Jet do porodnice nebo ne? 39tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 10:38
jet do porodnice nebo ne? 39tt

Ahojte, Jsem prvorodička, dnes 39tt od včerejška cca od 19:00 mám křeče břicha (přirovnala bych to ke křečim, když máte například střevní chřipku nebo když jste moc nervózní) chvilkama jsou silnější, chvilkama slabší ale neustupují úplně, proto si nejsem jistá jestli jsou to kontrakce nebo poslíčci, když to trvá neustále.
V noci mě to několikrát vzbudilo ale pořád váhám jestli jet do porodnice, nechci zbytečně plašit, přítel je v práci a musela bych ho zavolat aby mě zavezl. Chvilkama mám i pocit takového tlaku dole, mám i slabý husty výtok (plodova voda to neni). Včera jsem byla na kontrole u doktora a říkal, že je vše vpořádku, beze změny, že nejsem ještě ani otevřená.
Myslíte, že se to může takhle rychle změnit a může to být začátek porodu?
Jet do porodnice nebo prostě jen být doma a počkat jestli se to ještě nezhorší? :(

Reakce:
Xmichaelah
Kecalka 246 příspěvků 03.05.19 10:41

Tepla sprcha vyzkousena? :) mne teda rano rekli, ze rozhodne se nic nechysta a za 12 hod mi praskla voda ;)

Petra Z
Hvězda diskuse 52801 příspěvků 03.05.19 10:43

No já nebyla otevřená ani na příjmu…a za cca 4 hodiny byl kluk venku
Dej teplou sprchu, vanu a uvidíš…ale chlapa bych připravila na to, ať je na příjmu a připraven vyrazit

Baruunečka
Kecalka 167 příspěvků 03.05.19 10:52

Podle me jeste klidne pockej doma…Opravdovy kontrakce pri porodu boli fakt desne a musíš je prodychavat. Jestli to jeste nejsou pravidelne kontrakce a nemas porodnici hodne daleko, byla bych doma :)

Demi
Závislačka 3855 příspěvků 03.05.19 10:55

Podle mě to asi nejsou kontrakce, pokud ti pravidelně netvrdne břicho a nejsou to bolesti jako u MS. Ale na konci těhotenství to tak je, že můžeš mít průjem. Nejdřív bych si vzala nějaké laktobacily a pokud to během dne nepřejde, asi bych to řešila s gynekologem.

7.straka
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 03.05.19 10:56

Tak všeobecně se doporučuje jet, pokud jsou kontrakce po 5 minutách (v tu dobu už si je s ničím nespleteš), pokud praskne voda nebo krvácíš. Nejlepší ráda podle mého je, jet, pokud vše doma necítíš „bezpečně a pohodlně“ a raději bys byla pod dohledem.
Já bych si na tvém místě dozabalila, informovala chlapa a šla si dát teplou sprchu.

NiDa
Stálice 63 příspěvků 03.05.19 10:56

Jako prvorodička jsem taky nevěděla… ráno kolem 9h jsem začala cítit něco jako silné a krátké menstruační bolesti, říkala jsem si, že pohoda, že to jsou poslíčci (předtím jsme je neměla). Ale dala jsem vědět partnerovi, byl taky v práci. Někdy to bylo po 2 minutách, jindy po 15. Takže jasní poslíčci podle všeho, co jsem načetla. Teplá vana/sprcha nepomohla, stále naprosto nepravidelně od 30 sekund po 15 minut. Partner nakonec dorazil z práce o hodinu dřív (ve 14h), že podle ženských by to klidně mohl být porod. :D No ale já nikam jezdit nechtěla, že tam budou ze mě mít vystrašenou prvorodičku, která jezdí úplně zbytečně. No, přemlouval mě víc jak hodinu, nakonec jsme jeli. V porodnici na příjmu mi dle toho, co jsem jim řekla, řekli přesně to, co jsem čekala - poslíčci. Při vyšetření zjistili, že jsem otevřená na 7 cm a syn se narodil ani ne 15 minut po příjezdu do porodnice. :lol: Takže pokud si nejsi jistá a rada se sprchou nezabere, radši jeďte… v práci by to u chlapa měli pochopit, i když by to byl planý poplach. Lepší než rodit sama doma, ne?

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 66149 příspěvků 03.05.19 13:06

@NiDa Jojo, me odlovili v porodnici na monitotu, kontrakce jsem necitila zadne a byla jsem na 8 cm… To jen k tem pouckam :mrgreen:

@7.straka Souhlas, presne podle toho jsem jela s druhym…

Váš příspěvek
Reklama