Jen teplota, nic víc u 4letého dítěte

472
21.3.10 14:47

Jen teplota, nic víc u 4letého dítěte

Dceři (skoro 4 roky) jsem dnes naměřila 38,7 teplotu, ale žádné jiné příznaky nemoci nemá - kašel, rýma, průjem, bolení v krku, bolest při čůrání, bolest uší - prostě nic. Tak vůbec nevím, co by ta teplota mohla znamenat?? :nevim:
Napadla mě šestá nemoc, ale když ji asi před dvěma měsíci prodělal mladší syn, bylo mi Dr. řečeno, že tuto nemoc chytají jen děti do 3 let, že už to dcera od něj nechytí . No a pak mě napadají zuby, ale prý ju dásna nebolí, tak já nevím… :nevim:
Nemáte někdo nějakou zkušenost? Nebo neměl nějaký váš prcek 6.nemoc i po 3 roku?
Díky za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

FloraBolger
21.3.10 15:32

Ahojky…tak my 6. nemoc neměli nikdy, ale když se u mého syna objeví teplota bez dalších příznaků, po zkušenostech sázím na zánět močových cest. Párkrát ho už měl (aktuálně také) a nikdy si nestěžoval na vedlejší příznaky (bolest při močení atp.). Držím palečky, ať brzo přijdete na to, co vás trápí (a samozřejmě ať je to jen nějaká „blbost“)

• Nahlásit
  • Citovat
bamba
21.3.10 16:04

V týdnu jsme tu měly vnučky,necelých 5let,jedna z nich měla ve čtvrtek z ničeho nic teplotu 38,5,celý den prospala a ráno byla úplně fit.Asi řádí nějaká jednodenní něco,od sousedú kluk to měl taky a jen jeden den.
Na radu děvčat z našeho fora,jsem jí nic nedala na sražení teplot.
Tak držím palce,ať je zítra líp.

• Nahlásit
  • Citovat
6545
21.3.10 16:06

pokud nemá žádné projevy, tak bych vyčkávala, co bude - fakt z toho nemusí být nic, nebo to může být počátek a fakt se nedá říct, co to může být…někdy se nemoc projeví i pár dní po teplotách..jak co :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
21.3.10 16:09

Holky, ale co to je? :nevim:
Ve čtvrtek jsem šla pro dceru do školky, hořela jak blázen. Teplotu měla 39,4°C. Osprchovala jsem ji vlažnou vodou, večer jsem jí dala Nurofen sirup, opět sprcha a ráno měla jenom 37,3°C. Do večera v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
21.3.10 17:17

Tak holky doufám, že je to tedy jen něco jednodenního. Dcerka je totálně unavená, úplně ospalý oči a hodně plačtivá, teplota naštěstí nahoru moc nešplhá - teď má 37,9. Ale spát ju nedeostanu ani omylem. :think:
To je teď jakýchsi nemocí a viróz, to je hrůza. To za nás nebývalo… :zed: :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
dada1511
21.3.10 18:41

Ony ty příznaky příjdou,do 3dnů určitě.My to s malou tak máme skoro vždy.Vědčinou to byl pak krk + ostatní.Doktorka mi vžy řekla,že mám dát něco od teploty,a přijít až se to projeví.Kolikrát jsme tam jeli hned druhý den :-) .

• Nahlásit
  • Citovat
7864
21.3.10 19:30

My jsme měli to samé v pátek. Horečka vysoká, musela jsem kombinovat brufen s panadolem, abych to rozumně srazila a v sobotu dopoledne přišel průjem. Teplota zůstala. Dnes už teplotu neměl a průjem ano. Takže to třeba bude taková nějaká viróza.
Jinak taky krom toho neměl nic, ani rýmu ani kašel. Tak vyčkej.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
21.3.10 20:09

Já mám zkušenost( se starší), že z toho nikdy nic nebylo..Vždy vyskočila teplota, najednou únava - aplikovaly jsme léky, vyspala se a druhý den naprosto nic..Takhle to má skoro vždy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13657
21.3.10 20:11

Ahojky, běž j doktrovi,já mám sice miminko,ale příznaky měla stejné, teplotas a nic- byl to zánět močových cest- asi jsme ale čekali moc dlouho,teď už se v tom plácáme přes dva měsíce :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11055
21.3.10 20:26

Kluci měli jednodenní virozu před týdnem - večer se jednou vyblinkali, druhý den ráno teplotu, která přes den rostla a rostla (u staršího až na 39,4), kromě toho byli strašně unavení, že skoro nevylezli z postele. Další den už byli oba úplně bez teplot. Druhý měl přesně totéž o 2 dny později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.3.10 10:22

no pokud jsou bez příznaků, tak bych vyčkala až 3 dny podle stavu. Pže doktor nic nevymyslí…když neví, co…a ono pokud to je v počátku, tak to prostě nepozná..

U starší holky kdybych měla jít pokaždý, tak jsme tam furt…

Takže podle stavu a dítka bych šla po 3 dnech, pokud by ty teploty skákaly a nešly prostě dolu…

(no a v noci měla malá horečku a nedaly jsme nic…teď má teplotu, čekáme, co z toho bude - na to, že ve st mam s druhou jít do nemocnice…)

Hlavně bych byla opatrná s dávkováním léků, pokud nevíte, co to je. Dávala bych opravdu až nad 38 po odečtu (pokud nic nebolí evidentně) a pak po poklesu ani preventivně bych nedala. Protože se může stát, že to zakryje, pokud se tam něco děje a bude to vypadat, že je vše OK a ono nebude…

Jasně, že pokud vim, že něco bolí nebo co to je, tak jo…

Tak ať je to brzy OK a nic z toho radši:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.10 14:44

my taky měli u syna teploty a nic z toho nebylo… může to být třídenní myslím. Takže se neboj,prcek bude ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Resutz
22.3.10 15:45

Ahoj, já mám zkušenost u dvouletého. V pátek večer 39.4, sobota vždy nad 39, po sražení tak 38, neděle to samé, žádná rýma, na nic si nestěžoval, jen spal, divné bylo, že pil čistou vodu, což nikdy nepil. V pondělí ráno měl už jen 37.5, naklusali jsme k MUDře a ta shledala, že mu nic není, ře nic nevidí. Pak spal ještě tři dny a tři noc skoro v kuse, budil se jen na pití a trošku tekutého jídla (přesnídávka, kaše, mlíko) a už od toho pondělí teploty normální. Ve čtvrek vstal, začal normálně jíst, pít a řádit. Nikdy jsem nezjistili, co to bylo. Bylo to už před rokem a byla to jeho první nemoc-nenemoc. Resut

• Nahlásit
  • Citovat
Kadik
1.4.13 19:15

No u Nás máme něco podobného. Dcera v pátek teplotu 38,5 v sobotu dokonce 39,7.neděle pondělí už jen 37,8 a žádné jiné příznaky. Ještě tak den počkáme a pokud se to nezmění pofrčíme k doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama