Jen viróza, nebo angína?

47
19.11.20 08:52

Jen viróza, nebo angína?

Ahoj holky, jdu si pro radu. S dcerou jsme od soboty nachcípané. Dcera sobota a neděle přes 38 teplota, po Ibalginu vždy krásně kleslo. V pondělí už bez léků 37,5 večer. Od úterý bez teplot. Do krku jsem jí koukala a měla ho hezky růžový čistý. Začalo to lehkou rýmou. Od včera rýma horší. Spíše je průhledná. Dneska ráno trochu pokašlávala, ale jen po vstávání, teď už ne, v krku ji prý nebolí, ale má ho zarudlý, bude mít čtyři roky. Teplotu nemáme. Já mám rýmu, krk taky rudý a mě v něm teda i bolí. Může to být angína, nebo jen viróza? Přikládám fotku dcerky krku. Dnes tam dětská není, takže by jsme museli zítra ráno, nebo večer na pohotovost, ale nemá ani zvýšenou teplotu. Když měla naposledy angínu tak měla mandle poseté bílými fleky, a horečky 40 co nešly srážet, to teď nemá. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5634
19.11.20 09:10

Nemá doktorka zástup? Většinou to tak mají. Raději bych se šla poradit k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5270
19.11.20 09:10

Tak pokud ji nic není nikam bych nejela, rozhodně ne na pohotovost. Angína je typická těmi bílými fleky a bolesti. Může to mít taky podrážděné od kašle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3717
19.11.20 09:16

Podle mě to na angínu nevypadá.
A tvoje předchozí zkušenost tomu také neodpovídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
19.11.20 09:31

Právě že měla angínu 3× a pokaždé bílé fleky a horečky, teď má 36,5 normálně jí i pije nic jí není krom rýmy a zakašlala ráno jen párkrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2445
19.11.20 09:37

Já při angíně bílé fleky na mandlích vždycky nemívám, ale je to tak urputná bolest, že nic nepomůže, až ATB. Pokud už dceru v krku nebolí a nemá ani teplotu, tak bych k lékaři nejela. Na ATB to není, ostatní volně prodejné léky jí snad zvládneš dát sama. Ještě by v čekárně chytla něco horšího a zbytečně jí potáhneš ven. Nech jí ješt pár dní doma v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2445
19.11.20 09:38

Jo a sobě zkus priznicův zábal na krk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1638
19.11.20 10:20

Krk nevypadá na angínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17291
19.11.20 11:31

@Talosia dle mého názoru je to zánět nosohltanu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
24.11.20 23:42

Když jsem byla mladší tak jsem na angínu trpěla dost často. Většinou to byla bolest v krku ale taková že nešlo ani polknout. Musela jsem mít u sebe neustále ručník na sliny. Pak se mi udělali bílé flíčky. Bolela hlava a hodně slzeli oči.

Říká se že na bolest v krku je dobré hodně pít. Samozřejmě jsem dostala antibiotika. Také mi moc pomohl zázvor, citron a med zalitý horkou vodou. Na noc jsem si dávala mléko s medem. A hodně super jsou i Halls bonbóny na cucání ty mi krk vždycky zklidnily. Také mi prášky pomohly ale vždycky než přišla ta hodina kdy si je zase mohu vzít to jsem nedávala takže čelo spánky a za krkem jsem si mazala francovkou a lesanu jsem inhalovala. Od té doby co na mě něco leze tak je tohle vždycky můj rituál a už vůbec nechodím k doktorovi :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5192
25.11.20 20:56

Podle fotky to na bakteriální tonsilitidu určitě nevypadá, doprovodné údaje taky nesvědčí pro bakteriální příčinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama