Reklama

Jídelníček 7 měsíčního miminka bez mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 18.09.18 09:32
Jídelníček 7 měsíčního miminka bez mléka

Zdravím, zakládám nové téma, protože ve starém nikdo neodpověděl :)

Prosím, co mám dávat 7 měsíčnímu, ke svačině odpoledne, který téměř nepije mléko, jen v noci a jindy ho do něj prostě nedostanu ani kapku a raději bude o hladu, než aby ho pil :zed:

Jídelníček bez UM má takový:

Ráno - mléčná kaše z cca 100-120 ml vody
Dopoledne - ovoce mixované nechce (moc je na něj výrazné a sladké), výjimka je namačkaný banán, nebo výjimečně přesnídávku bez chuti
Oběd - Masozelenina s přílohou 200 - 250g
Odpoledne - věčný boj co. Jogurty zkoušíme a nechce, pusa na zámek. Ani Hollandia nebo Activia oslazená hroznovýmc ukrem, ani smetanový, nic. Mléko vůbec. Jediné co veme mléčné je mlíčko s kaší od Hami, nebo Nestlé. Ovšem denně ho dávat nechci.
Večeře - opět kaše, nebo zbytek mléka s kaší (odpo vypije jen 120 ml, takže dalších 130 dostane večer)
V noci díky bohu 2× UM celkem cca 200-250 ml.

Poradíte prosím ty odpolední svačiny? Jogurt nabízím, ale nechce. Ty jogurty věčně vyhazuju. Ted mám i pocit, že kaše už moc nechce. nechci ho pořád plácat kašema. Naštěstí je hubenour, jinak bych to utla. Aspon, že ho po nich nebolí bříško. To mlíko mě dost štve :(
Měl období, kdy nechtěl nic jíst. Takže díky bohu za toto. Nepřibírá nijak závrtaně, ale apson trochu jo.

Děkuji všem :kytka:

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1717 příspěvků 18.09.18 09:49

Já dávala mléčnou kaši ráno a večer až do 9 měsíců,pak jsem nahradila snídani chlebem s Lučinou. Od 8 měsíců jsem jednu z kaší(ranní) dělala na doporučení doktorky z plnotučného mléka. Zkus mu přestat ovoce mixovat,ale nechat kousky,možná prostě nechce tu kašovitou stravu. Nebo dát měkké ovoce do ruky, jestli ho nebude jíst sám. Jinak je mi tě líto,já mám doma otesánka,co sní snad všechno,co dostane. :kytka:

Hobitka
Závislačka 3244 příspěvků 18.09.18 09:58

Ja mam teda uz starsi (16m), ale ta neji uz ani mlecne kase. Ji v podstate jen ovoce a masozeleninu. Nastesti kojim. Jinak 2krat denne 200-250 UM mi prijde celkem dostacujici. Nejstarsi dcera byla celkove nejedlik a nepijak, okolo pul roku jako plne kojena vytahla behem 8 kojeni okolo 600 ml. Moc teda nepribirala, ale ted je z ni celkem sikovna (a ovsem drobna) skolacka.

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 18.09.18 10:10

@Aduš8

Díky, no to jsem zkoušela, fakt už vše, co se dá. Dávil se šíleným způsobem, až se pozvracel, musela jsem ho plácat po zádech. takže už raději nezkouším. V obědu nějaké kousky má, to mu celkem jde, ale občas to polkne a pak začna kašlat, moc to nekouše no :think:

@Hobitka

To UM má celkem 250 ml, ne 2×, to bych tak nehrotila:/ Takže zbytek mléa honím v kaších.Bohužel už nekojím, tak nevím. On pak nechtěl už ani MM z lahve. Věčne jsem ho lila do dřezu :(

Veru1987
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 18.09.18 10:17

Já bych nedávala tu kaši večer. Já davala polévky zeleninové na večeři.

Hobitka
Závislačka 3244 příspěvků 18.09.18 10:22

@Terez001 Aha, uz koukam, ze jsem blbe cetla… Hmm, to uz je trochu malo :think: . Hodne vapniku je pry v brokolici.

@Veru1987 píše:
Já bych nedávala tu kaši večer. Já davala polévky zeleninové na večeři.

Ja taky davam k veceri zeleninove polevky. Jeste treba cervenou cocku uz bych klidne zkusila.

Uživatel je onlinevaks
Kecalka 184 příspěvků 18.09.18 12:57

K tem kasim…nase mala ma sice 19,5m,ale kase detske ji nikdy moc nechutnaly(pouze od Nestle vzala na milost-stracciatela,su­senkova,ryzova),ze vsech ostatnich znacek ji natahovalo,ale je to mozba i tim,ze pije um Nestle junior(200ml kazde rano,behem dne ji ho obcas soupnu do nejakeho jidla)takze tam tu chut um citila..od roka ma um jen rano,co druhy den jogurt+banan,platek syra s rohlikem,kase davam od Nominalu a pridavam um,na svaciny davam ovocnou presnidavku(domaci) se sypkym musli(ma napr.alnatura primo pro deti) namicham ji to s jogurtem nebo UM..jinak je behem dne na zelenine,zboznuje samostatne maso a na cerstvem ovoci.. Je taky nejedlik,porad bojujeme s novymi chutemi.. :? Vazi 10,5kg(od roka pribrala jen necele 1kg,ale hodne vyrostla)..pije navic hodne vody a caje(cca.1-1,5l)..

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 18.09.18 14:16

@Hobitka

jenže to bych ho zase připravila a jednu dávku mléka. :nevim: To by už bylo hodně málo už z toho mála, co má. Polévka večer je asi dobrá pro děti, co pijí jinak um. Kdyby mu bylo přes rok, neřeším to. Ale on ho pije´- nepije už od 6m.

K té brokolici - kolik by jí musle sníst, aby to trošu nahradilo mléko, nesjpíš tak půl kila. Navíc v rostlinné stravě ten vápník se nevstřebává tak dobře, jako třeba z mléka. Nevím, nahrazovat vapáník u 7 měsíčního miminka brokolicí je podle mě blbost. Možná u starších jo, ale on navíc ani brokolici nejí :D Možná tak někde zakamuflovanou.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 18.09.18 14:18
@Terez001 píše:
@Hobitka

jenže to bych ho zase připravila a jednu dávku mléka. :nevim: To by už bylo hodně málo už z toho mála, co má. Polévka večer je asi dobrá pro děti, co pijí jinak um. Kdyby mu bylo přes rok, neřeším to. Ale on ho pije´- nepije už od 6m.

K té brokolici - kolik by jí musle sníst, aby to trošu nahradilo mléko, nesjpíš tak půl kila. Navíc v rostlinné stravě ten vápník se nevstřebává tak dobře, jako třeba z mléka. Nevím, nahrazovat vapáník u 7 měsíčního miminka brokolicí je podle mě blbost. Možná u starších jo, ale on navíc ani brokolici nejí :D Možná tak někde zakamuflovanou.

Vypije za noc dost mlíka, plus má ranní kaši. Za chvíli mužeš začít jogurty. Já bych na ty večeře taky dávala polévky. Zbytečně učít na sladké večeře. a ještě jsou těžko stravitelné. Jsou to sacharidy, ony se ani večer nedoporučuji

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 18.09.18 14:21

@vaks

Starší syn pil taky Junior a pak ho ze dne na den nechtěl ani žádné jiné, ani kaše (ty už od roka), ani jogurty. Má 2,5 a už to nějak neřeším…Má rád sýry a mozzarelu, sem tam ráno kakao z čerstvého plnotučného mléka. Jogurt do pusy ani nic jiného neveme. No snad mu něco nechybí.?Mladší už je v těch kaších taky vybíravý. Zezačátku mu taky chutnala ta sušenková, ale pak už nehctěl. Jede spíš po kaších takových jalových. Takže od Hippu ta první kaše, ta je chutově skvělá, nebo od hami, ty ovocné nemají ani příchutě. Co mi nechce jsou nemléčné, nechápu to. Udělám z UM, ochutím ovocem a on to nechce. At je to jakákoliv. Od Hami a Hippu mu zatím jedou nejvíc.

Příspěvek upraven 18.09.18 v 14:25

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 18.09.18 14:22

@Veru1987

Však píšu, že jogurty nechce. Žádný, zkoušeli jsme jich dost :nevim: Stejně ty kaše za chvilku chtít taky nebude, občas už nechce ani otvírat pusu..Vím, že ho plácám sacharidama, ale sní jí 120 g, ne 200 g jak je v návodu.
Jinak to mi poradila dr i doktoři v nemocnici, že místo mléka dávat kaši do lahve. On ji ale z lahve nechce, dávám hustší lžičkou :)

Anais
Kelišová 5577 příspěvků 26 inzerátů 18.09.18 14:32

@Terez001 já mám syna (teď má necelých 5) a jelikož je alergik, tak mlíko jako výživu nikdy neměl. Kaši do pusy nikdy nechtěl - ať už byla sladká, bez chuti, nic co bylo rozmixované… Kojila jsem ho do 1,5 roku a jíst jídlo mi začal tak po prvním roce. Do té doby si vystačil s kojením. Vápník mu stravy přidávám umělý, teď už to chápe, dřív to byl boj.
Chci ti tím spíš říct, že pokud pije UM a jí jak jí, tak bych to neřešila, on tě sám časem navede k tomu, kdy je čas na další rozšíření jídelníčku.
Nabízela bych místo těch kaší spíš maso, zeleninu a přílohový oběd a večeři v podobném duchu, nebo zeleninou polívku. . Syn taky téměř nesvačí a hlady mi za těch téměř 5 let neumřel… na sváču si spíš dává ovoce, zeleninu, občas k tomu zakousne nějaký sušený chleba na styl Racio ( pečivo taky u něj není žádná hitparáda.. rohlík denně je už maxi porce :mrgreen: ) , ale na druhou stranu pořádně poobědvá a povečeří a není mi blbosti.. Ono později v těch jogurtech je stejně spousta cukru jako ve většině, co je v oddělení dětské výživy ( kaše, pribináky, mlíčka pro děti, předsnídávky, dětské sušenky, nedejbože jogurty s dětskými obrázky), tak bych si s tím nelámala hlavu… ;)
Podle mě jí dost ! Dítko v tomhle věku nepředěláš - později teda taky ne, tak to chce nabízet rozumné varianty jídla a tělo si samo řekne, kolik toho potřebuje :mavam:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >