Jet na dovolenou?

Anonymní
24.1.20 08:06

Jet na dovolenou?

Ahoj, moje mamka mi nabídla, že by nám zaplatila dovolenou.
Jsme 4 členná rodina, já, manžel, syn 6(mentálně 3 roky) a druhý syn 16měsíců.
V létě začínáme stavět takže pro nás na pár let bude dovolená tabu. Mamka mi nabídla buď jet letos, nebo příští rok (kvůli nejmenšímu). Mamka pojede s náma :)

Varianty jsou - Já sama, partner doma s dětma (to mi přijde blbé vůči partnerovi, tomu to ale nevadí, že si aspoň odpočinu).

• Já a starší syn, partner doma s mladším. (to mě zase mrzí, že bych mladšího připravila o moře)

já sama s dětma - to asi upřímně nezvládnu :D

• pojedeme všichni - partner se bojí letadla, mladší má období vzdoru, partner tvrdí, že ztoho prcek nebude nic mít.
  • počkat a jet na dovolenou až příští rok

Zajímá mě jak by jste to řešili vy, opravdu mám trošku hrůzu jak to malý zvládne, je to 2.5 hod, letadlem a 1.5 hod. z letiště do hotelu. Taky to jeho vztekací období a stávání 6× za noc… Na druhou stranu jsme spolu u moře ještě nikdy nebyli (jen já se starším synem) a strašně se těším :D Takže fakt nevím :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

438
24.1.20 08:10

Jela bych příští rok. Vztekací období bude třeba tatam. S menším bude lepší domluva. Taky aby řval 2,5h v letadle je ‚super‘ pro všechny včetně spolucestujících. A varianta všichni i s mámou. Večer děti pohlídá tvá mamka/manžel a máma si to užije :mrgreen: hezkou dovču :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 08:11

Juuu, ta je hodna :srdce:

Ja bych jela v sestave- mama, starsi, já. Prcek z toho fakt nic nemá, brali jsme k mori od 2 let a ty 2 roky to byl akorat vopruz, nez si zvyknul a zacal aspon trochu normalne spat a jist, tak uz jsme jeli domu ;) tatka je frajer :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 08:12

Bud vsichni nebo jen ty a mamka, ale urcite bych jela letos :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12584
24.1.20 08:13

Jsme v podobné situaci. Mě nabídli naši, že by chtěli jet na společnou dovolenou. Já s manželem a dvě děti (3 a 6 let), mamka a táta, brácha se svojí přítelkyní. zaplatí nám to všem. Dlouho jsme na tom se skoro švagrovou přemýšleli. nakonec jsme kývli. my stavíme také domeček a k moři se jen tak nedostaneme. Vybrali jsme schválně severní Itálii kvůli dětem. Jedeme autama, takže cesta potrvá cca 8 hodin, když nebudou nějaké komplikace. Chceme jet na noc, aby děti co nejvíc spali.

taky jsme přemýšleli, že bych jela jen já s dětmi, ale nakonec jsme to zavrhli. Chci dovolenou trávit se svojí rodinou a ne manžela vyřadit.

nevím jestli jsem ti nějak pomohla, ale aspoň máš možnost srovnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2988
24.1.20 08:15

Letěla bych letos a všichni. Prcek může být právě úplně v pohodě. My letíme s dcerou do Dominikánské republiky budou jí tři v dubnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2988
24.1.20 08:17

Jo a byli jsme u moře když malé bylo 8 měsíců a dobrý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2001
24.1.20 08:22

Jela bych letos v kompletní sestave, protože kdo ví co bude za rok a život se má zit naplno každý den :pankac:
My byli poprvé u more s 8mes, to bylo náročné celkem, loni měla mala 20mes a bylo to už mnohem lepší. Vzdorovat ti ten mladsi bude i doma. Tam na to budeš mít ještě mamku a partnerem a budete se venovat sami sobě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1741
24.1.20 08:27

Jela bych klidne letos se vsemi. Mame tri deti, ten nejmladsi je stejne stary jako ten tvuj a v lete k mori pojedeme, a vloni jsme byli take.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 08:40

Minulý rok jsme jeli do Itálie, vzdycky se zastávkou po cestě na spaní, ale děti strávili celý den v autě 4, 7 a rok, ta roční většinu cesty prospala, ale jednou chytla hysterak na pul hodiny a nic kromě zastavení a probehnuti nepomohlo… Na druhou stranu v letadle ho můžeš vypustit do uličky a zabavit ho pohadkama na tabletu nebo hrackama… Jela jsem se 2 detma sama letadlem když jim bylo 22 měsíců a 4 a půl a nejhorší byl prestup na letišti z jednoho letadla do druhého… Jinak cesta na 12 hodin a mladší to zvládl dobře… Když měl náběh na vztekani pomohla letuška nebo soused :grin: a pak jedna maminka, co mi řekla tak ho nechte at si běhá, vždyť je to dítě ;)

Já myslím, že byste to dali teď i příští rok, ale příští rok by to mohlo být méně náročné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50158
24.1.20 08:41
@Anonymní píše:
Ahoj, moje mamka mi nabídla, že by nám zaplatila dovolenou.
Jsme 4 členná rodina, já, manžel, syn 6(mentálně 3 roky) a druhý syn 16měsíců.
V létě začínáme stavět takže pro nás na pár let bude dovolená tabu. Mamka mi nabídla buď jet letos, nebo příští rok (kvůli nejmenšímu). Mamka pojede s náma :)

Varianty jsou - Já sama, partner doma s dětma (to mi přijde blbé vůči partnerovi, tomu to ale nevadí, že si aspoň odpočinu).

• Já a starší syn, partner doma s mladším. (to mě zase mrzí, že bych mladšího připravila o moře)

já sama s dětma - to asi upřímně nezvládnu :D

• pojedeme všichni - partner se bojí letadla, mladší má období vzdoru, partner tvrdí, že ztoho prcek nebude nic mít.
  • počkat a jet na dovolenou až příští rok
Zajímá mě jak by jste to řešili vy, opravdu mám trošku hrůzu jak to malý zvládne, je to 2.5 hod, letadlem a 1.5 hod. z letiště do hotelu. Taky to jeho vztekací období a stávání 6× za noc… Na druhou stranu jsme spolu u moře ještě nikdy nebyli (jen já se starším synem) a strašně se těším :D Takže fakt nevím :)

jela bych sama :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1197
24.1.20 08:44

Hele, zvladnout se da vse. Ale treba moje zkusenost, kdy jsme byli s 18 mesicnim u more byla takova, ze prvni dny mel amok z hotelu, nebyla jsem ani schopna vybalit, jak se bal ciziho prostredi a pak mel amok z pisku a bal se hrozne more. Nemuzu ale rict, ze bychom si dovolenou neuzili. Zas jeste v tu dobu spal minimalne dvakrat pres den, takze na plazi casto usnul, neutikal z deky, kdyz mu vadil pisek. O rok pozdeji uz byl mnohem vetsi partak :palec: Jenze to dopredu neodhadnes, ja bych to asi riskla letos, jela bych v plne sestave i s mamcou, bude vas na deti prevaha, tak se i utrhnete s manzelem a udelate si hezke chvilky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 08:46

Tak já pořád nevím, je pravda, že s tím vztekáním mě jde spíš o okolí než o nás, mě je fuk jestli má hysterák doma nebo na pláži :D ale bylo by mi líto lidí co si jedou odpočinout a musejí místo toho poslouchat,,cizí nevychované děcko" :D Taky si myslím, že by mi to tam lidi dali pěkně sežrat :/ Taky se ale může stát, že za 5 měsíců (měli by jsme letět v červnu) bude z nejmladšího hodné zlatíčko a já budu litovat, že jsme nejeli.. :/

• Nahlásit
  • Citovat
27597
24.1.20 08:47

Ja bych jela az pristi rok, sama mam 19 mesicni a letos s ni k mori jeste nepojedem, ji je jedno jestli je u more nebo u Machace, a pro nas by ta cesta letadlem a presuny tam byla akorat opruz. Pristi rok a vsichni, tak bych se rozhodla ja.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 08:48

Ale je pravda, že s partnerem opravdu potřebujeme nějaký čas spolu, mamka říkala, že by jsme se v hlídání večer prostřídali :) je fakt hrozně hodná :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama