Jesle nebo paní na hlídání ?

165
18.8.21 13:40

jesle nebo paní na hlídání ?

Ahoj, zvažuji návrat do práce a řeším, co by pro malou bylo nejvhodnější. Bude jí rok a půl, spí po obědě bohužel jen v kočárku - když ji položím do postýlky, tak neusne. Na nočník zatím neumí. Hlavně to usínání bude asi problém v jeslích. Více tedy přikláním k paní na hlídání, ale tam asi nikdy úplně nevím, jaká bude, narozdíl od jesliček. Do práce bych šla asi zatím na dva dny v týdnu, v mé profesi bohužel nejde jinak, než do 15:30, možná by někdy vyzvedla dřív babička/táta. A až za pár měsíců, kolem jejích 2. narozenin. Co myslíte? Děkuji za názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6209
18.8.21 13:50

Ja v roce a pul mela deti v jeslich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 13:52

Já hlídám dva kluky už přes rok. Když jsem nastoupila, jeden měl rok a dva měsíce, druhý skoro tři. Když hlídačka nesedne, najdeš jinou 😊 za mě lepší než jesle

• Citovat
  • Nahlásit
14076
18.8.21 13:57

@jájinka007 Resila jsem pred cca 3 roky, nastupovala jsem ve 22m nejmladsi na 3 cele dny. Po zvazeni vsech pro a proti vyhraly jesle a jsem rada. Mala se tam socializovala, osamostatnila. Se mnou neusla take jinak nez v kocarku, v jeslich usinula v pohode. Ono deti to zkousi zejmena na vlastni matky (moje nebyly vyjimky) :mrgreen:. Byla jsem 4 dny s ditetem a 3 dny v praci, prislo mi to po 7 letech na RD dokonale :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5482
18.8.21 14:27
@jájinka007 píše:
Ahoj, zvažuji návrat do práce a řeším, co by pro malou bylo nejvhodnější. Bude jí rok a půl, spí po obědě bohužel jen v kočárku - když ji položím do postýlky, tak neusne. Na nočník zatím neumí. Hlavně to usínání bude asi problém v jeslích. Více tedy přikláním k paní na hlídání, ale tam asi nikdy úplně nevím, jaká bude, narozdíl od jesliček. Do práce bych šla asi zatím na dva dny v týdnu, v mé profesi bohužel nejde jinak, než do 15:30, možná by někdy vyzvedla dřív babička/táta. A až za pár měsíců, kolem jejích 2. narozenin. Co myslíte? Děkuji za názory :)

Zkusila bych jesle pak by se videlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
18.8.21 14:31

Děkuji za názory, nechci z dcery dělat porcelánovou panenku, naopak bych ji chtěla dát mezi děti, navíc jesle vyjdou i o dost levněji :lol: ale s tím spaním to máme nahouby, asi to fakt budu muset zkusit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
18.8.21 14:41

Syn šel přesně ve 2 letech do soukromé školky. Kolektiv ho nadchl a pleny nikdo neřešil. Byl tam dokonce chlapeček, který nechtěl na procházkách chodit a tak ho vozili v kočárku. Ve 2,5 pak přešel do státní školky a učitelky si chválily, jak pěkně zvládá i oproti starším dětem. K cizím lidem (chůvám) nemám důvěru. Kdyby se k dítěti chovala špatně, člověk to zjistí těžko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2808
18.8.21 14:48

Já dala dceru ve 22 měsících do soukromé dětské skupiny a bylo to v pohodě. Spaní bych neřešila, ve školce většinou usnou i děti, které už doma vůbec po obědě nespí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
18.8.21 14:54
@jájinka007 píše:
Děkuji za názory, nechci z dcery dělat porcelánovou panenku, naopak bych ji chtěla dát mezi děti, navíc jesle vyjdou i o dost levněji :lol: ale s tím spaním to máme nahouby, asi to fakt budu muset zkusit :nevim:

Dcera měla rok a 3 měsíce. Jen pro zajímavost, naše obyč městské jesle nám dávaly na výběr a malochy místo do postýlek ukládali klidně i do kočárků. ( Měli staré erární houpaky)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
18.8.21 15:21

Když mi syna hlídala hlidacka, byla jsem klidnější (měla jsem super starší zdravotní sestru),syn byl doma a věděla jsem, že má 100% péči. V soukromých jeslich mi nic neřekli, nezavolali a moc se se synem nemazali. Pak ve státních jeslich jak zjevení - hodne starší pani, vždycky mě informovaly co a jak, pamatuju, jak jsme hledaly mašinku Tomáše, kterého si musel mermomoci vzít do jeslí a ztratit:)
Státní jesle měly i hezčí vybavení a zázemí a cena neporovnatelna.
Syn byl spokojený všude.
Kdybych si to tehdy mohla dovolit, nechala bych ho tak do 3 let s hlidackou a pak jesle/školka, kvůli interakci s dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2524
18.8.21 15:49

Měla jsem hlídačku, ale jenom proto, že u nás nejsou jesle. Kdyby byly, preferovala bych je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20009
18.8.21 16:09

Buď hodně prověřenou paní na hlídání nebo ty jesle. Osobně volím to první, ale mám 100% důvěru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15263
18.8.21 16:44

Toho spaní v jeslích bych se nebála. Buď dítě usně v postýlce nebo ho šoupnou do kočárku. Oni jsou zvyklí na cokoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
19.8.21 19:33

Děkuji všem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
19.8.21 21:42

Paní na hlídání, bude řešit jen její potřeby a komunikovat s ní. Jesle jsou „vojna“, pořád svačina, mytí, spaní, pár básniček, žádná individuální péče

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat