Jestli naučím dítě na nočník, chci Nobelovu cenu

151
2.8.13 08:14

Jestli naucim dite na nocnik chci nobelovu cenu

Mam 1,5 rocniho chlapecka a s nocnikem je to hruza.Rev,rev a rev.Dat jidlo nepomaha, piti nepomaha, hracky taky ne. Takze mam pocit, ze to snad nedokazu ho naucit na nocnik.Od kolika pochopily vase deti nocnik?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41882
2.8.13 08:16

@Hulu Pochopil ho před 11ti dny, je mu 20m, začal sám od sebe, bez nehod, už je bez pleny. Jak jsem ho nutila, nebylo z toho nic,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
2.8.13 08:17

První v 17m, druhý ve 23m. Na Nobelovku to fakt není, spíš na zamyšlení, jestli nejsi malinko netrpělivá na úkor dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054
2.8.13 08:17

Dva roky a měsíc, ze dne na den. Být tebou tak to nehrotim, zbytečně stresuješ sebe i dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7139
2.8.13 08:19

Řešili jsme to samé a to měla malá už 2 roky, ted jak měl manžel dovolenou jsme se do toho pustili znova, koupili jsme oblíbené bonbonky, násilím drželi na nočníku( hracím ) a podávali bonbonky, když začal nočník hrát oba jsme jásali jak kdybychom vyhráli milion :lol: to jsme párkrát zopakovali a během dvou dnů už začala malá chodit sama i bez bonbonků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
2.8.13 08:20

@Hulu týden před 3tími narozkami a ještě né ode mne, ale od mojí mamky.. klíííd, má ještě čas..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15977
2.8.13 08:20

Ono mu je rok a půl a ty to tak řešíš? Kamarádka se mi včera stěžovala, že už neví, jak svou 2,5 letou holčičku má odplenkouvat. To ona by tu Nobelovku potřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
2.8.13 08:21

Taky jsem chtěla před rokem odplenkovat, ale dítěti to nedocvaklo. Až letos, před pár dny a to jenom čůrání:-) V listopadu tři roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
2.8.13 08:23

Ja ho tam nenutim byt nasilim, ale jakmile dosedne na nocnik spusti, sice se v tom revu vycura, tak si zatleskame jak jsme sikovny, tak kouka, kde se to tam vzalo a dam plenu, ja jen chci, aby si zvykl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
2.8.13 08:24

Ahoj, týden před třetími nar. Je nedonošený a tak jsem to začala řešit až když začal více chápat, trvalo mu to skoro čtvrt roku. Nejdřív bojkot, věděl co je nočník, ale vždy se počůral. Pak najednou zlom a týden před narozkama se začal obsluhovat zcela sám. Má 2 nočníky volně přístupné a chodí si na ně dle své potřeby. Vůbec si ho nevšímám, jen utřu po výkonu, který je mi nahlášen. Začal dělat oboje ve stejný den a na noc jsme bez pleny už delší dobu. Jako je to později než je průměr, ale já jsem ráda, že to má za sebou a že to nakonec nebyla taková katastrofa.
Mladej má teď hroznou radost a kolikrát chodí častěji než je zdrávo, právě aby byla pochvala, lump jeden. Bála jsem se když budeme venku a bude mít oblečení, ale i u doktorky si řekl, že chce a to je pro mě výhra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
2.8.13 08:25

Já to nehrotila, to spíš okolí… Sama se to naučila ve 2 a půl letech. Každé dítě na to časem přijde. Ty jsi někdy viděla třeba pětileté dítě s plínou? @Hulu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
320
2.8.13 08:25

Me dcerce je 19 mesicu a zacala jsem ji ucit na nocnik Pred dvema tydny. Po dvou dnech pochopila, ze ma chodit a nocnik. Casto se ji ale zatim stava, ze kdyz bezi na nocnik, tak pri behu uz cura :-) a nekdy se samozrejme pocura i jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
2.8.13 08:28
@Hulu píše:
Ja ho tam nenutim byt nasilim, ale jakmile dosedne na nocnik spusti, sice se v tom revu vycura, tak si zatleskame jak jsme sikovny, tak kouka, kde se to tam vzalo a dam plenu, ja jen chci, aby si zvykl.

ano, jsou to tvoje ambice. Ty můžeš dítěti ukazovat, že se dá vyměšovat jinam. Můžeš mu pomáhat, usnadňovat, ale rozhodně nemáš právo nutit.
Největší stresy v mateřství způsobují naše přehnaná očekávání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8794
2.8.13 08:29

@Hulu - nehroť to, je malej :nevim: mám děti tři, holčičky začaly s nočníkem v roce a třičtvrtě, kluk mám pocit o chvíli později(jako princip čůrání do nádoby pochopil dřív, nicméně nočník ignoroval, zato si čůral do korbiček plastových náklaďáčků a převážel vodičku :roll:, tak jsem mu vrazila pleny nazpátek a nočník vytáhla zas o něco později).

a když si vezmu, co říkali moji rodiče, tak my taky nočník začali zvládat kolem dvou let. jako jo, vysazovali nás na nočník už daleko dřív, ale výsledek byl ten, že můj tupej bratr :lol: na nočníku proseděl třeba celej den (a to by nebylo, aby se přitom taky nevyčůral, že jo), mezitím co já z něj neustále zdrhala, takže byly loužičky byly nejenom v nočníku, ale též po celém bytě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
2.8.13 08:29

@Hulu Buď v klidu, to přijde samo.Do puberty se to naučí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama