Jestli jste si souzeni?

Anonymní
20.8.21 09:42

Jestli jste si souzeni?

Ahoj, zajímal by mě váš názor na tuhle otázku. Věříte tomu, ze jestli jste si s nějakým člověk souzeni, že k sobě tu cestu znovu najdete, protože to tak má být a budete spolu? A nebo to tak úplně není? Zajímali by mě vaše třeba vaše příběhy nebo zkušenosti. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23375
20.8.21 09:47
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímal by mě váš názor na tuhle otázku. Věříte tomu, ze jestli jste si s nějakým člověk souzeni, že k sobě tu cestu znovu najdete, protože to tak má být a budete spolu? A nebo to tak úplně není? Zajímali by mě vaše třeba vaše příběhy nebo zkušenosti. :kytka:

Myslím, že ano, říká se, že člověk nikdy nepropásne to, co je mu souzeno, i když to k němu může přijít všelijakými oklikami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
20.8.21 09:54

S dovolením napíšu příběh moji maminky. Asi v patnácti letech byla zamilovaná do chlapce z vedlejší vesnice. Chodili spolu, měli se rádi, bylo to pro ni krásně období. Pak to tak nějak samo skončilo a jejich cesty se rozdělily. Mamka se vdala poprvé, porodila ségru a pak mě, rozvedla se, vdala se znovu a po pár letech ho znovu potkala. Byla v té době podruhé vdaná, sice nešťastně, ale byla. On také. Takže sice něco málo proběhlo, protoze je to k sobě hrozně táhlo, ale nic z toho nebylo. A teď, po strašně moc letech, když se konečně s druhým manželem rozvedla, HO potkala znovu. A jsou zamilovaní jak patnáctky, šťastní a konečně spolu. Takže ano, věřím na to, že jsou lidé, kteří si jsou souzeni, i když se v životě mijeji a nejsou spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2670
20.8.21 09:57
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímal by mě váš názor na tuhle otázku. Věříte tomu, ze jestli jste si s nějakým člověk souzeni, že k sobě tu cestu znovu najdete, protože to tak má být a budete spolu? A nebo to tak úplně není? Zajímali by mě vaše třeba vaše příběhy nebo zkušenosti. :kytka:

Já bych na to věřit chtěla, je to moc hezká představa. :andel: Na druhou stranu to asi realisticky tak nebude. Prostě jen s někým jsme víc na jedné vlně a s někým míň. A když člověk najde tu takřka 100% kompatibilitu, tak to je… :pankac: :dance:
Ale je blbé když se na tuhle myšlenku spřízněných duší upne někdo po rozchodu a pak nevidí realitu. Mnohokrát jsem tu už četla lidi v totálních deziluzích a tam ta myšlenka může být celkem nebezpečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4137
20.8.21 10:00
@Anonymní píše:

Svým způsobem ano, ale drtivá většina lidí si to vlastní hloupostí nechá protéct mezi prsty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14541
20.8.21 10:11

Ano, věřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4317
20.8.21 10:12

Ne, nevěřím. Myslím si, že lidí, se kterými by mohl člověk mít šťastný vztah běhá po světě mraky. Důležité je víc to, jak se pak na tom vztahu pracuje, jak se o něj pečuje a rozvíjí se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10082
20.8.21 10:17

Ne, nevěřím, je to hloupé a tenhle způsob uvažování nepovažuji za něco, co by prospívalo stabilitě vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22794
20.8.21 10:17

@klamonožka Ne, mraky jich rozhodně není. Několik ano. A věřím, že všechny, které jsme v životě potkali nebo potkáme, jsme potkat měli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.21 10:19

Věřím na to. Ale vždycky se proto musí něco udělat. Takže pokud cítíš, že jste si souzeni, nečekej, že ti to spadne do klína, ale jdi tomu naproti ;)

• Citovat
  • Nahlásit
14689
20.8.21 10:19
@Josef_t píše:
Svým způsobem ano, ale drtivá většina lidí si to vlastní hloupostí nechá protéct mezi prsty.

Tak nejak.
Obcas je to uplne ukazkove nachystane a clovek to prosvihne. A pak uz to vratit nejde.
Vzacne clovek dostane „dalsi sanci“, ale moc casto se to nestava.

Takze spis verim na ty „sance“, klicove okamziky, ktere uz se pak nevraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
20.8.21 10:23

Já věřím, že jsme si s manželem souzeni. Seznámili jsme se když mi bylo 16 a manželovi 26. Byli jsme spolu půl roku, ale velký věkový rozdíl v tomto věku nebyl to ideální. Na rok jsme se rozešli a po roce jsme se k sobě vrátili a jsme spolu již 13 let. Myslím, že se jedná o šťastné manželství, jsme naladěni na jednu vlnu. Kolikrát řekneme nahlas to, na co ten druhý v tu chvíli myslí.
Perlička na závěr, zjistili jsme, že máme vedle sebe na hřbitově rodinné hroby :lol: Takže jednou nebudeme muset, kde kdo budeme pohřbeni, ale budeme i tak ležet vedle sebe :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4317
20.8.21 10:28
@divine woman píše:
@klamonožka Ne, mraky jich rozhodně není. Několik ano. A věřím, že všechny, které jsme v životě potkali nebo potkáme, jsme potkat měli.

Já prostě nevěřím na věci mezi nebem a zemí. :nevim: Na osud, na to, že je někdo někomu souzený. A když si člověk vezme, s jak malým procentem lidí má vůbec v životě šanci se potkat a poznat, tak v těch zbývajících 99,9 % populace určitě bude spousta lidí s vlastnostmi, které by byly kompatibilní s mými - akorát jsme se prostě nikdy nepotkali. Ale samozřejmě, že kdo na osud nebo něco podobného věří, tak to vidí jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3675
20.8.21 10:29
@Anonymní píše:

Hm, uvidime 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29767
20.8.21 10:29

Ne. Jsou to jen náhody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...