Jídelníček batolete - vliv na plynatost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Reniska07
Kecalka 195 příspěvků 06.10.18 19:53
Jídelníček batolete - vliv na plynatost

Dobrý den, mám 14 mesicni dceru, která má poslední dobou strašný problém se spaním. Rostou ji sice zuby, ale zkusila jsem ji dát nurofen a i přes to se budila s brekem. Už to trvá přes týden a já jsem ko. Chodí spát v 19:15. Nekdy se vzbudí už v 10, někdy kolem půl noci. Celkově k ní vstávám asi třikrát za noc. Jenže minimálně půl hodiny trvá, než ji uklidnim. Nechce napít, prebalena je. Později jsem vypozorovala, že pořád tlaci a prdi. Tak Jsem ji dávala na noc espumisan, ale nic moc. Jídelníček neobsahuje nic nadymaveho. Tak nevím. Mela bych něco změnit?

7:00 270 ML Um
9:30 150 g ovoce, nebo 200 g prednidavky
12:00 250 g oběd, maso, zelenina, brambory, rýže, těstoviny, omáčky sem tam, ryba 1 týdne a vajíčko 1 týdne
15:00 jogurt Hollandia, někdy s ovocem, Lipanek, Brumik
17:30 - 18:00 rohlik nebo chleba, lucina, gervaise, máslo se syrem
19:00 200 - 250 ml UM, jak chce sama

Reakce:
vannilka
Stálice 54 příspěvků 06.10.18 20:25

Vyzkoušet k večeri třeba lehčí polévku místo čerstvého péčiva? Laktobacilky?

Helileli
Závislačka 3042 příspěvků 06.10.18 20:39

Zřejmě to bude od zubů, děti měly agresivnější stolici i moč, zkrátka v tom trávicím traktu je to jinak. Dala bych probiotika a snažila bych se snížit sacharidy, co to jde, ono při tom růstu zubů mi přišlo, že jsou děti jakoby prekyselene, víc to v nich bublalo, kvasilo.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 06.10.18 20:57

Dvojcatum 26 mesicu rostou zuby a v noci i 5× kazda place a ja sedim na posteli a utisuju. Podle me je treba jen vydrzet, bude lip :hug: ;)

Ja jsem jako bonus ve 39tt :lol:

blumen
Hvězda diskuse 42773 příspěvků 06.10.18 21:29

@Reniska07 zkusila bych pridat probiotika

Jogrr
Závislačka 4342 příspěvků 06.10.18 21:35

Ja bych ubrala porce jidla, jako na obed 250 g jidla, nesnim ani ja, jako dospela. A vecer 250 ml UM to same.
Mam 20mesicniho a kdyby jedl tolik, tak nespi celou noc.

Reniska07
Kecalka 195 příspěvků 07.10.18 08:32

@Jogrr to možná u vás. Já ji nechám, ať sni, kolik chce. Má 84 cm a 13 kg. Je jedlik už od narození

Jogrr
Závislačka 4342 příspěvků 07.10.18 09:24

@Reniska07 hm, kilecko nad horni limit vahy divky ve 14mesich. To je hodne slusny vykrm.

Reniska07
Kecalka 195 příspěvků 07.10.18 09:32

@Jogrr nechte si tu ironii laskavě. To ji mám ubrat porce podle počasí? Tak snad sama ví, jak má hlad

blumen
Hvězda diskuse 42773 příspěvků 07.10.18 14:12
@Reniska07 píše:
@Jogrr nechte si tu ironii laskavě. To ji mám ubrat porce podle počasí? Tak snad sama ví, jak má hlad

Neomezujte, kazde dite je jine a v tomto veku fakt neresit.

Moje 3,5 leta ma teda 13 kilo, ale ona je presne opacny extrem, zije ze vzduchu a vody, nejedlik.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15546 příspěvků 07.10.18 15:23
@Jogrr píše:
@Reniska07 hm, kilecko nad horni limit vahy divky ve 14mesich. To je hodne slusny vykrm.

Jaký kilečko nad limit a výkrm, výškově je vzhledem k věku na 97percentilu, za to se snad dítě vinit nedá, váhou k výšce pak na 90percentilu. A 250g k obědu má standardní masozeleninovy prikrm, který 14 měsíční dítě běžné sni nebo alespoň vzorek děti v mém okolí po různých plavanich a cvičeních.

vaks
Kecalka 208 příspěvků 09.10.18 22:28

@Jogrr mě to taky přijde trošku moc(myslím toho snědeného jídla,váhu a výšku v percentilech nekomentuji,nes­tudovala jsem to…).Naše malá má 20,5 měsíce,ale jí o polovinu méně(180 um,150g svačiny.170g obědu,130-150g jogurtu s ovocem,150g kaše nebo polévky..)váží necelých 11kg na 87cm..v noci spí otřesně(ale to už od narození)a prdy ji taky trápí,někdy ji to vzbudí,někdy ne…nám jako kojenci zabíral babycalm a probiotika od Valosanu(nejsem si jistá,jestli uvádím přesný název)..pije dost tekutin?a ještě teda nesladíme,když už,tak jen javor sirupem nebo agáve..sladké jogurty,lipánky a brumíky taky nedávám(naštěstí to ani nechce),jednoduché cukry pro střeva a kvašení taky není asi nic moc :think: pečivu taky moc nedá(šunku a sýr sní samotný,pečiva poďobe.. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >