Jídelníček 6ti měsíčního miminka -na UM

14.4.21 09:05

Jídelníček 6ti měsíčního miminka -UM

Zdravím, máme malou 6ti měsíční holčičku. Kojena byla prvních 4-6 týdnu od té doby je na UM. Ve 4 měsících jsme začli dávat příkrmy. dnes jsme byli s malou na 6ti měsíční kontrole. Váží 9,2 kg měří 70 cm. Zmiňovala jsem se doktorce, že úplně odmítá UM. Vypije cca 100ml denně. Dala nám teda ukázkový jídelníček.

Ráno- Um
Svačinka- trochu UM, obilná kaše a ovoce
Oběd- menu, ovoce jako dezert
Dopoledne-ovoce, obilná kaše
Před spaním- mléčná kaše na dobrou noc, UM

Myslíte že 6 ti měsíční miminko může tak málo mléka? Měly jste taky některá takový jídelníček?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20997
14.4.21 09:13

Jo ono to je občas takové nárazové, syn po zavedení prikrmu odmítal mléko skoro úplně a jak se rozjedl, tak zas začal chtít. Ono to UM můžeš propašovat do toho jídla, do těch obilných kaší, klidně i do hlavního chodu (udělat třeba bramborovou kaši)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
14.4.21 09:25

Dala ti to lékařka ten jídelníček, tak co řešíš?? Asi to bude ok. A teda v 6 m, mít 9.2 kg ( to má naše 7 měsíční) Je raketa…ta se ti pronese vid :roll: :dance: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.4.21 09:26

@KKikina pronese. Porodní váha byla 4640 takže se dalo očekávat, že bude větší :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
14.4.21 09:30
@Czerepakadaniela píše:
@KKikina pronese. Porodní váha byla 4640 takže se dalo očekávat, že bude větší :lol:

Joj to dobře znám no, bolí mě záda jako prase :mrgreen: Tak mi měli pro změnu 3140.Ty kráso, za tu vaši váhu, tak to máš můj obdiv.
Tak ať se vám daří :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
14.4.21 09:41

Jestli jsem za svoji krátkou kariéru matky něco pochopila, tak to, že miminům a batolatům se chutě mění ze dne na den. Naše jednu dobu mléko nechtěla skoro vůbec, po čase naopak začala bojkotovat všechno, v čem mléko nebylo.

Jestli ti dcera sní dvakrát denně kaši, tak ji dělej z UM a máš po problému. I masozeleninový příkrm se dá trochu naředit mlékem. A za pár měsíců bude moct jogurt, ten se do mléčné dávky taky počítá. Ale jak jsem psala, to, že teď UM nechce, neznamená, že mléko bude odmítat už napořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat