Jídelní židlička Sandra - je bezpečná?

7319
14.8.15 08:51

Jídelní židlička Sandra - je bezpečná?

Ahoj holky,
chtěla jsem znát názory na tuto židličku. Jsem rozhodnutá ji malé pořídit (jako děti jsme měli stejnou). Když se chlap ptal v obchodě s dětským zbožím, tak mu prodavač řekl, že tahle židlička se vyráběla před 30 lety, dnes se nedělá a nesplňuje prý bezpečnostní požadavky… :nevim: Jenže židlička se na internetu normálně prodává, prodává se i v Baby Centru v Českých Budějovicích (toto mám od známé).
Máte s ní zkušenosti? Vypadlo Vám z ní třeba dítě při sezení nebo tak? Nevím o tom, že by nesplňovala některá kritéria (bezpečnostní).
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20820
14.8.15 09:24

@Pomka Tahle židle má ten problém, že když ji dáš ke stolu a dítě se nohama od stolu odrazí, tak spadně i se židlí dozadu. Skutečně není příliš stabilní. Tohle by židle dělat neměla. Takže být tebou, fakt ji nepořizuju. Pokud chceš nějakou levnou, kup z ikei. Pokud chceš dřevěnou, kup tu rozkládací na stoleček a židličku. Je jich přehršel a ta fakt drží a přitom to vypadá podobně tomuto (jen je to robustnější). My kdysi pořídili od scarlet a mám ji teď na třetí dítko. Pořád je stabilní, ani se nehne, dokonce jsem za celou dobu nemusela ani přitahovat šrouby. Přidávám a odendavám jen pultík a to je další výhoda - pro starší dítě jsem používali jako vysokou židli bez pultíku. Když do toho lezou, taky se nesklápějí.

Zas na druhou stranu švagrová má tuhle ještě po ní a děti do toho normálně dává, i jí do toho lezou a tak. Ale přijde mi docela odvážná, když tam to dítě strčí a není u něj. Moje děti se právě nohama odrážely všechny (a u švagrové se mi jednou jedno z dětí i sklopilo, naštěstí jsem ho chytila i ze židlí).

My máme tuto:

http://www.u-gaspary.cz/…47000704.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
14.8.15 09:28

Takhle vypadá ta antilop z ikei. Taky je poměrně stabilní

http://www.ikea.com/…27619_S4.JPG

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
14.8.15 09:44

@Amys tak to jsem nevedela. No ona se ta zidlicka normalne prodava, takze jsem si rikala, jestli ten prodavac nekecal (faktem je, ze tvrdil, ze se nevyrabi). Chtela bych drevenou (tu plastovou z ikey vidam v restauracich, aspon je teda podobna). Chci z ni mit stolecek a zidlicku. Vadilo mi chybejici polstrovani, to bych vyresila polstarkem a ten pultik, bez toho bych se ale obesla. Zeptam se, jak velke deti do zidlicky davas? Ja si rikala, ze by tam byla treba do dvou let. Dite se odstrci jak? Zvedne nohy do urovne stolu? 8o
No tak mam nad cim premyslet, dnes jsem chtela objednat :? Podobne jako ta tva ma i Klups, ty by mohly tedy taky vyhovovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7085
14.8.15 10:00

@Pomka v té židličce z IKEA se ti dítě může převrátit taky, když se odrazí od stolu. Máme to vyzkoušené u syna. My jsme tu židličku Antilop podědili, ale já jsem z ní nebyla vůbec nadšená, je podle mě dost nepohodlná a chybí tam podnožka na opření nohou. Navíc se z ní strašně těžko sundává ten pultík.
Naštěstí jsme pak dostali tu druhou židličku, co píše @Amys (dřevěný hranatý stoleček a na něm zidlička). Ta je mnohem lepší, moc pěkně vypadá, jediný problém je ten, že ten hranatý stoleček zabírá u jídelního stolu celkem dost místa, takže to je třeba vzít v úvahu, abyste o něj pak nezakopávali. My ji nakonec budeme používat jen rozloženou na stoleček a židličku, syn tam rád sedává u knížek, a k jídelnímu stolu plánujeme pořídit rostoucí židličku Jitro Baby. http://www.detskydum.cz/…baby-266201/ Dají se k tomu dokoupit područky s pultíkem, polstrování a postroj na připoutání dítěte, takže se dá používat i pro sedící kojence. Navíc ji pak můžeš používat i pro školní dítě k psacímu stolu, takže vydrží na dost let. Mají ji příbuzní a je to fakt výborná židle, hodně stabilní, nekymácela se, ani když na tom děti blbly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
14.8.15 10:17

@Hoa Mai Já tu antilop moc neznám, tak děkuju, aspoň jsem chytřejší. Kamarádka mi tvrdila, že je stabilní.

@Pomka Normálně mi v tom sedalo i čtyřleté dítě, ale nakonec muselo podstoupit židličku mladšímu sourozenci :lol: Máme ji u čela stolu pořád, je tam už skoro šest let (prostě co ji začal potřebovat prvorozený), takže jsme na ni fakt zvyklí a jen se v ní střídají děti. Když potřebuji nejmladší zabavit, rozložím jí to na židličku a stoleček. Akorát ona je hroznbý drak, tak tam mám normálně kšíry do kočárku a uvazuji jí. Díky tomu jí nemusím furt stát za zadkem. Ona je teď ve fázi, kdy se učí jíst sama, takže jí tam třeba posadím a dávám rajčátka a tak a u toho pobíhám a něco dělám, pak jí dokrmím a sundám :lol: Ale většinou to áme jko židličku. Ona se tam různě vrtí, pro něco natahuje, odráží rukama nohama od stolu a židlička drží. Jsem ráda, že jsem kdysi vybrala tuto. Má jedinou nevýhodu - není polohovatelná, takže tam nedáš nesedící dítě. Ale do té doby jsem prostě krmila v lehátku nebo na klíně :) Takže to není nic zásadního. Já plastovou prostě nechtěla, no :nevim: Ty polohovací bývají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
14.8.15 10:27

@Amys taky krmím malou na klíně, ale už je to děsný. Začíná trochu sama sedět, tak je na čase židlička…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
14.8.15 10:32

@Pomka Tak já mám teda přesně opačnou zkušenost, než Amys :D ;)
Tu židličku, o které píšeš mají naši a je docela dobrá (mě příjde jen nepohodlný sedět na dřevě, tak jsem tam malé dávali polštářek) Židlička se ani nehne, má nohy do „áčka“ takže i když se tam malá vrtěla, židlička stála pevně na zemi :palec:
A doma máme stejnej typ jako Amys a je to katastrofa, nikdy bych tam nenechala malou samotnou, ani se nemusela odrážet od stolu, stačilo když tam začala dělat blbosti a židlička by se překlopila na zem 8o Takže jsem u malé vždycky musela být, jednou se tam tak houpala, že už byla ta židlička předníma nohama v luftě, sotva jsem jí stihla chytit :roll: :zed:
Ale teď, když už má dcera 3 roky je fakt dobrá, to je pravda :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
14.8.15 10:34
@Pomka píše:
@Amys taky krmím malou na klíně, ale už je to děsný. Začíná trochu sama sedět, tak je na čase židlička…

Já to zezačátku střídala, někdy na klíně, někdy v židličce. To dítě už musí fakt stabilně sedět, jinak se jakoby sváží dolů (ale neboj, mezi nohama to má normálně pásek, takže to není tak, že by ti z toho spodem vypadávala). Jinak pultík se dá šroubovat do dvou poloh - má dvě vzdálenosti od zádové opěrky. My ho máme ale sundaný, nepotřebuji ho, když mám kšíry a misku s jídlem má u našeho stolu. Máme to tam jako plnohodnotnou židli, jen robustnější, no :lol: Ale mně se moc líbí i ta rostoucí židle, co sem dávala odkaz @Hoa Mai

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7085
14.8.15 10:35

@Amys No já bych tu IKEA židličku doporučila maximálně na občasné použití třeba na chatu nebo k prarodičům, kam jsme ji taky nakonec odšoupli. Jako je fajn, když někdo nemá peněz nazbyt, že se to dá koupit, ale jinak bych ji nebrala. Co se týká stability, tak na tom bude jako ta Sandra, ne-li hůř.
Ještě k té dřevěné hranaté, u nás se opěradlo trochu polohovat dá. Máme nějaký starší typ, bohužel nevím výrobce, dali nám ji sousedi. Pro nesedící dítě to ale asi taky nebude, pro ty je podle mě taky lepší, jak říkáš, nějaké to lehátko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
14.8.15 10:36

@celipipka54 Počkej, ale ono existuje strašně moc druhů, to jste určitě neměli tu samou, co my. Naše je bezpečná a ani se nehne. Jinak ta stará židlička na vrtění dobrá je, ale na odrážení ne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
14.8.15 10:39

Takhle vypadá ta naše rozložená

http://www.scarlett.cz/….995x995.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
14.8.15 10:44
@Amys píše:
@celipipka54 Počkej, ale ono existuje strašně moc druhů, to jste určitě neměli tu samou, co my. Naše je bezpečná a ani se nehne. Jinak ta stará židlička na vrtění dobrá je, ale na odrážení ne :lol:

No úplně na chlup stejnou asi ne, já myslela že je to všechno stejný, jen jiná barva :oops: :mrgreen: Tak je pravda, že vetší dítě by se asi dokázalo odrazit :think:
My jsme druhé dceři koupili tu plastovo-textilní, nebo jak to mám popsat a taky je na prd, zabere nám půl kuchyně, takže pro mě asi dobrá židlička neexistuje :mrgreen: Ale kdyby byla ta co máme pro první dceru stabilní, byla by super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
14.8.15 10:48

@celipipka54 Tahle židlička je fakt pevná. Já tenkrát vybírala dlouho a dlouho :lol: TOhle je robustní konstrukce, žádné jemné tyčky :lol: Ještě existuje světlá varianta, tak jen pro úplnost:

http://www.slune-cz.cz/…-w-borovice/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
14.8.15 11:11
@Amys píše:
@celipipka54 Tahle židlička je fakt pevná. Já tenkrát vybírala dlouho a dlouho :lol: TOhle je robustní konstrukce, žádné jemné tyčky :lol: Ještě existuje světlá varianta, tak jen pro úplnost:http://www.slune-cz.cz/…-w-borovice/

My jsme přišli do obchodu, vybrali jsme si tu nejhezčí a hotovo :mrgreen: Mě by fakt nenapadlo, že v tom může být takový rozdíl, ale ta co máme my, je teda šílená pro menší děti :cert: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama