Jezdíte s jedináčkem sami na dovolenou/výlet? A nenudí se vám?

75
5.6.20 22:16

Jezdíte s jedináčkem sami na dovolenou/výlet? A nenudí se vám?

Syn má pět let a já s ním hrozně ráda jezdím na výlety. Ale mám pocit, že pokud jedeme sami dva, zlobí víc, než když se někdo přidá (prarodiče, kamarádky s dětmi…). Doteď jsme dávali jen výlety a přemýšlím, že letos si dáme sami dva společnou dovolenou někde v ČR (nějaká výletní destinace s každodenními výlety - počítám s tím, že vyberu trasy, které jsou pro děti „sexy“). Ale jestli to pro oba nebude spíš za trest - on bude znuděný a protivný, protože se v mé společnosti bude nudit, a já z toho budu logicky frustrovaná. Taky u jedináčka řešíte něco podobného? U otce je obklopený bandou dětí - já další nemám, protože je nemám s kým dělat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6443
5.6.20 22:24

A to je spatne, ze zlobi? :mrgreen: Ne, nekde jsem cetla, ze to je znameni, ze je uvolneny a muze se projevit :lol: Vam pujcim s sebou sve dva kluky, at nezlobi, a ja si hodim nohy na stul :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
5.6.20 22:27

@PaníBovaryová on fakt bývá hrozně protivný. Ale chápu, že mu to nemůžu zazlívat, prostě mu chybí kumpáni… On si taky dost vyhraje sám, ale sem tam by se mu někdo „do krámu“ hodil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25602
5.6.20 22:28

Jezdíme ve třech. Vybíráme místa, kde se mu bude líbit a cíl cesty musí taky být lákavý. Někdy zlobí. Ale to dělává i v případě, že bereme bratrance nebo příbuzenstvo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2990
5.6.20 22:29

Nás by se nudil. Jezdíme do kempů a tam si vždycky nějaký kumpany najde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3065
5.6.20 22:31

Naplanuj to s nim, dopredu, ptej se ho, co by chtel. Dobrodruzny vylet do lesa, nech ho „najit“ zaviraci nuz a vyrobit ostep; k veceri spekacky, zalozi a zapali sam ohen; na detskem hristi si nekoho najde, do vody mu kup novou nafukovaci hracku… Dulezite je zadelat na vzpominky, za par let o dovolenou s rodici stat nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3751
5.6.20 22:39

Můj syn 5let by se mnou jel sám rád :-) ale spíš bych volila 3-4dny. Třeba se s někým seznámíte, jak on tak ty :srdce:

Jinak my jezdíme 4 celenna rodina vždy sami. Nikoho nebereme :)

Můj bratr má 8leteho syna jedinacka. Odjakživa jezdí ve třech a nikdy mu to nevadilo, je spokojenej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9336
5.6.20 22:46

Jezdíme ve třech, syn se nikdy nijak zvlášť nenudil. Je s námi naštěstí rád ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
5.6.20 22:48

@ProfZav Kemp mě taky napadl, ale nevím, jestli to na zádech odnesu - stan, spacáky, oblečení, jídlo??? (nemám ani 50 kilo :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
5.6.20 22:51

Říkáte tady, že jezdíte ve třech a je to úplně v pohodě - ale já si myslím, že jet ve třech (2 dospělí a dítě) je pořád úplně jiná situace než jeden dospělý a jedno dítě. Nebo se pletu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20735
5.6.20 22:56

Ja se svym synkem jezdim moc rada sama. Klidne dame tyden sami na chalupe. Ale treba na horach jsme byli sami, spokojeni, pak jsme se seznamili a radil jak cerna ruka s ostatnima. Proste pohoda. Ja myslim, ze si uziva, ze mu venuju plnou pozornost a asi i ze me citi, ze me to s nim bavi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6295
5.6.20 22:56

Tak máš tři varianty, buď přibrat nějaké kamarádky s dětmi, nebo vyrazit někam, kde děti budou (kemp apod.) anebo jet na tábor pro rodiče s dětmi, kde děti taky budou a program k tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62593
5.6.20 23:27

Dcera by teda byla nadsena. Ted mame k tomu 7-mesicniho, ale neprislo mi nikdy, ze by se nejak moc nudila. Jela bych s ni rada a hned :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25602
5.6.20 23:37
@panismutna píše: Říkáte tady, že jezdíte ve třech a je to úplně v pohodě - ale já si myslím, že jet ve třech (2 dospělí a dítě) je pořád úplně jiná situace než jeden dospělý a jedno dítě. Nebo se pletu?

Tak každopádně mám jednoho nosiče navíc. Ale někdy vyrazíme se synem jen sami dva na jednodenní výlet a nevadí mu to. Za dětmi hp to táhne, přidá se, pokud má příležitost, ale když nejdeme štreky, z batohu vytahuji různé dobroty a cíl je voda nebo nějaká zábava, je ochotný vydržet i cestu vlakem nebo autobusem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MaM
156
6.6.20 00:15

Tatínek nám většinou pracuje a tak chodím s dcerkou hodně sama. Nenudí se, vymýšlí si příběhy a skoro celou cestu mi je vypráví. Ale také jdeme občas na geocaching a hledáme poklady a nebo můžeš zkusit od albi „cesty za pokladem“. Nějakou bojovku (bezva připravené bojovky má Bára Bečvářová) a nebo třeba si cestou hrát na nějaký příběh z oblíbené knížky. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama