Jely byste k tchýni a nechaly mámu samotnou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.11.21 16:48

Jely byste k tchýni a nechaly mámu samotnou

Je ještě dost času, protože se jedná o Vánoce, ale zajímal by mě váš pohled na věc..
Je to dva roky co snáma bydlí máma, umřel ji přítel.. Bydlí s náma v rodinném domě, máme to udělané jako dvě domácnosti, takže má svoje..
První Vánoce byly těžké umřel ji přítel těsně před svátkami, byli spolu 17 let, druhé Vánoce, už se tvářila, že v pohodě..
Takže klasika Štedrý den, my nahoře večeře, ona dole.. K tomuto napíšu, že to tak sama chtěla, protože má dole pejska a říkala, že toto ji nevadí.. Potom ji pozveme ke stromečku, posedíme rozdáme dárky..
Druhý den, jezdíme hned ráno k tchýni, a zdržíme se až do večera, i když je to docela blízko.. Myslela jsem si, že je to v pohodě, ale během roku mi řekla, že si i poplakala,24 ji zveme teda ke stromečku, další je celý den sama..Mě osobně je to takové blbé, že tam jedeme je tam jejich celá rodina všetně babičky 15 lidí se baví ona sama..
Rada zeptej se, je taková, že to nepřizná, nechci, aby měla pocit, že se ptám,.. a nějak se omezuju..
Dotaz je asi takový, jestli byste překously blbé řeči, a možná trochu nafouklou tchyni, a prostě toho 25. prosince mámu pozvaly na oběd společně, pobyly.. JInak nikoho jiného nemá..Manžel sám jel popřát svátky s dětmi- bude tam dalších 13 lidi
Přítel- je teda mrtvý 2 roky.. toto jsou sice třetí Vánoce, ale situace je poměrně čerstvá.. bydleli spolu 17 let, musela se k nám i přestěhovat, takže taková náročnější situace. Sama na Vánoce a ještě jinde

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18419
14.11.21 16:52

Mama neni male dite. Nemenila bych zabehnute zvyky a 25. jela k rodine manzela.
Jina situace by byla, kdyby byla mama nemocna (nemyslim tim rymu) a potrebovala tvoji pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7218
14.11.21 16:53

Pokud by to máma uvítala, pozvala bych ji 25. na oběd a ke tchyni jela odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10002
14.11.21 16:55

Být tchyně, byla bych naštvaná, že se vše na svátky točí jen kolem tvé matky, která je s vámi na Štědrý den a vlastně i celý rok. Jeden den to vydrží, není malé dítě, vždyť večer přijedete. Navíc mi přijde, že docela solidně hraje na city.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
14.11.21 16:55

Jakože toho 25. byste brali mamku s sebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10002
14.11.21 16:57
@Cenarius píše:
Jakože toho 25. byste brali mamku s sebou?

Kdepak, manžela s dětmi vyšle k jeho rodině a sama bude s matkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10391
14.11.21 16:57

I když řekla, že jí to nevadí, tak m přijde dost divné, že je 24. sama u večeře. Ten pes k vám nemůže nebo musí být každou vteřinu pod dohledem.
Naši bydleli dvojgeneračně a na Vánoce se u večeře vždy sešli všichni.
Jako já vím, že je to o zvyku, ale že je někdo blízký o patro níž a sám, mi fakt přijde zvláštní.
A abych byla upřímná, pokud sama nechtěla 24. jít s vámi na večeři, tak si myslím, že sice upřímnost je hezká věc, ale tohle zavání vydíráním. Přece máte i druhou maminku, která se chce potěšit s dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
14.11.21 16:58

Nemenila bych zvyky, nemichala rodiny. Mama to zvladne. Ve spolecnosti „cizich“ lidi vynikne akorat jeji samota, to na vanoce nechces. Pokud si sama pobreci a posmutni, s laskou vzpomene na pritele, tak to urcite nebude delat cely den. Uzije si i vlastni pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
14.11.21 16:58
@ontarova.stara píše:
Kdepak, manžela s dětmi vyšle k jeho rodině a sama bude s matkou.

To je hovadina. Však jí tam mají celej rok. Štědrý den a pak i druhý svátek vánoční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36915
14.11.21 17:00
@Anonymní píše:
Je ještě dost času, protože se jedná o Vánoce, ale zajímal by mě váš pohled na věc..
Je to dva roky co snáma bydlí máma, umřel ji přítel.. Bydlí s náma v rodinném domě, máme to udělané jako dvě domácnosti, takže má svoje..
První Vánoce byly těžké umřel ji přítel těsně před svátkami, byli spolu 17 let, druhé Vánoce, už se tvářila, že v pohodě..
Takže klasika Štedrý den, my nahoře večeře, ona dole.. K tomuto napíšu, že to tak sama chtěla, protože má dole pejska a říkala, že toto ji nevadí.. Potom ji pozveme ke stromečku, posedíme rozdáme dárky..
Druhý den, jezdíme hned ráno k tchýni, a zdržíme se až do večera, i když je to docela blízko.. Myslela jsem si, že je to v pohodě, ale během roku mi řekla, že si i poplakala,24 ji zveme teda ke stromečku, další je celý den sama..Mě osobně je to takové blbé, že tam jedeme je tam jejich celá rodina všetně babičky 15 lidí se baví ona sama..
Rada zeptej se, je taková, že to nepřizná, nechci, aby měla pocit, že se ptám,.. a nějak se omezuju..
Dotaz je asi takový, jestli byste překously blbé řeči, a možná trochu nafouklou tchyni, a prostě toho 25. prosince mámu pozvaly na oběd společně, pobyly.. JInak nikoho jiného nemá..Manžel sám jel popřát svátky s dětmi- bude tam dalších 13 lidi
Přítel- je teda mrtvý 2 roky.. toto jsou sice třetí Vánoce, ale situace je poměrně čerstvá.. bydleli spolu 17 let, musela se k nám i přestěhovat, takže taková náročnější situace. Sama na Vánoce a ještě jinde

Jako samozřejmost bych brala to, že 24. bude u nás. A toho 25. buď zůstane doma nebo se s vámi podívá jinam. Bolet to bude, zvlášť jestli měli hezký vztah. Ale není jediná, kdo na Vánoce nezažívá jen hezké chvilky. Prostě to je život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10002
14.11.21 17:00
@Cenarius píše:
To je hovadina. Však jí tam mají celej rok. Štědrý den a pak i druhý svátek vánoční.

No právě, takové citové vydíráníčko. Pochopila bych to, kdyby odjeli na celé svátky, ale na Štědrý den k nim přijde a na Boží hod odjedou dopoledne a večer se vrátí, nepřespávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
14.11.21 17:04

Pokud s váma bude trávit 24, tak bych druhý den jela normálně k tchýni. Jedete tam na den a ne na týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661
14.11.21 17:04

Spíš bych ji 24. pozvala na večeři.
25. buďte s druhou rodinou a další den jste zase doma a ona s vámi v kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33166
14.11.21 17:05

Vypadá to, že máte s maminkou k sobě blízko, to je hezký :srdce:
Jo, já bych uraženou tchýni zvládla v pohodě :mrgreen:
Jsou předpokládám dva s tchánem. Vnoučata se synem přijedou. To skousne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23794
14.11.21 17:08

Pozvěte mámu 24. na večeři a druhý den jeďte ke tchyni. Ona to bez vás jeden den přežije. Je s vámi jinak celý rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat