Jet na dovolenou do zahraničí?

8.3.16 19:02

Jet na dovolenou do zahraničí?

Ahoj holky, přemýšlíme s přítelem zda jet v těhotenství někam na dovču k moři. Termín mám 9.9.2016, ale kvůli zaměstnání kde jsem dělala převážně v noci 12tky tak už ted jsem na neschopnce. Tak ani nevím zda během neschopenky se dá vlastně někam vyjet, vůbec s tím nemám zkušenosti :) a do jakého týdne těhotenství je ještě bezpečné někam vyjet. Děkuju :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24116
8.3.16 19:06

No, jelikož jsi na neschopence, tak nikam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
8.3.16 19:09

Létat se smí do nejako 26 bez lékařského schválení a pak snad do 31. uz s lekarskym potvrzenim. Na neschopence mas pouze vychazky, takže bys mohla vyjet az na mateřské, která je 6-8 tydnu před porodem a to uz nebudeš moci letět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
8.3.16 19:09

Ne, máš-li neschopenku, tak si „neschopná“ užívat si dovolenou. Já si dovolenou na neschopence užila jednou v rámci ČR, kdy jsem se na týden přesunula k rodičům, kde jsem měla větší servis a klid než doma :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
31695
8.3.16 19:23

Na neschopence do zahraničí určitě ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13641
8.3.16 19:25

Na neschopence musíš dodržovat léčebný režim. POkud by ses chtěla přesouvat po ČR, tak ti může ošetřující lékař změnit místo pobytu, ale i tam musíš dodržovat vycházky. Jde to teda zařídit i do zahraničí, ale je to složitější. Přechodný pobyt na neschopence v zahraničí musí doporučit tvůj ošetřující lékař a schválit revizní lékař. Ale s argumentem, že jsi dělala dvanáctky, tudíž jsi na neschopence, ale v podstatě ti nic není a chceš k moři, asi neuspěješ… Navíc mě napadá, proč jsi nepožádala o přeřazení na práci vhodnou pro těhotnou? POkud by zaměstnavatel nemohl vyhovět, má povinnost nechat tě doma za plný plat a nebyla bys vázaná neschopenkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10538
8.3.16 20:15

@nozu No, tohle by mě taky zajímalo. To holky těm zaměstnavatelům dost usnadňujou: aby nemuseli platit nebo najít lepší práci, jdou si nechat dát peníze od eráru.

Jak píšou holky: pokud jsi neschopná, seď doma a buď ráda. A i po Česku počítej s tím, že to bude hodně papírování, kdybys chtěla jet pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
8.3.16 20:29

Kromě výše uvedeného – jestli máš termín začátkem září, tak tě v létě už skoro nikdo nepojistí… musela bys pátrat, která pojišťovna pojistí a do kterého TT

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
8.3.16 20:32

@Lucynka1234 bezpečné v těhotenství to asi je pokud nemáš problémy. ale jelikož jsi na neschopence (= minimálně si vymysleli nějaký problém pro úřady) tak seď hezky doma na prdelce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
8.3.16 20:33

@nozu a ona těhotná nesmí dělat dvanáctky? já měla za to, že nesmí dělat akorát noční :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13641
8.3.16 20:42

@reinkarnace hele netuším… to jsem dedukovala z úvodního příspěvku zakladatelky, možná špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama