Reklama

Jesle/školka na Praze 4, která nevyžaduje očkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LucieZ
Stálice 97 příspěvků 10.02.17 22:53
Jesle/školka na Praze 4, která nevyžaduje očkování

Hledám soukromou školku nebo jesle pro děti od 2 let na Praze 4, kde nevyžadují očkování. Syn dostal teď ve 20 měsících třetí dávku hexavakcíny a 10 dní po očkování prodělal nejdřív mírnou laryngitidu, která se ale rozjela do zápalu plic. Netvrdím, že to je přímo reakce na očkování, každopádně budu mít strach mu dát teď ještě Priorix a proto hledám školku na Praze 4 - ideálně Krč, okolí Budějovické, Pankráce, Braník, kde nevyžadují očkování. Zatím vím o Dětském klubu Lesáňata u Krčské nemocnice, ale nemám na ně reference. Budu ráda za doporučení dalších.

Reklama

Reakce:

Huk
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 11.02.17 06:47

Se školkou neporadím, ale probůh očkujte aspoň to nejnutnější.
Povím proč - sice existuje silný hlas superekobio matek, které ho zatracují, ale má to zatraceně smysl. Svět ke otevřený, dneska v ČR, zítra můžete být třeba v Jižní Americe, plus si k tomu přidejte ty davy, které do Evropy táhnou buhvíodkud a nikdo neví, co s sebou nesou. To není přehnaná hysterie, to je realita.
A není třeba chodit tak „daleko“. Moje holka na podzim našla injekční stříkačku, v místě, kde bydlíme (slušná čtvrť), 50m od školky. Tu hrůzu nepřeju ani největšímu nepříteli, protože jsem neměla stoprocentní jistotu, že se o ní nepíchnula (prostě jsem jí neměla celou dobu na očích)…díky očkování (hexa + nepovinná žloutenka A) odpadlo riziko aspoň dvou typu žloutenky…
Očkování vedlejší účinky doprovázejí, moje malá měla vysoké horečky, ale lze se na něj připravit (např. homeo, někdo dává Fenistil, což jsem třeba zjistila později).
Takže raději očko a normální školka.

iiiv
Extra třída :D 10849 příspěvků 11.02.17 08:15
@Huk píše:
Se školkou neporadím, ale probůh očkujte aspoň to nejnutnější.
Povím proč - sice existuje silný hlas superekobio matek, které ho zatracují, ale má to zatraceně smysl. Svět ke otevřený, dneska v ČR, zítra můžete být třeba v Jižní Americe, plus si k tomu přidejte ty davy, které do Evropy táhnou buhvíodkud a nikdo neví, co s sebou nesou. To není přehnaná hysterie, to je realita.
A není třeba chodit tak „daleko“. Moje holka na podzim našla injekční stříkačku, v místě, kde bydlíme (slušná čtvrť), 50m od školky. Tu hrůzu nepřeju ani největšímu nepříteli, protože jsem neměla stoprocentní jistotu, že se o ní nepíchnula (prostě jsem jí neměla celou dobu na očích)…díky očkování (hexa + nepovinná žloutenka A) odpadlo riziko aspoň dvou typu žloutenky…
Očkování vedlejší účinky doprovázejí, moje malá měla vysoké horečky, ale lze se na něj připravit (např. homeo, někdo dává Fenistil, což jsem třeba zjistila později).
Takže raději očko a normální školka.

PANÍ SE NEPTÁ JESTLI OČKOVAT NEBO NE! buďte ráda, že dítě mělo jen horečky

Tichošlápek
Echt Kelišová 9642 příspěvků 11.02.17 08:28

Ahoj, kamarádka ma dobre zkušenosti se skolkou Bubáček - je to ale v Modřanech, ne přímo v tebou zmíněných částech Prahy 4

Limi123
Závislačka 3050 příspěvků 11.02.17 13:00

Pokud ma prvni davku priorixu, tak druha neni do skolky vyzadovana, cetla jsem k tomu kdysi nejake vyjadreni ministerstva.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 11.02.17 13:57

JE zcela proti logice a zdravému rozumu jen proto že dítě onemocnělo v nejhorší virové sezoně virovou laryngitidou která se mu poté zkomplikovala zápalem plic…nadále již neočkovat.

Virovou laryngitidu zcela jistě nemá " z očkování" neživou vakcínou. Stejně tak jako z ostříhaných vlasů, zapomenutých ěnkde v rožku na zemi nevyroste živé neživé zombie které by jej chodilo v noci kousat. Nejde to.

Samozřejmě že jej nyní po nemoci nemůžete očkovat Priorixem, ten nechte až na úplné jaro, třebas květen, červen kdy již nebudou lítat hojné virosy a až bude dítě zdravotně v dobré kondici.

Mnohem horší varianta pro něj a jeho vyhlídky je nedat mu priorix a dokonce jej poslat do školky která nechce očkování tzn kde bude v riziku nákazy od neočkovaného dítěte. Bůhví odkud, neočkované, roznášející bacila.

Taková spalničková encefalitida a její následky jsou neporovnatelné s virovou laryngitidou…až vám nedejbože bude dítě na jipce bojovat se spalničkovou encefalitidou a nikdo vám neřekne zda přežije a jaké bude mít trvalé následky…budete se tlouct do hlavy že jste jej mohla ochránit a neochránila.

Tohle by vám správně měl říci pediatr proto se nebojte s ním mluvit a ptát, ptejte se a řekněte mu své obavy přesně tak jak jste je řekla zde — toto je jeho práce, nebojte se ptát a nebojte se u něj vyjádřit obavu.
:kytka:

LucieZ
Stálice 97 příspěvků 11.02.17 21:24

Díky za reakce a doporučení. Pro ty, které mi doporučujete pokračovat v očkování - já netvrdím, že zápal plic je reakce na očkování, ale jsem přesvědčená, že díky očkování je teď oslabený. Jen prostě když někdo má strach neočkovat, tak já mám teď naopak strach syna dál očkovat a chci, aby se mu imunitní systém dal do kupy a očkovat Priorix za rok než půjde do státní školky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama