Jemné a zplihlé vlasy v těhotenství, poraďte prosím šampon

449
6.3.21 21:52

Jemné a zplihlé vlasy v těhotenství, poraďte prosím šampon

Ahoj holky, jsem už zoufalá ze svých vlasů, vždy mě trápily zplihlé a jemné vlasy, ale teď v těhotenství je to teda extrém, mám doma už pátý šampon a pořád to není ono, navíc se vlasy rychle mastí, elektrizují…

Poradíte? Díky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
201
6.3.21 21:59

@Bajina.P
Ahoj, mám stejný problém, který jsem měla i před otěhotněním. Zkoušela jsem všechno možné. Nejvíce mi pomáhají masky z kokosového oleje. Dávám si ho do vlasů dvakrát týdně vždy na půl hodiny až hodinu, pak umyju obyčejným šamponem. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
6.3.21 21:59

Zajdi na biooo a nekupovat nic z drogerie.
Ale jinak, myslím si, že zplihlé a jemné a mastící se vlasy potřebují hezký krátký sestřih.
Já už dotrpěla, když jsem na to přistoupila. Škoda jen, že teď rok je to poněkud složité s tím stříháním. A jsem teda ráda, že mám kluka, taky to vypadá na jemné vlásky, ale u holčičky by to bolelo víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
6.3.21 22:05

@Elea9 Ahoj, moc děkuju za tip, tu masku pak něčím „zapaříš“ nebo si to dáš jen do vlasů? Tak to jsem na to moc zvědavá, hned zítra si ho jdu koupit, mám to fakt šílený!!! :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
6.3.21 22:06

@Nelahee Teď mám kopřivový šampon z lékárny a teda nic moc… :// Nicméně už jsem přistoupila i na kratší vlasy, delší mikádo, ale taky to uplně nepomohlo, dříve ano, teď vůbec… ://

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
6.3.21 22:15

@Bajina.P myslím spíš úplně na přírodní kosmetiku. Ono je to dražší, ale bez chemie a myslím, že se dá vybrat něco podle potřeb a i jiná péče mimo šampon.
Já jsem v tom teď špatná, vlasy si už myju sprcháčem, ovšem taky přírodním. Ale dříve mi taky elektrizovaly vlasy a když jsem přešla na přírodní šampony bez chemie a začala nosit trička atd z bavlny, tak to přestalo.
Ale jemné a často mastící je mám prostě celý život.
A zkracovala jsem a teď když už mám vlasy na krk, tak mi to vadí. I krátké můžou být ženské a hezké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16063
6.3.21 22:43

1. vyčistit vlasy nějakým šamponem s vysokým PH
2. následně nepoužívat šampony se SLS a silikony.
3. velmi opatrně kondicionéry a maskami - a bez sikonů
4. na závěr vlasy oplachovat studenou vodou a zakončit to kyselým oplachem - ředěný ocet či citronová šťáva, foukat vlažným vzduchem pouze od kořínků ke konečkům.
5. co nejdéle prodlužovat čas mezi mytími - čím častěji a urputněji drhneš hlavu, tím víc ona se mastí, protože potřebuje obdnovit maz na popkožce - suchý šampon je kámoš a dodá objem. Používej jen suchý šampon kde je zákadl škrob + hnací plyny. Obyčejnej batiste je fajn.
6. jednou týdně používej jílovou masku - hezky redukuje kožní maz - pár lžic jílu rozmíchej v podmáslí na řídkou kaši, nanes na hlavu, zabal do folie a ručníku a nech na hlavě hodinu, pak vlasy normálně umyj, případně ošetři něčím hydratačním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
6.3.21 23:08

Jak píše @Nelahee, najdi si Biooo. cz Mně zachránil vlasy jejich šampon Rhassoul (Urtekram), ale mají tam toho víc.
Když jsem neřešila, jestli je to přírodní, nebo ne, dost pomáhal Syoss volume.

Teď už ale koukám víc, co si na sebe patlam. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
7.3.21 01:34

@Bajina.P Jen vmasíruji do vlasů a vlasy sepnu do drdolu, jelikož je mám dost dlouhé a ´měla bych ten kokos všude. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat