Jídelní židle v ekokůži?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bumblebee17
Povídálka 25 příspěvků 01.02.17 09:09
Jídelní židle v ekokůži?

Ahoj všem :)
Chci se zeptat, kdo máte doma jídelní židle v ekokůži - jak je to s jejich životností? Začaly se vám prošoupávat, po jaké době?
Mně se do interiéru hodí, líbí, tak doufám, že alespoň pár let vydrží hezké.
A nestalo se vám u světlých, že by se obarvily od oblečení třeba (džíny apod., hlavně v létě, když je teplo).
Díky za zkušenosti!!

Reakce:

ivašot.
Kelišová 6558 příspěvků 01.02.17 09:18

Máme židle už skoro 14 let a vypadají pořád skoro jako nové, máme světlou barvu a nikdy se nám ničím neobarvily. Spíš máme omlácené dřevěné nohy od židlí.

Aishenka
Ukecaná baba ;) 2079 příspěvků 01.02.17 09:22

Máme druhým rokem bílé a jsou v pohodě. Pokud má na sobě někdo např. nekvalitní legíny (stalo se mi 2× u švagrové) tak to barví ale jde to vyčistit.
V předchozím domě jsme měli kožené, jedna stála 3500,– a hrůza po 3 letech byly odřené.

illy13
Povídálka 11 příspěvků 01.02.17 09:26

Já za sebe nedoporučuji, my máme „eko kůži“ v kombinaci s ratanem necelých 5 let (z Kika) a začínají se loupat všechny židle. Už bych si je znova nekoupila, jedna stála 5. tis. čekali jsme, že vydrží dýl.

Heivka
Závislačka 3198 příspěvků 01.02.17 09:30

My ekokůži po zkušenostech zavrhli, měli jsme židle s malým sedákem a opěradlovou výplní z ekokůže a už mi zo nesmí do baráku. Je to nepohodlné, člověk se na tom potí a sednout si na tu židli v létě jenom ve spodním prádle je nepříjemné.
Co se týče výdrže tak námitek nemám, po šesti letech používání se jenom trochu ošoupalo probarvení kůže na okrajích a zůstaly škrábance po psích drápech (to je ale daň životu s velkými psy). Ale já na těch židlích měla jen celkem malý sedák a výplň opěradla (židle byly tvarované jako TONetky, ale byly z kovu s koženými detaily). Oblečení je neobarvilo.
Když jsme vybírali nové židle, tak vzhledově by se nám světlá kůže taky hodila, nakonec jsme vybrali potah z mikroplyše s protišpinící úpravou a jsem moc spokojená, dokonce jsem z nich i umyla červenou řepu, kterou mi na ně synek laskavě prsknul.

Sára 1
Echt Kelišová 8804 příspěvků 01.02.17 09:39

@ivašot. Jaké máte???
@Aishenka Taky se nám líbily bílé nebo světlé, ale kvůli dětem jsem to zavrhla. Nakonec jsou fleky i na těch tmavých - nevím, čím se to stalo. Možná od vína - ničím jsem to dolů nedostala. No a ještě další fleky. Netuším, od čeho.
@illy13 My měli židle taky cca 5 let - ale jedna stála necelých 1000 Kč (už nevím přesnou cenu). Některé jsou jako nové, některé jsou odřené.

Edith666
Kecalka 170 příspěvků 17 inzerátů 01.02.17 09:49

@Sára 1 my jsme taky neměli štěstí, a čekali jsme, že za vyšší cenu budou kvalitní a něco vydrží, ale postupem času a zkušeností zjišťujeme, že vyšší cena nezaručuje kvalitu zboží. A měli jsme i sedačku z eko kůže a ta odešla ještě dřív - ta pro změnu začala praskat ve švech a taky levná nebyla. Možná jsme vybrali špatný obchod. Takže já už eko kůži určitě nekoupím.

Příspěvek upraven 01.02.17 v 21:49

ivašot.
Kelišová 6558 příspěvků 01.02.17 09:52
@Sára 1 píše:
@ivašot. Jaké máte???
@Aishenka Taky se nám líbily bílé nebo světlé, ale kvůli dětem jsem to zavrhla. Nakonec jsou fleky i na těch tmavých - nevím, čím se to stalo. Možná od vína - ničím jsem to dolů nedostala. No a ještě další fleky. Netuším, od čeho.
@illy13 My měli židle taky cca 5 let - ale jedna stála necelých 1000 Kč (už nevím přesnou cenu). Některé jsou jako nové, některé jsou odřené.

Italské značka Calligaris

NikysekR
Extra třída :D 10329 příspěvků 12 inzerátů 01.02.17 13:17

Já mám bílé pátým rokem a už teda moc pěkné nejsou :zed: Už bych je nekoupila.

zuzan
Ukecaná baba ;) 2460 příspěvků 01.02.17 19:13

Mě se totálně oloupaly po třech letech a byly úplně flekate nešlo to vyčistit

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >