Jezdící schody s batoletem a kočárkem

563
23.11.06 10:37

Jezdící schody s batoletem a kočárkem

Ahoj holky,

jak zvládáte jezdící schody s kočárkem a s batoletem za ruku? Nás to čeká od ledna a zatím si to nedovedu představit. Sice Andrýsek docela schody zvládá i sám (jen ho jistím, ale nedá se na to spolehnout, že to zvládne na 100 %), ale až budu muset držet dvacetikilovej kočár, tak nevím, jak to zvládnu, abychom všichni bezpečně dojeli dolů. U nás jsou do metra bohužel buď dlouhé eskalátory nebo dvoje normální dlouhé schody. Ještě mě napadlo, že prostě budeme jezdit s miminkem v šátku a s batoletem za ruku, ale to zas na delší cesty nebude asi pohodlné. Poradíte?

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

493
23.11.06 12:13

Ulriko, poradit ti můžu snad jen lehčí kočár :) Naše Kristýnka eskalátor zvládá perfektně, ale ten do metra si teda nedokážu představit, tam mám co dělat sama se sebou. Ale co já vím, tak tam je vždycky spousta lidí, určitě ti někdo rád pomůže, takže se toho vůbec neboj:-) U nás je katastrofa nakupování, protože mi Kristýnka vždycky někam uteče :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
23.11.06 13:53

Ahoj

tak já jsem byla nucena naložit to třetí dítko do kočáru, neboť po schodech se docela bojí (nejezdíme často). Ale jestli se „bojíš“, tak si dole odchyť někoho důvěryhodného, a ten by ti mohl pomoci - buď s kočárkem nebo s batoletem - podle toho, kdo to bude…
Jinak já jsem jezdila s tandemem, a šlo to (to mě plně naložen asi 40kg) akorát jsem musela stát dole pod kočárem - ať už jsem jela nahoru nebo dolu…

Držím palce při cestování
Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
23.11.06 15:03

Ahojky,

dá se to,ale chce to hodně opatrnosti, já mám spíš vždycky strach, že někdo po těch xchodech do metra poběží dolů a smete mě i smýma dětma :roll: Takže kočár i dceru držím celkem křečovitě 8O
A když to jde, tak beru šátek, to ale nesmí být dlouhá trasa, protože s šátkem nedám Bětku vyčůrat :roll: To jsou problémy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.06 15:46

tak upřímně mě tohle vůbec nenapadlo a čeká nás to také v lednu, Luky jezdí rád sám,ale z bezp.dův.ho raději přidržuju aspon při nástupu na eskalátory, ovšem jak to budu řešit s kočárkem,netuším. Navíc máme po Lukym Deltim sport,co váží sám o sobě 20kg. A když jsem jela poprvé s Lukym eskalátorem,tak jsem chtěla jet po vzoru jiných maminek pod kočárkem,takže nejdřív já a pak kočárek-jelo se dolů a už jsem to nikdy nezkoušela, vyšlo to jen tak tak,že se mi kočár neskulil dolů,jak to škublo. No první jízda byla drastická, ale pak jsem jezdila nejdřív kočár a pak teprve já a to už byla pohoda. Ještě mě napadlo odvézt nejdřív jedno a pak druhé,ale třeba v metru už vidím,jak nechávám dítko bez dozoru,ačkoliv se ani nehne, když řeknu-tak nevím, asi budu jezdit na nákupy jen autem, pediatra máme u domu a já budu ke svojí dr. jezdit jen,když budu mít hlídání, neb je to na nám.Republiky a tam jsou ty schody tak dlouhé,že i já mívám závratě,natož ještě držet dvě dětičky :?

• Citovat
  • Upravit
91
1.12.06 14:25

Ahoj, řešili jsme to také, když se dcera narodila, byly synovi dva roky. Poté, co jsem prostála dsítky minut u jezdících schodů a vyhlížela starší manželský pár, kterému bych svěřila kočárek (syn se za ruku s cizí tetou bál), se nám nejvíce osvědčilo: nastoupit všichni najednou (jednou rukou kočárek a za druhou ruku dítě) a pak si hned syn sedl na schod a já druhou rukou chytla kočárek. Přijde mi to nejbezpečnější pro větší dítě (nespadne, nemá stres z cizích lidí) i pro mimino.
Dvojkočár - mám pocit, že ten už opravdu na eskalátoru neudržím.
Lora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
1.12.06 18:33

Ahoj Lauro,
nechodíš náhodou k Dr. Čížkové na Nám. Republiky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
1.12.06 21:44

Ahoj EvoH,
bohužel, to nebudu já :D , ale zdravím Tě. Lora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
1.12.06 22:01

Promiň Loro, ale to nebylo na Tebe, ale na Lauru:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.12.06 22:20

Ahoj EvoH,

k Čížkové jsem chodila, než jsem po jejím dost neprofesionálním přístupu neskončila málem v nemocnici ptotom,co mě moje šéfová jednoho dnes v práci naložila do auta a odvezla ke svojí dr. takže ted chodím k dr. Uhrové do Mediconetu. krom toho jsem se na dr.Čížkovou dozvěděla celkem negativní věci, které mi jsou ale už jedno a navíc jsem je neověřovala,takže ani nevím,jestli jsou tak úplně pravdivé. Dr. Čížková mi tedy moc nepomohla-spíš naopak a její chování bylo taky nepříjemné… :?

• Citovat
  • Upravit
386
1.12.06 22:29

To mě teda zajímá. Chodím k Dr. Čížkové. Musím zaťukat na zuby, že jsem zatím žádný problém neměla, takže ani nevím, jak by ho řešila. Můžeš být konkrétní (SZ)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
2.12.06 20:28

Ahoj EvoH,
pardon, zapomněla jsem, jak se tu jmenuji :oops:. Lora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
2.12.06 20:35