 tydny ji nepripadaji nenormalni, sly na me mrakoty :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3314
1.5.22 18:46

U nas posledni nemoc trvala 16 dní, bylo to fakt dlouhy a uz jsem se taky bala a pak ze dne na den konec. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20789
1.5.22 19:21

Počkala bych na výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3562
1.5.22 19:26

@beruska9 Teď jsme na tom podobně. V pondělí ráno se objevila teplota, kašel. Doufala jsem, že za týden bude vykuryrovanej a ono za týden stihl ctyricitky (takhle vysokou teplotu měl tedy jen jeden den, ostatní to bylo jen nad 38), zánět spojivek, zvraceni na jeden den, průjem párkrát, kašel a rýma trvají, kašel silenej hlavně v noci a v noci vždy jedna febrilni špička. Říkám si, kdy jako bude konec. Jsem samozřejmě v nervech, že ve středu už bych měla jít do práce a ta vidina se mi vzdaluje. Je to na palici :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3605
1.5.22 19:30

Dítě teď prodělalo „trojboj“ - týden zánět spojivek, další týden doma se samovolně prasklým a vyteklým uchem, třetí týden při kontrole na ORL dostalo antibiotika na zadní rýmu a normálně se tam teď v pondělí bojím jít na kontrolu, co tam zjistí tentokrát. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29340
1.5.22 20:01

Řekla bych, že to bude další nemoc. Pokud by se ten kašel a rýma nelepšily ani za týden, tak bych k Dr zašla znovu, ale u nás ta rýma a kašel vždy trvá aspoň ten týden, než se z toho úplně dostanou. Ste mohli něco chytit v čekárně i té Dr no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2457
1.5.22 20:06

Jako pokud uz nehoreckuje, tak bych k doktorce fakt nesla. Proste se pridalo neco dalsiho no…jako my jsme se vsichni pres zimu drzeli bez nemoci a od brezna furt neco, zeleny sople, zluty sople, ucho, boleni bricha…uz jsem z toho na nervy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33786
1.5.22 20:33
@mackA159 píše:
Jo nejspíš máš pravdu. Fakt mi v pátek přišla v pohodě, najednou sobota, a úplnej zlom zase. :zed: Jak dlouho takový nachlazeni u děcek trvá? :think:

no jak kdy, týden minimálně, spíš 14 dní, my právě na toto na doporučení doktorky kupujeme ten Mukosolvan, a po týdnu nemoci, když není teplota, tak chodíme trošku opatrně ven - ne mezi děti - též na doporučení doktorky,
dceru ani nechce vidět, jen mi pošle očr, a je fakt, že většinou to do těch 14 dnů přejde, pokud je to jen rýma a kašel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat