Jen mě využívají

Anonymní
30.3.21 06:43

Jen mě využívají

Zdravím, asi nikomu moc neprospívá, tato doba
Mám rodinu, otce u kterého jsou samé problémy.
Dost popíjí a k tomu má v péči nemocnou matku (babičku)
Bere péči přes 10 000,– babička má důchod 12000,–
Penize mají, v baráku, snima žijou ještě 2 otcovi bratři, kteří nepracují a jenom na babičce parazitují.
Problém je že mě otec využívá abych jim kupovala jídlo cigarety a pivo Já sama pracuji v chráněné dílně a mám ČID
Mám přítele, který i přesto mého otce lituje
A nutí mě abych tátovi sloužila, a podporovala ho, Poté mi to ale i vyčítá, že se o něj staráme, jak o malého kluka.
S přítelem Bydlíme v jeho bytě on platí nájem a já jídlo
On taky občas nakoupí to jo, ale má vyšší příjmy než já,
Platí nájem 6000, -
Po mě chce půlku na nájem, což bych pochopila
Když mu ale peníze dávám tak je ale vzápětí nechce, Protože to chce prej jeho maminka. Víte on je takový mamanek a co mu řekne je svaté. Ona ho i dost proti mě štve, Přítel je pak na mě hnusnej a zbytečně se hádáme Pak zase se mi omlouvá, že to tak nemyslel a nájem mu platit nemusím,
A říká mi ať si radši šetřím tak nevím co po mě vlastně chce? Jeho matka s námi nebydlí ale furt nám rozděluje finance

Já měsíčně za jídlo platím kolem 7000
Ale on to nevidí.
Nevím co mám dělat otce podporovat nechci, na nájem přítel chce ale zároveň nechce
Děkuji že jste dočetli až sem
A děkuji za odpověďi krásný den

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
75880
30.3.21 06:49

Poslat je do haje oba. A zkusit zjistit, zda mesto ci dilna neposkytuji nejake sociální bydleni. A do te doby jasne rict priteli, ze polovina nakladu na jidlo jsou 4000 a at ti je kouka davat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4603
30.3.21 06:58
@Anonymní píše:
Zdravím, asi nikomu moc neprospívá, tato doba
Mám rodinu, otce u kterého jsou samé problémy.
Dost popíjí a k tomu má v péči nemocnou matku (babičku)
Bere péči přes 10 000,– babička má důchod 12000,–
Penize mají, v baráku, snima žijou ještě 2 otcovi bratři, kteří nepracují a jenom na babičce parazitují.
Problém je že mě otec využívá abych jim kupovala jídlo cigarety a pivo Já sama pracuji v chráněné dílně a mám ČID
Mám přítele, který i přesto mého otce lituje
A nutí mě abych tátovi sloužila, a podporovala ho, Poté mi to ale i vyčítá, že se o něj staráme, jak o malého kluka.
S přítelem Bydlíme v jeho bytě on platí nájem a já jídlo
On taky občas nakoupí to jo, ale má vyšší příjmy než já,
Platí nájem 6000, -
Po mě chce půlku na nájem, což bych pochopila
Když mu ale peníze dávám tak je ale vzápětí nechce, Protože to chce prej jeho maminka. Víte on je takový mamanek a co mu řekne je svaté. Ona ho i dost proti mě štve, Přítel je pak na mě hnusnej a zbytečně se hádáme Pak zase se mi omlouvá, že to tak nemyslel a nájem mu platit nemusím,
A říká mi ať si radši šetřím tak nevím co po mě vlastně chce? Jeho matka s námi nebydlí ale furt nám rozděluje financeJá měsíčně za jídlo platím kolem 7000
Ale on to nevidí.
Nevím co mám dělat otce podporovat nechci, na nájem přítel chce ale zároveň nechce
Děkuji že jste dočetli až sem
A děkuji za odpověďi krásný den

Ty uz si myslim psala. Byt tebou vykaslu se na vsechny vcetne pritele a ziji nekde sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5125
30.3.21 07:01

Takže platíš jídlo pro vás dva 7tis, a ještě chce na nájem 3tis? A přítel jen ty 3tis… jo dobře si to hošánek vymyslel.
Vykašlat se na všechny a žij si sama bude ti líp. Otci taky neposluhuj. Jestli on na tu maminku nebere i více než 10tis na péči… nevím jak moc je tedy nemohoucí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14172
30.3.21 07:01

Osamostatnit se, zit chvilku sama, dat se psychicky dokupy a ujasnit si, jaky zivot chces zit. Placas se v tom slusne :?
Nepises, kolik mas let. Ale pokud nemas deti, pak je cas vzit zivot do svych rukou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62979
30.3.21 07:05

Najdi si jineho chlapa a kašli i na otce. Proč se necháš obirat a vydírat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
30.3.21 07:24

Opravdu se na ně vykasli. Už jsi tady psala viď? A holky ti radily to stejné. Takže je na čase už vzchopit, neboj to zvládneš. Do té doby bych asi nakupoval jídlo jen pro mě a příteli nevarila. Začni hledat nějaké to sociální bydlení. Na otce se vyprdni úplně, nejezdí tam, neber telefon. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
30.3.21 07:26

Vykašli se na oba..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20645
30.3.21 07:35

Už to tu píšeš nejmíň podruhé. A znova: na otce se vykašli, je dospělý a svéprávný. Přítel do toho nemá co kecat. A s ním se domluv na rozdělení nákladů na polovinu nebo ho taky pošli do háje zelenýho. Všichni tě jen využívají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
30.3.21 08:19

Hmmm, všichni si z tebe udělali slušnou dojnou krávu..otce bych odstřihla a tvého přítele taky..jsou vychcaný až to hezký není.. musíš se jim postavit a přestat se nechat využívat.. odstěhuj se a věnuj se sama sobě.. :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
30.3.21 08:50

Vykasli se na všechny!!! Najdi si svoje bydlení a nenech se od nikoho vysavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
30.3.21 22:18

Přečti si něco o asertivitě, asertivních technikách. Potřebuješ si ujasnit co TY opravdu chceš, a pak si to prosadit.

Rozdělení peněz v partnerském vztahu není nikde stanoveno, hlavně vám to musí vyhovovat. Jeden nesmí zneužívat toho druhého.

Dohoda byla: on nájem, ty jídlo. Tvůj přítel to NEdodržuje (Je otázka, jestli tě s mámou za zády dojí/nervují úmyslně, nebo jestli je opravdu tak blbej, poslušnej mamánek :nevim: )

Řekni mu, že maminka má pravdu, že nikdo nebydlí zadarmo a od teď budete platit nájem napůl. Zároveň mu hned přitom řekni, že nikdo nejí zadarmo, že od teď budete platit jídlo napůl. Jestli se bude bránit klidně bych mu řekla, že mu budu ukazovat účtenky.

Já myslím, že by si příbuzní měli pomáhat, ale neměli by to dělat na úkor svého zdraví, ani někoho ždímat z peněz.

Je jasné, že z 22 tisíc se neuživí a nezaplatí bydlení 4 lidi, kór když chtějí ještě kouřit a pít alkohol. Docela bych se vsadila, že tam babička o dvou berlích celý den lítá po kuchyni, aby děcka (tři muži kolem 50ti let) měli co jíst, ach jo.

Peníze bych tátovi dávala jen pokud to ty chceš. Maximálně ve výši 1/4 z tvých měsíčních úspor (spíše asi méně). Pokud jsi schopná trvale měsíčně ušetřit 4 tisíce, tak bych jim dala max. 1 tisíc. Není tvoje povinnost je živit. Navíc bych jim kupovala spíše jídlo než cigarety. Domluvila bych se s babičkou co ona by chtěla.

Jestli jim ty a přítel chodíte uklízet a pomáhat s domácností, tak bych to dělala v nějaké pro tvůj zdravotní stav rozumné frekvenci. např. 1× týdně nebo 14 dní.

Tvůj přítel by měl nechat rozhodnutí, jestli a jak často chceš své rodině pomáhat na tobě. Neplést se do tvého rozhodnutí.

Pokud jim chce pomáhat s tebou, tak by ti to pak neměl vyčítat.

Zkusila bych zavolat na tuto linku, je to zadarmo (3 anonymní konzultace po 50 minutách zdarma).

https://www.ceskatelevize.cz/…video/821879

https://www.terapeutickalinka.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
30.3.21 22:39

Vykašli se, vykašli se, vykašli se…budeš mít slastný život, jako kůl v plotě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8106
31.3.21 18:16

Zajdi na mesto a zeptej se na soc. bydleni. at si pritel bydli s maminkou, kdyz si od ni necha diktovat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat