Ještě jsem nebyla u gynekologa

Anonymní
9.7.20 17:12

Ještě jsem nebyla u gynekologa

Ahoj,
je mi 20 a ještě jsem nebyla u gynekologa. Nikdy jsem neměla žádné potíže a nepotřebovala jsem to. První přítel chtěl, abych tam začla chodit (bylo mi 15) ale jsem hodně stydlivá a nějak jsem ho odbyla…po 3,5 letech jsme se rozešli a já pak měla pár kluků jen na jednu noc. Teď už mám skoro rok přítele, do budoucna jsme se bavili i o miminku (samozřejmě, že ne hned..je to otázka tak do 5 let). Znovu říkám, že jsem nikdy neměla žádný problém (výtoky, záněty, postinor..nic prostě). Mám to zatím nechat jen tak? Bojím se, že až půjdu, tak mi vynadají. Případně mi prosím poraďte, jestli gynekolog/gynekoložka a nějaké zkušenosti s těmi brněnskými. A co s sebou na první návštěvu?
Děkuju :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1600
9.7.20 17:13

Tak asi mu přijde lepší nechat si vynadat, než třeba umřít na rakovinu, ale tohle máme nejspíš každý jinak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3699
9.7.20 17:19

Nejsi normalni, kamoska mi umrela v 17 na rakovinu děložního čípku. Nevážíš si svého zdraví. Nikdo ti nevynada, je to tvůj problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3289
9.7.20 17:21

A máma na prohlídky nechodí? To že nepocitujes nějaký problém neznamená že ho nemáš. Taková rakovina ani neboli. Nebojís se? Měla bys. Při sexu s X partnery stydliva nejsi, ale před lékařem jo? Koukám že to máme všichni jinak. Dokud neznacnes být zodpovědná, na dítě prosímte nemysli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.7.20 17:28
@mackA159
@mackA159 píše:
A máma na prohlídky nechodí? To že nepocitujes nějaký problém neznamená že ho nemáš. Taková rakovina ani neboli. Nebojís se? Měla bys. Při sexu s X partnery stydliva nejsi, ale před lékařem jo? Koukám že to máme všichni jinak. Dokud neznacnes být zodpovědná, na dítě prosímte nemysli.

doma byly takové věci vždycky tabu a nemluvilo se o nich :nevim: rodiče jsou hodně věřící, takže se nikdy u nás nic takového neřešilo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3289
9.7.20 17:30
@Anonymní píše:
@mackA159doma byly takové věci vždycky tabu a nemluvilo se o nich :nevim: rodiče jsou hodně věřící, takže se nikdy u nás nic takového neřešilo :nevim:

Takže nechodite pravidelně k zubaři, praktikovi apod? Jen protože jste věřící?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7006
9.7.20 17:31

Tak se přestaň stydět a někam se objednej, gynekologa jsem řešila s dcerami když začaly dospívat, divím se, že to mamka s tebou neřešila :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17527
9.7.20 17:34

Tam se nechodi jenom kuli problémům, ale hlavne na prevenci. Az budes mit rakovinu spodku, tak to ani nikdo nezjistí, kamaradka ji mela ve 20.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3786
9.7.20 17:35
@Anonymní píše:
@mackA159doma byly takové věci vždycky tabu a nemluvilo se o nich :nevim: rodiče jsou hodně věřící, takže se nikdy u nás nic takového neřešilo :nevim:

U věřících lidí je tabuizovaná nutnost preventivní prohlídky? Moje rodina je dost prudérní, ale zubař a gynekolog byl vždycky základ. A fakt si nevzpomenu na žádnou víru, která by s sebou nesla vynechání zdravotní péče. Okrajově možná jehovisté?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4934
9.7.20 17:37
@Anonymní píše:

Oni si asi myslí, že jsi ještě panna :nevim: věřící kamarádka šla na gynekologii až s prvním těhotenstvím a samozřejmě po svatbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
9.7.20 17:43

Aaa, stydíš se jít le gynekologovi? Tak to potom na dítě ještě ani nemysli, protože to množství lidí, které ti v době těhotenství, při porodu a po něm bude dost často koukat mezi nohy a mačkat prsa, si neumíš představit. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.20 17:43
@Anonymní píše:
Ahoj,
je mi 20 a ještě jsem nebyla u gynekologa. Nikdy jsem neměla žádné potíže a nepotřebovala jsem to. První přítel chtěl, abych tam začla chodit (bylo mi 15) ale jsem hodně stydlivá a nějak jsem ho odbyla…po 3,5 letech jsme se rozešli a já pak měla pár kluků jen na jednu noc. Teď už mám skoro rok přítele, do budoucna jsme se bavili i o miminku (samozřejmě, že ne hned..je to otázka tak do 5 let). Znovu říkám, že jsem nikdy neměla žádný problém (výtoky, záněty, postinor..nic prostě). Mám to zatím nechat jen tak? Bojím se, že až půjdu, tak mi vynadají. Případně mi prosím poraďte, jestli gynekolog/gynekoložka a nějaké zkušenosti s těmi brněnskými. A co s sebou na první návštěvu?
Děkuju :mavam:

Holka, ty budes potrebovat jen odvahu. :kytka: Doktori nekousou, ani gynekologove. Jde o to, chodit pravidelne na prevenci. Bohuzel nejsem z Brna, abych poradila kam, ale urcite muzes pohledat na netu nejake blizke gynekology a najit si jejich recenze. Nebo se zeptat nejake kamaradky, ke komu chodi a jak je spokojena. Bude to probihat jako navsteva kdekoliv jinde, vypisou ti kartu, napisou zakladni anamnezu. Budou se ptat, jak mivas MS pravidelnou atd. a na datum posledni MS. Udelaji stery na cytologii. Ze by tam na tebe nekdo rval, to asi ne, ale ze mozna utrousi poznamku, ze prevence je dulezita, na to se priprav. Je to svata pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.20 17:45
@Bamace píše:
Aaa, stydíš se jít le gynekologovi? Tak to potom na dítě ještě ani nemysli, protože to množství lidí, které ti v době těhotenství, při porodu a po něm bude dost často koukat mezi nohy a mačkat prsa, si neumíš představit. :D

Jo na tohle jsem taky myslela, jak jsem to cetla. A kdyz to pak treba s miminem uplne nejde a treba dojde na CAR, tak je clovek pak zvyklej, ze dr nekoukaj do oci, ale jen mezi nohy. Vcera jsem byla u zubarky a malem jsem ji tam dala automaticky nohy do praku. :D :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13100
9.7.20 17:46

Šla bych na gynekologii co nejdříve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
975
9.7.20 17:46

Pokud sexuálně žiješ, měla bys chodit na gyndu. Není žádný důvod se stydět, ten doktor to bere, jako svoji práci. Stejně jako třeba prodavačka v Kauflandu… Tvé intimní partie jsou mu ukradený, zajímá ho tvoje zdraví :lol: Až budeš těhotná a pak v porodnici, půjde už jakýkoliv stud úplně stranou ;-) Navíc, to, že nemáš potíže, neznamená, že nemáš žádný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama