Jet nebo nejet do ciziny ve 20tt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Krokod
Povídálka 15 příspěvků 26.10.18 15:24
Jet nebo nejet do ciziny ve 20tt?

Ahoj, řeším už dlouho dilema, jestli je moudré odjet do ciziny v těhotenství. Jsem v 17. tt a vše je dosud bezproblémové, v lékařských zprávách mám ovšem tzv. nepříznivou anamnézu. Mám za sebou 2 ZT v 1. trimestru, obě těhotenství byly pomocí asistované reprodukce. Nedlouho po 2. ZT jsem otěhotněla přirozeně. Po třech letech snahy o miminko to pro nás bylo jako zázrak, se kterým jsme vůbec nepočítali. Manžel měl v tu dobu domluvenou dlouhodobou stáž v zahraničí (Z Evropy) a já měla jet s ním, zůstala jsem ale raději doma. Už jsou to dva měsíce a odloučení snáším čím dál hůř. Mysleli jsme, že bych po 2. screeningu do ca. 24. týdne mohla jet za ním. Jenže mám na druhou stranu strach, musela bych letět letadlem. Nazpět v tom 24. týdnu bychom jeli autem. Je to 1000 km - mohli bychom to rozložit na víc dní. Okolí mě straší hororovými scénáři, co se mi tam stane, že co když budu muset ležet a já na tom občas nejsem líp. Jednou si říkám, jak bych jela, ale jindy zase převládne, co když by se miminku něco stalo a že to ještě ty další dva měsíce odluky vydržíme. Ani nevím, jestli bych se mohla spolehnout na komerční pojištění, abych nebyla v nějaké kategorii rizikového těhotenství. Copak byste dělali vy, jeli byste nebo je lepší zůstat doma? Nebo nemá někdo přímo zkušenost s cestováním po 20. týdnu?
Moc děkuju za komentáře.

Přečtěte si článek: Cestování v těhotenství: Rady, na co nezapomenout

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10468 příspěvků 26.10.18 15:25

Zůstala bych doma, zvlášť, když na tom občas nejsi nejlépe. Kdyby se neco stalo, tak si to neodpustis

Fifi2
Kecalka 186 příspěvků 26.10.18 15:29

Já bych jela. Myslím, že po psychické stránce ti to udělá lépe než se trápit doma. Lékaři jsou i v zahraničí. Zeptala bych se lékaře. A poté zvážila :kytka:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 26.10.18 15:30

Když jsem byla těhotná, tak jsem v obou těhotenstvích okolo 24. týdně letěla. Dneska s tím, co vím, zkušenostmi, už bych seděla doma na zadku.

Upřímně s tvojí anamnézou, historií, se dost divím, že tě to vůbec napadá :nevim:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 26.10.18 15:32

Navíc je to jen 7 týdnů, jsi dospělá, to přežiješ.
Tvoje dítě do 24. týdne nikdo nezachrání.

Příspěvek upraven 26.10.18 v 15:38

krispyna
Kecalka 461 příspěvků 26.10.18 15:35

Znám případy kdy bylo létání úplně v pohodě i par holek ubrečených po návratu z dovolené (včetne cestovani autem) - předčasný porod, který nedopadl.
Ty cesty jsou někdy náročné i pro netěhotné. Navíc kdo jednou tu ztrátu zažije už tolik neriskuje. U mě se stav měnil ze dne na den, také bych zůstala doma.

LKL
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 26.10.18 15:38

@Krokod ve druhem tehotenstvi jsem letala 4 lety tydne do konce 36. tydne (= dokud me vzali do letadla). ale to ze ja jsem byla v poradku neznamena, ze bude kazda. jen to uvadim jako protivahu vsem co vysiluji z letani i normalne a v tehotenstvi zejmena, ja proste nikdy neuvazovala o tom, ze bych mela prestat. v prvnim tehotenstvi jsem musela prestat kvuli komplikacim v sestem mesici, ale to jsem se musela ze dne na den vzdat vyrazne vice veci nez jen letani

tohle za tebe nikdo nerozhodne, musis sama

pikola
Neúnavná pisatelka 19274 příspěvků 26.10.18 15:41

Já letěla na měsíc do čech když jsem byla těhotná cca 20tt, bydleli jsme trvale v cizině, zůstala jsem měsíc kvůli dokladům a zase letěla zpátky. Pokud se cítíš ty sama v pohodě proč ne :nevim: 1000 km není nic, to máš hodinku letu.

Příspěvek upraven 26.10.18 v 15:43

hani28
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 26.10.18 15:42

Pokud se citis dobre, vysetreni jsou v poradku, lekar neni proti a sezenes pojisteni co pokryje tehotnou, tak bych jela. Asi bych teda radsi obe cesty letela, protoze jet 1000km autem, musite to naplanovat tak, at pripadne vite kde celou cestu jsou nemocnice, kdyby neco.

lachtanice86
Kelišová 6418 příspěvků 26.10.18 15:50

@Krokod že tě to vůbec napadá když sama píšeš že občas na tom nejsi nejlépe.

stinga
Závislačka 4170 příspěvků 6 inzerátů 26.10.18 16:05

@Krokod spíš se asi zeptej gynekologa, let 1000 km nic není, je to přes hodinu letu, rozhodně lepší jak to jet autem
taky je otázka, jestli země kam bys letěla, má dobré zdravotnictví

anonymnianonym
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 26.10.18 16:06

zůstala bych doma.Asi by mě ani po ZT nenapadlo odletět.Pokud píšeš že je to zázrak,tak zůstaň doma

Evelýna 1
Kecalka 354 příspěvků 7 inzerátů 26.10.18 16:12

Já bych konzultovala s doktorem, ale stejně di to musíš rozhodnout sama.
Já bych neriskovala po tom co máš za sebou

Helca83
Kecalka 210 příspěvků 26.10.18 16:12

Ja vloni jela vlakem na 3-denni sluzebni cestu cca tech 1000 km, ve 26tt mela jsem s sebou mamku-zdrav.sestru a byla jsem pojistena, ackoli me pojistit uz nechteli, a uz bych to neudelala. Nevim jestli Te nekdo bude ochoten pojistit i se spatnou anamnezou, moc bych na to nespolehala. Radeji bych byla doma, vzdyt existuje skype.

rena621
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 26.10.18 16:41

Kdyby si letela a nic by se nestalo tak super,jenze riziko tu porad je a jestli nechces riskovat Vase zdravi tak jeste tech par tydnu vydrz. Ja mela 5mesic a sli jsme autem 500km 2 dni trvalo nez jsem se vzpamatovala z cesty. Fakt mi bylo blbe a diteti se to taky nelibilo kopalo jak dive. @Krokod

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >