Trénování jemné motoriky tříděním luštěnin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PufinkaS
Stálice 84 příspěvků 19.07.18 13:16
Jemná motorika, třídění luštěnin.

Ráda bych se synem 3,5 roku trénovala jemnou motoriku. Chtěla bych s ním třídit luštěniny a zajímá mě jestli to vůbec děti baví…Jinak malujeme prstem a vystřihujeme.

Reakce:

sepru
Kecalka 229 příspěvků 19.07.18 13:22
@PufinkaS píše:
Ráda bych se synem 3,5 roku trénovala jemnou motoriku. Chtěla bych s ním třídit luštěniny a zajímá mě jestli to vůbec děti baví…Jinak malujeme prstem a vystřihujeme.

Ahoj a zdravím, našeho to moc nebavilo, spíš to jen prehazoval do misek nahromadu..
Možná by bavilo třídění těstovin.
Vice ho bavili šroubovací hračky a plastový srouby a matice

Hoa Mai
Kelišová 5723 příspěvků 19 inzerátů 19.07.18 13:27

@PufinkaS Moji kluci jednou za čas lustěniny třídí. Ne teda, že bych jim to dávala za úkol nějak programově, používám je při pečení máslového korpusu na zatížení. Mám smíchané fazole a hrách. Poté, co se korpus upeče a luštěniny vychladnou, si je kluci vezmou, třídí a soutěží, kdo bude mít dřív naplněnou misku. Ale to děláme třeba jednou za čtvrt roku, že by je to bavilo častěji, si nemyslím. Co ale dělají často, baví je to a mohlo by být dobré na trénování jemné motoriky, jsou puzzle a jakékoliv činnosti s vodou a pískem.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 19.07.18 13:49

Můj dvouletý syn je rad ,,bagruje” - ma dvě misky, v kazde neco, a malickym bagrem je prehazuje sem a tam, mícha, třídí…proste baguje :lol:

Manhattan
Závislačka 3697 příspěvků 19.07.18 13:54

Já jsem si dělala kurz asistentky pedagoga a tam jsme s dětmi třídili a navlékali dřevěné korálky a některé to vydržely docela dlouho :) https://www.insgraf.cz/…koralky.html

PufinkaS
Stálice 84 příspěvků 19.07.18 14:21

@Manhattan korálky máme také v plánu. Malý je navléká ve školce. Ale říkal, že mu jich hodně padá na zem tak do nich kope :nevim:

CrazyOwl
Stálice 74 příspěvků 19.07.18 18:35

Obě naše děti taková aktivita velmi baví. Chodíme na Montessori dílničky a tam si tuto aktivitu často vybírají. Přebírají hrách a slunečnici rukou nebo takovýma dřevěnýma lžičkama. Pak je hodně baví používání pinzety na přendávání čehokoli, navlékání korálků, šití velkou plastovou jehlou do moosgumi a kreslení prstem v mouce nebo krupici nebo v písku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >