Jen UVA ochrana, stačí to?

858
25.5.16 13:32

Jen UVA ochrana, stačí to?

Ahoj,
koupila jsem pro syna opalovací krém Cien z Lidlu, OF 50 a až teď jsem si všimla, že je na něm zaznačena bublinka s UVA, ale nikde tam nevidím UVB. Stačí tato ochrana? Minulý rok jsme měli SebaMed a ten měl určitě UVA i UVB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.5.16 14:06

@Šmušmu Nestačí. UVB je silnější a horší pro kůži, tudíž je potřeba mít kombi ochranu UVA i UVB (UVC nedopadá na zem).

• Citovat
  • Upravit
18075
25.5.16 14:11

@Šmušmu

Doma na ne mrknu, ale tusim, ze tam UVB bude, to by jinak nedopadl tak dobre loni v D-testu, kdy testovali opalovaky od nejlevnejsich az po nejdrazsi z lekaren a nejlepe dopadly ty levnejsi Cien z Lidlu a z DM Drogerie Sundance Kid.

Paradoxne drahy Daylong jeste nejaky znackovy z lekarny dopadly blbe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
25.5.16 15:22
@Šmušmu píše:
Ahoj,
koupila jsem pro syna opalovací krém Cien z Lidlu, OF 50 a až teď jsem si všimla, že je na něm zaznačena bublinka s UVA, ale nikde tam nevidím UVB. Stačí tato ochrana? Minulý rok jsme měli SebaMed a ten měl určitě UVA i UVB.

dobrej dotaz potrebuju nejaky koupit na deti 50tku ale vůbec nevim jakou znacku a který je ten co ma všechno co mit ma :think:

• Citovat
  • Upravit
858
25.5.16 15:36

@monrom @Hanka1 když já si to taky říkám, ale právě jsem tam nikde ochranu proti UVB nenašla.

@JayLee Minulý rok jsem měla SebaMed a ten teda rozhodně nedoporučuji, hrozně těžko se roztíral a dlouho trvalo, než se vstřebal, navíc po něm pokožka vyloženě lepí. Nevím, jestli ty speje od nich jsou lepši, ale krém byl dost hrozný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
25.5.16 15:39
@Šmušmu píše:
@monrom @Hanka1 když já si to taky říkám, ale právě jsem tam nikde ochranu proti UVB nenašla.@JayLee Minulý rok jsem měla SebaMed a ten teda rozhodně nedoporučuji, hrozně těžko se roztíral a dlouho trvalo, než se vstřebal, navíc po něm pokožka vyloženě lepí. Nevím, jestli ty speje od nich jsou lepši, ale krém byl dost hrozný.

tak to je dobry vedet :pankac: diky…no jo jako zítra musim nejak koupit a kolem nas mam Lidla Rossmana DM a Tetu tak snad tam nejaky teda vyberu no :think: mam deti svetly po me takze se spali hnedka no :cert:

• Citovat
  • Upravit
18399
25.5.16 20:41

Resim ted to same.Pred par tydny, jsem v Lidlu koupila detsky Cien for kids SPF 30 a pro sebe 25.V domneni, ze tyto vyrobky dopadly v testech skvele, jsem je vzala a nestudovala.Ted koukam, ze je na nich psano pouze UVA.Je to vubec mozne? Jsem docela nastvana.Za dva dny letime pryc, ja nemam casu na zbyt kupovat ted neco jineho.Snad kazdy opalovak, levny i drazsi, co jsem mela za posledni roky v ruce, byl prosti UVA i UVB. Koupim vychvalovane vyrobky a ted tohle.
Pouzivate je nekdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
26.5.16 01:43

Taky sem je koupila a sem akorát naštvaná. Podle mě jsou tak akorát na vyhození :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18399
26.5.16 07:22

Tak jsem ted nasla, coz vse vysvetluje a melo by to byt v pohode 8) toto:

http://search.seznam.cz/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
26.5.16 10:48
@vverru píše:
Taky sem je koupila a sem akorát naštvaná. Podle mě jsou tak akorát na vyhození :think:

nejsou - maji psane SPF, coz znamena ochranu UVA+UVB - jedno je ochrana proti spaleni pokozky a druhe ochrana proti starnuti kuze, viz zde:

UVA a UVB záření

UVB záření je odpovědné za spálení kůže, UVA proniká hlouběji a podílí se na stárnutí pokožky, způsobuje pigmentaci, a je i jednou z příčin solární alergie. Obě záření tak mají na pokožku negativní vliv a v nejhorším případě mohou způsobit i rakovinu kůže. Používejte proto krémy, které mají tzv. širokospektrální ochranu a poradí si tak s oběma typy záření.

Ochrana před UVA i UVB zářením

I když jsme si výše řekli, že rozdíl mezi ochrannými faktory není až tolik podstatný, přesto platí, čím vyšší je SPF, tím je i vyšší ochrana před UVA a UVB. Zatímco SPF vyjadřuje především ochranu před UVB, UVA bývá často pouze v kroužku, aniž by bylo uvedeno nějaké konkrétní číslo. Znamená to, že splňuje normu udávající, že UVA musí mít minimálně třetinu výše UVB. U některých firem se už ale setkáte s výší UVA i na krabičce (La Roche-Posay, Bioderma). Pokud tedy na přípravku nenajdete výši UVA ani UVA v kroužku, raději se přípravku vyhněte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18399
26.5.16 11:43

@Hanka1 presne tohle jsem dnes vycetla taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
858
26.5.16 12:52

Aha, tak já jsem to vždycky měla na krémech vyznačené jak pro blbečka, že je to na UVA i UVB, tak jsem se lekla. :D Diky, to mám radost, že nemusím kupovat jiný krém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
26.5.16 13:51

@Hanka1 díky za vysvětlení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
26.5.16 15:12
@Šmušmu píše:
Aha, tak já jsem to vždycky měla na krémech vyznačené jak pro blbečka, že je to na UVA i UVB, tak jsem se lekla. :D Diky, to mám radost, že nemusím kupovat jiný krém.

ono to taky driv byvalo - UVA i UVB, ted uz jen SPF

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama