Ještě nepřišel rodný list

28
9.11.20 09:31

Ještě nepřišel rodný list

Dobrý den maminky,
je tu některá která nedávno rodila a ještě ji nepřišel rodný list? Já rodila před třemi týdny v Náchodě, kde mi říkali, že vše vyřídili a RL dorazí poštou. Do dnešního dne nic nedorazilo a na matrice to nikdo nebere. Na vyřízení maj údajně 30dni ale i to mi přijde hrozně moc na RL který potřebuju snad všude ( doktor, pojišťovna, úřad, práce…)
Mám ještě čekat nebo je bombardovat? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17416
9.11.20 09:33

Zkusila bych volat tu matriku. Případně se domluvit na vyzvednutí. Nám RL donesli ještě do prodonice, tak nemám zkušenost s posláním. Ale určitě bych se ptala na úřadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19584
9.11.20 09:35

Zkousela bych volat porad, ono dovolat se na urad ja umeni. Nebo tam zajit (staci otec ditete) a zeptat se, jestli ho nemuze dostat do ruky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
9.11.20 10:05
@Betty.Cz píše:
Dobrý den maminky,
je tu některá která nedávno rodila a ještě ji nepřišel rodný list? Já rodila před třemi týdny v Náchodě, kde mi říkali, že vše vyřídili a RL dorazí poštou. Do dnešního dne nic nedorazilo a na matrice to nikdo nebere. Na vyřízení maj údajně 30dni ale i to mi přijde hrozně moc na RL který potřebuju snad všude ( doktor, pojišťovna, úřad, práce…)
Mám ještě čekat nebo je bombardovat? :nevim:

Volat určitě, ale dovoláš se teď jen v ty dva pracovní dny - tuším, že (po a st? ). Státní správa je omezena, ale pokud je to tak dlouho, tak bych se vyprdla na nějaké doporučení, nechodit, a normálně bych tam vtrhla na úřad a vyzvedal si ho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17438
9.11.20 10:24

U obou dětí mi rodný list posílali, rodila jsem celkem daleko od domova. Poprvé mi došel až po měsíci, omlouvali se mi, že toho mají na matrice fakt hodně a jedna pracovnice do toho onemocněla. Druhý mi přišel domů do týdne. Já jsem to vyřešila tím, že mi nadiktovali přidělené rodné číslo a já jsem ho hlásila. Pojišťovna je v pohodě, tam počítají s tím, že rodné listy bývají později, s lékařkou jsem se domluvila, že jí dám vědět jakmile rodný list bude, nikde problém nebyl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8408
9.11.20 10:27

Rodné číslo ti dají hned, RL prakticky nepotřebuješ. Všude ho stačí dodat „až ho budete mít“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
9.11.20 10:30

Nám přišel vždy do týdne od porodu… Zkus volat, RC ti mohou nadiktovat hned

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
9.11.20 14:57

Ženy vyřešeno :potlesk:
Podařilo se mi dovolat a RL byl vyřízen a poslán už 2.11.
Problém byl (opět :roll: ) na místní poště. Údajně jsem nebyla doma a ještě nebyl ani listek ve schránce. Přitom jsem doma furt a vím že zvonek funguje :mrgreen: Takže kdyby tam nešel manžel platit tak o tom ani nevíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17416
9.11.20 17:29
@Betty.Cz píše: Ženy vyřešeno :potlesk:
Podařilo se mi dovolat a RL byl vyřízen a poslán už 2.11.
Problém byl (opět :roll: ) na místní poště. Údajně jsem nebyla doma a ještě nebyl ani listek ve schránce. Přitom jsem doma furt a vím že zvonek funguje :mrgreen: Takže kdyby tam nešel manžel platit tak o tom ani nevíme

Tak super. ČP jsou fakt nespolehliví magoři. A vždycky asi najdou výmluvu. Já onehdy koukala, jak řidič zastavil, vyběhl ke schránce, hodil lístek a jel. Údajně nemáme ČP, které je x let na brance. Nešel zvonek, tam ani nedošel. Nebyli jsme doma, asi těžko když jsem ho viděla z pokoje. Ale pořád výmluvy. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama