Reklama

Jídelníček 7měsíčního kojeného miminka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Boruvka1991
Povídálka 11 příspěvků 03.05.18 22:29
Jidelnicek 7mesicniho kojeneho miminka

Ahoj vsem! Rada bych vedela jak jste to meli s jidelnickem u kojeneho miminka. Male je cerstve sedm mesicu a koji se opravdu casto - co dve hodiny v noci ani nemluvě.. Myslela jsem, ze s jidlem pockam co nejdele, ale malá o nej opravdu jeví velký zájem. Tak by me zajimal vas denní rozpis jidla pro kojene mimi i jako inspirace co vařit. Dekuju moc! :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 03.05.18 22:37

@Boruvka1991 našemu prckovi je šest měsíců. Už baští oběd a odpolední svačinku. Za pár dní budu pomalu přidávat, pořád jen nevím, zda kaši k večeři, nebo dopolední svačinu. Začala jsem s příkrmy ve čtyřech měsících. Kojim už jen večer, v noci a dopoledne. Usíná kolem půl osmé a někdy vydrží az do pěti do rána, někdy se jednou budí. Od začátku baští skvěle a doufám, že mu to zůstane. Chápu, že ve čtyřech měsících je pro někoho brzy, ale proč jsi chtěla čekat co nejdéle?

tumpach
Kelišová 5845 příspěvků 03.05.18 22:42

No tak hlavně se začíná s jednou,,pochu­tinou" - zeleninou, někdo říká mrkev, za mě nesmysl betonuje, jinak až budeš zkoušet mrkvi dej tam trošku olivového oleje či kousilínek másla
jako první příkrm není špatná dýně, ale ta se teď blbě shání, ve skleničkách k sehnání saozřejme je, dále se radí lilek :),
vždy se začíná po pár lžičkách
vynechala bych květák - nadýmá, brokolice obsahuje prý hodně dusičnanu
cuketa + brambor, ale to až budete mít zavedený ten brambo
jednu zeleninu je potřeba zkoušet více dní :) :mavam:

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 03.05.18 22:42

V sedmi měsících jsem dávala masozeleninu k obědu a zaváděla jsem už myslím i ovocné dopolední svačinky. U plně kojených dětí se doporučuje začít přikrmovat od šesti měsíců, pokud jeví o jídlo zájem, určitě bych jí už nabídla i něco jiného kromě mléka.

tumpach
Kelišová 5845 příspěvků 03.05.18 22:43

@Aduš8 to bych fakt neřešila, vyhovovalo ji to, tak to budou mít trošku opožděně, není na co spěchat ne?? akorát kvůli lepku, že děti v míň měsícíh to líp snáší, ale jen jsem to slyšela :think:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 03.05.18 22:47

@tumpach Jen mě zajímal důvod, od toho přece diskuze je, ne? :lol:

tumpach
Kelišová 5845 příspěvků 03.05.18 22:48

@Aduš8 to samozřejmě, ale já už slyšela takových názorů,, proč přešly, že je radši číst nechci :D :D,
uvidíme zda nám zakladatelka odpoví :)

Veru1987
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 23:00

@Aduš8 Kaše se na večer nedoporučuji, je v tom hodně sacharidu, je těžká na trávení. Já dávala a dávam stále (dcera 22m) kaše na snídaní. Na večeri jsem dávala zeleninové polévky, všelijaké, krémové, s červenou čočkou apod.

Boruvka1991
Povídálka 11 příspěvků 03.05.18 23:30

@Aduš8
Ziji v zahraničí a dle sve „midwife“ a „plunketu“ neni treba do jidla spechat. Mimi ma vse potřebné a přesně na míru z mamincina mléka. Pokud se o jidlo nezajímá, nemá se podavat, protoze se o to méně koji a nemusi byt na to mimi připravené ( nastavaji pak problemy s kolikou etc..), ktere se casto resi podavanim kapicek atd..( tady se nedoporučuje davat miminkum jakekoliv leky pokud to neni opravdu nezbytne.. Samozřejmě je toto muj názor na zaklade mých informací co mam a ztotožňuji se s nimi. Každopádně at si každý jede podle sveho :) dekuju vsem za rady!

machninka
Povídálka 30 příspěvků 04.05.18 00:35

Dceři bude za pár dní sedm měsíců. Zatím má polední masozeleninu a před pár dny jsme začaly s dopoledním ovocem. Po každém jídle ještě dokojuji. V mezi večerním a ranním kojením kojím ještě většinou třikrát…Takže nic moc, spí většinou kolem tří hodin v kuse maximálně. A s prikrmy jsme začaly v šesti měsících. ;)

lucynka25
Kelišová 7102 příspěvků 2 inzeráty 04.05.18 06:29

@Boruvka1991 ahoj, zvu Tě k nám do skupinky vaříme pro kojence a batolata , najdeš tam spousty receptů pro miminko a budu ráda i za tvojí inspiraci :kytka:

jinak já mám obe holky kojené, u první jsem začala jako ty od 7.m a u druhé jsem začala v 5.m, protoze měla hrozný zájem o jídlo :lol:
Nejprve se začíná se zeleninou (v té naší skupince najdeš i tabulku s vhodnýma potravinama pro začátek) pomalinku po lžíčkách a po 3 dnech/ aby se zjistila případná alergie, poté (zelenina nám trvala skoro měsíc, než vše ochutnala), pak přidáš masíčko teleci, hovězí králičí, krůtí, kuřecí, jehněčí, rybky, 1× týdně žloutek..
prvně nahradíš oběd / masozeleninou, pak přidáš odpolední svačinu ovoce (opět stejný postup po lžičkách a nemíchat druhy, kvůli alergii)..
Kaše..no, u první dcery jsem dávala od 9.měsíce (2 měsíce trvalo, než vyzkoušela zeleninu, ovoce..) a dávala jsem večer od roka ke snídani, uvidíš jak ti to snese, mé nejmenší jsem zkusila dát 2× v 6mesíci večer a :poblion: celou noc, tak jsem dala pauzu a teď (8.m) už dobrý.

Příspěvek upraven 04.05.18 v 06:31

lucynka25
Kelišová 7102 příspěvků 2 inzeráty 04.05.18 06:30

A ostatní také samozřejmě zvu do skupinky o vaření pro miminka ;) :mavam:

nikolka12345678
Nováček 1 příspěvek 10.06.18 21:37

Chtěla jsem se zeptat od kolika mesicu se dava sunar cislo 3

lucynka25
Kelišová 7102 příspěvků 2 inzeráty 10.06.18 21:43

@nikolka12345678 ja tedy kojim, ale stacilo zadat do google sunar 3 a je to od 12.mesice :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.18 21:48

Dekuji ja uz jsem. hledala aji fotky asi.to.nekde ne najdu

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama