Ještě vdaná, ale hledám si byt. Jaká je šance?

21.7.20 18:10

Ještě vdaná, ale hledám si byt. Jaká je šance?

Zdravím. Má situace je taková, že jsme se s manželem domluvili, že půjdeme od sebe. Jsem ještě vdaná a mám dvě děti. Zatím bydlím v domečku s ním, ale poohlížím se po jiném bydlení. Chci si pronajmout byt, protože domek bych finančně neutáhla. K rodičům nemůžu. Byla jste v takové situaci? Jak dlouho jste čekala na byt? Musím být rozvedená abych nějaký dostala? Fakt nevím. Ještě dodávám, že domek máme na úvěr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12878
21.7.20 18:12
@bezkofeinu píše:
Zdravím. Má situace je taková, že jsme se s manželem domluvili, že půjdeme od sebe. Jsem ještě vdaná a mám dvě děti. Zatím bydlím v domečku s ním, ale poohlížím se po jiném bydlení. Chci si pronajmout byt, protože domek bych finančně neutáhla. K rodičům nemůžu. Byla jste v takové situaci? Jak dlouho jste čekala na byt? Musím být rozvedená abych nějaký dostala? Fakt nevím. Ještě dodávám, že domek máme na úvěr.

Ja dostala? Byty se snad nedostávají. Byt si vybereš pres realitku, zaplatíš a bydlíš. Nebo co je za problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4180
21.7.20 18:13
@bezkofeinu píše:
Zdravím. Má situace je taková, že jsme se s manželem domluvili, že půjdeme od sebe. Jsem ještě vdaná a mám dvě děti. Zatím bydlím v domečku s ním, ale poohlížím se po jiném bydlení. Chci si pronajmout byt, protože domek bych finančně neutáhla. K rodičům nemůžu. Byla jste v takové situaci? Jak dlouho jste čekala na byt? Musím být rozvedená abych nějaký dostala? Fakt nevím. Ještě dodávám, že domek máme na úvěr.

Na byt se nečeká. Ten si někde najdeš, domluvíš se s majitelem a pronajmeš si ho. Majiteli je jedno jestli jsi vdaná a nebo ne. Musíš dodržet jeho podmínky a pronajme ti ho. Víš vůbec, kolik třeba pronájem bytu stojí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17527
21.7.20 18:15

Jak jako chces dostat byt? Nikomu nemusis hlasit ze jsi vdana. Proste projdi inzeraty a volej na ne, jak dlouho to potrva ti nikdo nerekne, ja hledala nekolik mesicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1548
21.7.20 18:18

@bezkofeinu Chceš byt od města nebo si ho skutečně pronajmout? A záleží dost také, idkud jseš. O jednom bytu bych věděla, ale když nevím, kde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15788
21.7.20 18:19

Pokud máš na mysli nějaké obecní sociální bydlení, tak tam se jako vdaná nevejdeš s příjmem a někdy se na něj čeká roky, navíc ve městech potřebuješ trvalé bydliště v místě. Pokud klasické nájemní, tak zo si najdeš, to se nepřiděluje, zaplatíš kauci, podepíšeš smlouvu a bydlíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59651
21.7.20 18:20
@bezkofeinu píše:

Co chceš dostat? Normálně si být pronajmes.. Je to otázka dne.. Pokud jsi náročná a budeš čekat na určitou lokalitu, tak dyl.. Ale nikdo ti jic dávat nebude.. Připrav si kauci 2-3 měsíční nájem a hurá do toho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.20 18:29

@Uslava Dnes jsem byla omrknout byt přes realitku. Majitel má své podmínky a když jsem viděla ten seznam kolik zájemců je, tak mě přepadli takové myšlenky jestli vůbec nějaký podmínky splním. S holou pr… nejdu, ale v páru taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4180
21.7.20 18:31
@bezkofeinu píše:
@Uslava Dnes jsem byla omrknout byt přes realitku. Majitel má své podmínky a když jsem viděla ten seznam kolik zájemců je, tak mě přepadli takové myšlenky jestli vůbec nějaký podmínky splním. S holou pr… nejdu, ale v páru taky ne.

Neztrácej naději. Oni všichni třeba nemají na kauci, třeba se ti to brzy povede. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24561
21.7.20 18:36

Jestli máš slušnou práci a peníze tak nikoho tak nebude zajímat tvůj stav

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14821
21.7.20 18:38
@bezkofeinu píše:
@Uslava Dnes jsem byla omrknout byt přes realitku. Majitel má své podmínky a když jsem viděla ten seznam kolik zájemců je, tak mě přepadli takové myšlenky jestli vůbec nějaký podmínky splním. S holou pr… nejdu, ale v páru taky ne.

Tak se vybodni na realitky a mrkni na bezrealitky nebo na místní FB, cokoli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.20 19:42

Ok díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31989
21.7.20 19:56

Proč by Ti měl stát a obec dávat nějaké bydlení? :zed: Co je komu do toho, že jdeš s partnerem od sebe? Řeš svoji soukromou situaci za své. Nechápu takové přemýšlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59651
21.7.20 20:27
@bezkofeinu píše:

Kazdy má své podmínky.. Můj mě dal být jen na doporučení a nedivím se.. Nechtěl neplatiče.. Pak viděl výplatní pásky a ruka byla v rukávu.. A v klidu.. Neplas po jednom neúspěchu. U nás je běžně na byt cca 50 zájemců..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.20 19:43

@martina.se Ok nebudu plašit. Z RK mi paní zavolala, že si majitel přeje pár se dvěma příjmy a nabídla mi ať se porozhlédnu po městském bytě. Všimla jsem si, že sama s dětmi nejsem dost finančně zabezpečená v očích RK i majitele.Ale nepřestávám věřit, že to jednou klapne. Děkuji za povzbuzení :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama