Jezdí Vaši muži na solo dovolenou, i když mají doma malé děti?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.7.22 07:52

Jezdí Vaši muži na solo dovolenou, i když mají doma malé děti?

Ahoj. Dotaz viz nadpis.
Zajímalo by mě, jak to vidíte. Malými dětmi myslím takové, které nechodí ještě ani do školky. A kdy si muž pravidelně vyjede někam sám na několik dní s kamarády a žena je doma s dítětem/dětmi. Ano, ta žena může teoreticky vyjet někam sama s dítětem, ale bez auta je to těžké - dítě má nějaký režim (snadno se unaví), a teď o svátcích jezdí autobusy dost blbě.
Nejhůř vnímám dotazy, kam pojedeme jako rodina na prodloužený víkend, případně fotky jiných rodin nebo že je při vyražení někam s dítětem potkáme. Takže ano, jsem schopná něco také podniknout, ale má to hodně hořkou příchuť.
Vždy jsem byla za bezdětna samostatná, nikoho k sobě nepotřebuji vázat, ale jsem unavená péčí o dítě se spec. potřebami (což muž dobře ví), a místo oddechu dostanu „darem“ ještě více péče jen na mém hrbu…
Jde opravdu o to, jak to vnímám, a že se mi tím muž hnusí (a bohužel se mi v hlavě rozbíhá, jak mu to oplatím v budoucnu, až nebudu tolik vázaná - ale takto přemýšlet nechci…jen to jede v hlavě samo…). Takzvaně to přežiju, ale… Myslím, že si muž neuvědomuje, jak moc tím ničí náš vztah. A jestli jsem mu to říkala? Ano, už několikrát (byly i hádky). Letos je situace stejně podobná jako loni.
Muž funguje ve smyslu, že chodí do práce apod. Ale já se také zrovna nezastavím (moje „pracovní doba“ mi přijde brutálnější).
Muž je na dovolené s kamarády, kteří mají také malé děti (jenže dle všeho bez spec. potřeb)

Ano, sepsala jsem to tu bez ladu a skladu, chci se za chvíli chystat na autobus. :)
Ale muselo to ze mě ven.
Nechci tu vypisovat příliš detailů. Zajímá mě jak to máte vy (nebo měli, když byly děti malé) a jak to vnímáte.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12455
5.7.22 08:01

Můj muž na dovolenou sám nejezdí a ani by ho to nenapadlo. Nebyla bych ale proti, pokud bych měla já stejný čas bez dítěte sama pro sebe a on se postaral. Radu asi nemám, protože máte každý úplně jiný pohled na situaci. Tvůj muž je sobec a na tvém místě bych mu tu starost o vaše dítě jednou dopřála. A ne jen na víkend. Co by udělal on, kdybys přijela domů a oznámila, že na týden odjíždíš a on se má postarat?
Jezdíte vůbec někam spolu jako rodina?

Příspěvek upraven 05.07.22 v 08:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
5.7.22 08:02

Tak at se ti revansuje a taky dite na prodlouzeny vikend pohlida, at muzes jet sama ty. V opacnem pripade je to proste jen obycejny sobec, nic vic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
5.7.22 08:03

Ne, vždy jsme jezdili společně rodina s dětmi. Nyní i s vnoucaty nebo spolu sami dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
5.7.22 08:05

Tak manžel si vyjedene 1× za rok s kamarády na nějaký prodloužený víkend. Pak jedeme někam jen sami dva a pak jedeme jako rodina. Vubec mi to nevadi ba naopak, okamžitě využívám situace, pozvu kamaradku, nebo prostě jen piju prosecco a koukám na přiblbý seriál. :mrgreen:
Děti máme 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
5.7.22 08:06

Jezdíme jak na společné, tak oddělené dovolené. Žádný problém v tom nevidím.
Jako problém vidím to, že se necháváš ovlivňovat jinými lidmi. Ono se musí jezdit na rodinnou dovolenou v době svátků? To nejde jet jindy? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60106
5.7.22 08:06

Nejezdí. Ani na to nemá čas. My trávíme dovolené společně i s dětmi. Jinak je v práci. Mi včera volal, že kolega jim příští týden vypadl v práci, takže mimo svůj pracovní turnus musí zůstat v práci o týden dýl. Pak se vrátí a místo dvou týdnů bude mít pouze týden volno a zas zpět do práce na turnus. Vše co bylo na zbytek tohoto a příštího týdne domluvené, tak se muselo přeložit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28662
5.7.22 08:07

Ne, můj nikam bez nás nejezdí. Já byla bez něj párkrát s holkama, ale bohužel vždy s dětma :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2079
5.7.22 08:08

Mame 15 m chlapecka a vubec mi nevadi, kdyz manzel jede na par dni pryc, potrebuje si taky oddechnout a nabrat sily. Jeho vydelek zalezi i na tom, v jakem je fyzickem a psychickem stavu, takze obcas potrebuje zmenu prostredi. Kdyz je pryc, tak si s malym delame taky malou dovolenou, chodime na “randicka” na kafe a babycino, brunch, delame veci, ktere nedelame tak casto, at si to taky zpestrime. Podle me tohle porovnavani, kdo ma vetsi zaprah a ma to tezsi je akorat cesta do pekel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1950
5.7.22 08:08

Manžel jezdí s námi. Plánujeme dovolenou společně. Jednou jsem ho vyslala samotného, aby si odpočinul, vrátil se po dvou dnech. Za to já byla sama několikrát. Už v těhotenství s druhým dítětem mi zaplatil prodloužený víkend, abych si odpočinula. Pak jsem takhle byla ještě několikrát. Vždycky řekne, ať si něco vyberu - doveze mě, přiveze mě, zaplatí vše. On sám moc jezdit nikam nechce, za to já si to užívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12389
5.7.22 08:09

Teď jeli s chlapama na motorkách na Balaton. Já jsem s detmi. Jindy jedu na prodloužený víkend zase já. Nevidím smysl v tom být všude jen „my čtyři“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
5.7.22 08:10
@Anonymní píše:
Ahoj. Dotaz viz nadpis.
Zajímalo by mě, jak to vidíte. Malými dětmi myslím takové, které nechodí ještě ani do školky. A kdy si muž pravidelně vyjede někam sám na několik dní s kamarády a žena je doma s dítětem/dětmi. Ano, ta žena může teoreticky vyjet někam sama s dítětem, ale bez auta je to těžké - dítě má nějaký režim (snadno se unaví), a teď o svátcích jezdí autobusy dost blbě.
Nejhůř vnímám dotazy, kam pojedeme jako rodina na prodloužený víkend, případně fotky jiných rodin nebo že je při vyražení někam s dítětem potkáme. Takže ano, jsem schopná něco také podniknout, ale má to hodně hořkou příchuť.
Vždy jsem byla za bezdětna samostatná, nikoho k sobě nepotřebuji vázat, ale jsem unavená péčí o dítě se spec. potřebami (což muž dobře ví), a místo oddechu dostanu „darem“ ještě více péče jen na mém hrbu…
Jde opravdu o to, jak to vnímám, a že se mi tím muž hnusí (a bohužel se mi v hlavě rozbíhá, jak mu to oplatím v budoucnu, až nebudu tolik vázaná - ale takto přemýšlet nechci…jen to jede v hlavě samo…). Takzvaně to přežiju, ale… Myslím, že si muž neuvědomuje, jak moc tím ničí náš vztah. A jestli jsem mu to říkala? Ano, už několikrát (byly i hádky). Letos je situace stejně podobná jako loni.
Muž funguje ve smyslu, že chodí do práce apod. Ale já se také zrovna nezastavím (moje „pracovní doba“ mi přijde brutálnější).
Muž je na dovolené s kamarády, kteří mají také malé děti (jenže dle všeho bez spec. potřeb)Ano, sepsala jsem to tu bez ladu a skladu, chci se za chvíli chystat na autobus. :)
Ale muselo to ze mě ven.
Nechci tu vypisovat příliš detailů. Zajímá mě jak to máte vy (nebo měli, když byly děti malé) a jak to vnímáte.

V pohodě, když vypadnes na oplatku I ty, jinak ne. My jsme to tak dělali už od roku děti. A já častěji než manžel. Když bylo mladší 4 roky, začala jsem jezdit I každý rok k těm pár víkendum s kamaradkami na dovolenou. Můj muž taky, ale sam, ne že by neměl kamarády ale potřebuje o dovolené vypnout a jet si jen podle sebe což s dětmi na dovolené nejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
5.7.22 08:10

Proč ne? Ale stejně tak by měla možnost si od dítka odpočinout i žena.

Takže: “Jasně jeď, odpočiň si. Budu moc ráda. A já pak pojedu bez malého na oplátku zase v srpnu, ano?”

Spíš mě udivuje, že tvýho chlapa rovnou nenapadlo poslat tě samotnou a hlídat dítě. Každej dobrej chlap tohle dělá automaticky! Říká se tomu láska…

Příspěvek upraven 05.07.22 v 08:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3806
5.7.22 08:13

Ano znám… můj brácha jezdí snad od puberty s kamarády na kola. Je to přátelství několika chlapu, které se táhne od ŽŠ a nikomu to nepřijde divné, že mají svůj „chlapský týden“.

A osobně? po 4letech manželství, kdy měly dvojčata 2roky mi to taky manžel oznámil, že jede sám. Nešlo mi o dovolenou, odpočinout si od dětí, ale v ten termín byl jeden jediný den v roce, kdy já chodím „ven“ na školní sraz. Denně s dětma a jen jeden den v roce jsem chtěla ven :nevim: a on mi oznámil, že jede na vodu s kamarády z nové práce, které ani nezná. taky děti byly ve věku, kdy se už ptaly, kde je táta - byl to hnus 8o Nechápala jsem, hádky, slzy a v hlavně mi naskočilo, že je to konec vztahu.
Byla to intuice, kterou jsem tenkrát neposlechla. Ted už vím, že v té době už měl milenku a jako rodinu nás ignoroval čím dál více.

Určitě je to individuální o jakého chlapa se jedná.

Příspěvek upraven 05.07.22 v 08:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
5.7.22 08:14

Mého muže by to nenapadlo… Sám jezdí pouze se synem z předchozího vztahu (14 let), spolu máme 9 měsíční dcerku. Jedou spolu třeba na 3 dny a utužují vztahy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat