Jet na pohotovost nebo vydržet ?

806
27.12.19 13:05

Jet na pohotovost nebo vydržet ?

Ahoj holky, už na Vánoce jsem se necítila moc dobře, slabá, unavená. 25ho jsem se probudila s bolesti v krku, hlavy, šíleně ucpaný nos, celý den jsem pila horký čaj ( pomáhá mi to alespoň trošku od bolesti v krku ), brala paralen. Jenže každý den je to horší a horší. Krk mě bolí teda hrozně, nemůžu ani spát, budí mě to, mám ho hrozně červený, zarudlý, bolí mě i z venku jakoby pod ušima, i uši, a za očima. O rýmě ani nemluvě. Chtěla jsem dnes jít o obvodnímu ale mají dnes zavřeno. Vzhledem k tomu že bude víkend tak začínám hodně uvažovat o pohotovosti. Partner říkal že si myslí že mi stejně žádné léky nedají a jen řeknou ať si vezmu paralen a počkám do pondělí k obvodnímu. Takže moje otázka je, opravdu by mi žádné léky nedali? A co si můžu koupít v lékárně na bolest v krku když jsem těhotná? Může miminku nějak ublížit to že jsem nemocná? A hlavně, mám na tu pohotovost jet nebo vydržet?
Jinak troufám si říct že vím přesně že mám zánět nosohltanu, trpím na to už od dětství, i když tak hrozné jako teď to ještě nebylo, už jsem fakt hotová.
Děkuji za jakoukoliv odpověď
32tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3333
27.12.19 13:08

Od toho jsou pohotovosti přeci. Šup na ORL měla jsi jet už o svátcích. Já měla septabene pro těhotné. Léky dají i antibiotika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
27.12.19 13:09

@Lucie1906 lucko já bych jela, kor když jste těhotná ať zbytečně netrpite celej víkend..určitě vám něco dají, přeji ať je brzo lépe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3117
27.12.19 13:09

Kup si v lékárně CRP test a udělej si ho. Pokud budeš mít bakteriální infekci, jeď na pohotovost. Pokud je to virové a není to mononukleoza, tak bych vydrzela tyden a az kdyz by te to po tydnu nepřešlo, šla bych k dr. Btw. HOREČKU bych srazela, aby byla pod 38.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 13:10

Já bych jela, do pondělí je sakra daleko. Léky Ti předepíší normálně i tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
27.12.19 13:13

@mofiz Já jsem právě chtěla jít hned dneska k tomu obvodnímu ale když jsem tam ráno volala tak měli vypnutý telefon, takže předpokládám že tam nejsou. Tak já večer pojedu na pohotovost, mají od 17h. Už jen ta představa čekat do pondělí mě děsí když si ani nemůžu nic vzít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13232
27.12.19 13:14

Určitě vyraz. Pokud máš v těle nějaký zánět mám pocit, že to v těhotenství není dobre a je potřeba to prelecit co nejdříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sonča 12
27.12.19 13:14

@Lucie1906 já bych na tvým místě jela hned na pohotovost, kor když si těhotná, na tohle ti léky stoprocentně dají a čekat do pondělí nebo týden je podle mě nesmysl, čím dřív nasadíš léky, tím dřív ti bude líp, můj přítel by mě tam hnal okamžitě a to nejsem těhotná, tak šup na pohotovost a ať je ti co nejdřív dobře

• Nahlásit
  • Citovat
445
27.12.19 13:15

Jed. Nejspis dostanes antibiotika. Penicilinova v tehotenstvi muzes. At jsi brzo fit! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
27.12.19 13:16

Moc děkuji za odpovědi holky, mě ani tak nejde o mě i když je mi fakt hrozně ale o malou. Jinak horečku nemám, nikdy jí nemám. A i kdybych měla tak po tom množství paralenu které beru tak by ani neměla šanci si myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
27.12.19 13:19

@Sonča 12 Ono se to celé zkomplikovalo tím že tak obvodní dneska není. Počítala jsem s tím. Přítel má hlavně s místní pohotovosti špatné zkušenosti. Ale určitě mě tam večer vezme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13232
27.12.19 13:20

@Lucie1906 oni budou mít podle mě na dveřich cedulku kam se v akutních případech obrátit, nase dr to tak vždy má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
27.12.19 13:21

A proc az vecer?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
27.12.19 13:32

@Elen8 Já jsem ve městě nová, moc to tady neznám a bála jsem se že tam dorazím a doktor bude mít zástup na druhé straně města, a na to nemám sílu jak říkám jsme ráda že trefím k obvodnímu a zpátky domů. (Partner je v práci ). @bobulka88 mají až od 17h. O víkendech a přes svátky celý den, ale ve všední dny jen od 17-21.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18097
27.12.19 13:41
@Lucie1906 píše:
@Sonča 12 Ono se to celé zkomplikovalo tím že tak obvodní dneska není. Počítala jsem s tím. Přítel má hlavně s místní pohotovosti špatné zkušenosti. Ale určitě mě tam večer vezme.

tak obvodní snad má zástup? každý mudr píše na dveře ceduli jak vrata co dělat když tam není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama