Reklama

Jídelníček 14měsíční dcery, která má jen 4 zuby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sokyy
Nováček 10 příspěvků 05.04.18 17:58
jídelníček 14měsíční dcery, která má jen 4 zuby

Dobrý den, jdu na vás s dotazem, protože já už nemám nápad. Moje 14 měsíční dcera má pořád jenom 4 zuby a skoro nic mi nerozkouše, ani nerozžužlá, už vážně nevím, co ji mám dávat, obědy nejsou problém, pokud je to na malé kousky, tak se s tím nějak popasuje, ale už nevím co k svačinám, ovoce krom jahod, borůvek a banánu nechce ani nastrouhané a přijde mi, že to má pořád dokola, jogurt, smetánek, přesnídávka, pudink, všechno je to na sladko, když jí dám pečivo se sýrem nebo se šunkou, tak sezobe vršek a pečivo nechá, protože třeba rohlík je pro ni gumový a nerozkouše ho a chleba ji nechutná. Nějaký jiný typ na svačinky? Pořád chodí, že chce ham ale já už nevím co ji dát, aby to neměla několikrát za den to samé. Díky za rady:-D

Reklama

Reakce:

murry
Závislačka 2796 příspěvků 05.04.18 18:09
@sokyy píše:
Dobrý den, jdu na vás s dotazem, protože já už nemám nápad. Moje 14 měsíční dcera má pořád jenom 4 zuby a skoro nic mi nerozkouše, ani nerozžužlá, už vážně nevím, co ji mám dávat, obědy nejsou problém, pokud je to na malé kousky, tak se s tím nějak popasuje, ale už nevím co k svačinám, ovoce krom jahod, borůvek a banánu nechce ani nastrouhané a přijde mi, že to má pořád dokola, jogurt, smetánek, přesnídávka, pudink, všechno je to na sladko, když jí dám pečivo se sýrem nebo se šunkou, tak sezobe vršek a pečivo nechá, protože třeba rohlík je pro ni gumový a nerozkouše ho a chleba ji nechutná. Nějaký jiný typ na svačinky? Pořád chodí, že chce ham ale já už nevím co ji dát, aby to neměla několikrát za den to samé. Díky za rady:-D

Var ji kase - na sladko i na slano. kuskus se zeleninou podusenou, ovesna kase s jablickem, krupice jahly.. vse v obou verzich :) a delala bych ji huste polevky s nastrouhanou zeleninou testovinkami atd :)

dickys
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 05.04.18 18:11

Tak ji dávej veku nebo toustový chleba, to se dá rozkousat líp. Jinak moje dcera má zubu 5 ve 14 měsících a „rozkouše“ i řízek :lol: Ono ty přední zuby žádnej velkej kousací efekt nemají.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 05.04.18 18:12

Náš syn 9 měsíců jí už všechno, i větší kousky, má dva zoubky dole, ale rozžužlá si to, nebo se s tím jinak popasuje…
Dobré jsou těstoviny, které kloužou, uvařená zelenina jen tak k svačině, kterou si může žužlat, salátová okurka, nebo patka chleba do ruky… Ovoce, pokud ho neukousne, tak namixovat, rozmačkat - jogurt s banánem, tvaroh s ovocem, chleba s tvarohem, nějaká polévka, toust…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 05.04.18 18:14

Hele dětem ale nevadí jíst porad to samé dokola…neboj ;) moje deti zboznují rozvarene jablko - to muzes namackat, umixovat, přidat piškoty, vločky, cokoli, nebo samotné. Nebo zeleninové placicky z trouby (nasekam libovolnou zeleninu, přidám vejce, strouhanku; pokud chceš dochutit, přidej sýr/koření/bylinky…- uplacam placky a na pecicim papíře cca 30 min pecu), hodne u nas frčí i domácí sladké pecivo - babovka, perník,… :-)

-Evka-
Závislačka 3620 příspěvků 05.04.18 18:38

Dcerka měla první zub v 15-ti měsících, 4 zuby měla v roce a půl. Jedla běžnou kojeneckou stravu. I třeba jablíčka, ale dávala jsem více moučnaté.

Janatans
Stálice 95 příspěvků 1 inzerát 05.04.18 18:59

U nás měla úspěch domácí ovesná kaše s rozvařeným jablkem a hruškou. Z pečiva je super už zmiňovaný toastový chléb nebo veka. I když u dcery na rozkousání se nejvíc pomohla obyčejná kůrka z chleba (zlaté rady babiček :D).

Osobně bych hodně zkoušela co nejvíc věcí, aby si nezvykla na těch pár svých chutí a pak nebojkotovala cokoliv nového. Trošku mi pŕijde, že problém možná není jen v zubech, ale trochu i v chuti jídla. Pudink sladíte? Co ho udělat bez cukru?

Lenka_Hal
Závislačka 4539 příspěvků 05.04.18 19:16

Ta nase ma treba rada cuketove placicky, to rozzuzle i bezzuby clovek. Nebo upec syrovy muffin na slano, michany vajicka, nebo upec dyni, rozmixuj s mlekem a syrem nad ohnem, tohle deti miluji…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama