Jeseníky - tip na výlet s dětmi

123
3.7.20 17:33

Jeseníky - tip na výlet s dětmi

Zdravím :) Dáte mi někdo tip na něco zajímavého v okolí Jeseníku? Jedeme tam na týden s 2 dětmi (5 a 7 let), aby se i holky zabavily, něco viděly, ale užily si to. Praděd, Rysí stezku máme v plánu. Ostatní zatím hledám. Případně i nějaké koupání nebo vnitřní vyžití, kdyby pršelo. Děkuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4258
3.7.20 17:39

Na Praded doporučuji jít stezkou bílé opavy, ale je to celkem náročný, nevím jak máte fyzicky zdatné děti. A přímo v Jeseníku Prieznicovi koupele. Venku je tam pěkný areál, dá se tam dělat spousta aktivit. Na kole Rychlebske stezky.

Příspěvek upraven 04.07.20 v 00:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68667
3.7.20 18:18

Lipová lázně -Fauna park se zvířaty
Dlouhé Stráně-možnost návštěvy elektrárny
Medvědí hora-lanovka
Karlova Studánka
Karlovice-Mořské oko
Pradědova galerie
Sovinec
Dolní Moravice- vyhlídka plus krásné hřiště pro děti
Rešovské vodopády, ale prý tam není ještě zprovozněná stezka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1598
3.7.20 18:28

Jeseníky jsou moje oblíbené, tak dám pár nápadů kam se podívat. Přímo v Jeseníku muzeum lega, kousek od Jeseníku Zábavní centrum Bělá v pohybu (vnitřní herna), Velké Losiny - termály, zámek, velké dětské hřiště, Loučná nad Desnou - zámek, super dětské hřiště, minigolf, Lipová lázně - Zoo Faunapark, jeskyně Na pomezí, Ramzová - lanovka.
Myslím, že na týden máte co dělat :-)
Kdyby vás něco zajímalo víc klidně se ptejte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
3.7.20 18:48

Urcite za navstevu stoji samoobsluzny lesni bar v Laznich lipova. Dcera si to tam moc uzila, nevim, kde budete bydlet, da se to spojit jako vylet vlackem do Lazni Lipova a odtama pecha k baru a pak zpatky. V baru maji spekacky, limcu, pivo… Moc fajn vylet:thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
3.7.20 19:02

Vše si dohledám… Díky moc :-) Ještě jsem našla Mechová jezírka - nemáte zkušenost? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
3.7.20 19:23

Jo ještě Rejvíz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12309
3.7.20 19:32
@EvikM píše:
Vše si dohledám… Díky moc :-) Ještě jsem našla Mechová jezírka - nemáte zkušenost? :think:

za me jako dospelou krasne. S detmi jsem tam nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
3.7.20 20:14

@EvikM Super i s dětmi :)

Jinak:

Lesní bar - Lipová Lázně

Medvědí kámen

Čertovy kameny (možné dojet autem přímo tam, je tam restaurace)

Šerák (vyjet lanovkou z Ramzove)

Lego muzeum

Úniková hra-Jesenik

Zlatorudne mlýny, rýžování zlata(Zlaté Hory)

Priessnitzovy lázně (kolanada, balneo, atd..)

Praděd

Karlova Studánka a kolem bílé Opavy

Hrad Sovinec

Jeskyně na Pomezí (nebo na Špičáku)

Je toho opravdu moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
3.7.20 20:36

Už jsem si to začala vyhledávat. Ubytování máme v Lázně Lipová. Některé tipy na výlet už jsou zbytečně daleko :-/ Skoro hodina autem, ale i tak si je píšu na seznam :-)
Uzpůsobím program pak podle počasí a chuti. Každopádně díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
3.7.20 20:39
@EvikM píše:
Už jsem si to začala vyhledávat. Ubytování máme v Lázně Lipová. Některé tipy na výlet už jsou zbytečně daleko :-/ Skoro hodina autem, ale i tak si je píšu na seznam :-)
Uzpůsobím program pak podle počasí a chuti. Každopádně díky

Tak v Lipove Jeskyně :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68667
3.7.20 20:57
@EvikM píše:
Vše si dohledám… Díky moc :-) Ještě jsem našla Mechová jezírka - nemáte zkušenost? :think:

To je kousek od Rejvízu, jde se tam asi kilometr pěšky. A taky stojí zato Rolandův kámen, asi kilometr a půl nad Karlovou Studánkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
3.7.20 20:57

Co se týká trasy „Stezka Bílé Opavy“, tak záleží, jaké děti jsou. Je to spíš pro dobrodružnější povahy - může se stát, že se děcka budou bát a kňourat, protože je to fyzicky náročné a místy nebezpečné… S tak malýma holkama je to na zvážení vašich limitů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68667
3.7.20 20:59
@kvetanak píše:
Co se týká trasy „Stezka Bílé Opavy“, tak záleží, jaké děti jsou. Je to spíš pro dobrodružnější povahy - může se stát, že se děcka budou bát a kňourat, protože je to fyzicky náročné a místy nebezpečné… S tak malýma holkama je to na zvážení vašich limitů.

TAk Stezka Bílé Opavy je po žluté - pro odvážnější - ne pro malé děti. A po modré-a tu zvládnou i malé děti. Tou šel můj syn ve 4 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
3.7.20 21:02

@Qwentin jo, máš pravdu, při psaní jsem si uvědomila, že je tam ta snadnější varianta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama