Jídelníček od výživového poradce, pošle někdo?

2452
14.3.18 10:04

jídelníček od výživového poradce, pošle někdo?

Ahoj, chci se zeptat, jestli tady nemá někdo jídelníček od výživového poradce nebo nutričního terapeuta, a mohl mi ho poslat. Asi od někoho, kdo má podobné míry jako já, aby to bylo více na míru, i když je mi jasné, že stejného člověka tu nenajdu. Protože jsem se snažila upravit jídelníček, do toho cvičím a zatím se mi nedaří, tak asi špatně jím. Asi i málo, ale nevím, co víc a čeho.. Měřím 163 cm, vážím 66kg, dle nějaké kalkulačky na netu jsem obézní a mám v sobě 24kg tuku a musím dát dolů nejméně 10kg tuku… Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16806
14.3.18 10:07

@rennys1 Radím kouknout a používat kalorické tabulky. A nebo investovat do svého přesně na míru. Já byla u nás v nemocnicy, kdy nutriční terapeutka řeší lidi s dietami a nemocemi a chtěla za to pár korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
14.3.18 10:11

Každý člověk je jiný, nemyslím si, že bys zhubla když ti nekdo pošle svůj jídelníček na míru, od toho je na míru.
Pokud potřebuješ zhubnout tak pouzivej kaloricke tabulky a budeš hned vědět jak jsi na tom s jídlem, tam ti to z každého jídla vypočítá vlákninu, bílkoviny a tuky co do sebe dostaneš. Pokud nechceš utrácet za jídelníček na míru, tohle je fajn způsob se v potravinách orientovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2452
14.3.18 10:11

@P4ja pár korun? Můžu zkusit nemocnici (kde to asi bude levnější), ale právě co vím, tak za to chtějí od 2 tisíc, tak jsem si říkala, že to nejdřív zkusím tady, jestli někdo nemá jídelníček s podobnými míry jako mám já…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3770
14.3.18 10:15

@rennys1 Jsem o 3 cm vyšší a o 2 kila těžší než ty. Takže jsme na tom skoro stejně. 58 - 60 kg je můc cíl. V tuto dobu jsem měla krásnou postavu. :,( Ale nevím jestli to ještě někdy dám. Čím jsem starší, tím to jde dolů hůř.

Možná se zkus napsat co a kdy jíš? Třeba ti někdo poradí. Mě nejlíp funguje vysadit sacharidy, takže žádné cukry, pečivo, rýži, těstoviny. Pouze zeleninu, trochu ovoce, ryby, maso, vejce, ořechy a zdravé tuky + mám ráda bílý jogurt, takže ten občas svačím. Pít vodu nebo zelený čaj. Pokud ale sacharidy zase zavedeš, váha jde hned nahoru, takže to chce změnit celkové myšlení a nebrat to jako dietu, ale životní styl dlouhodobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24996
14.3.18 10:16

Jako že bych ti dala zdarma svůj jídelníček, za který jsem musela já zaplatit? :mrgreen:
Zkus Stob nebo kalorické tabulky, kde si pášeš co jíš. Je to zdarma, ale musíš pro to něco udělat.

Nebo popiš co jíš tady a jsme schopné ti říct, kde je problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2452
14.3.18 10:18

@medunka23 tam jsem se registrovala, ale nějak to nechápu, za celý den, co sním (a to myslím, že sním dost), mi píše 337kcal z 1707 kcal a -1050kcal pohyb, ale dole je pak (jak je symbol příboru), tak mi píše 1387kcal, tak nevím, jestli jím jako moc nebo málo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24996
14.3.18 10:23
@rennys1 píše:
@medunka23 tam jsem se registrovala, ale nějak to nechápu, za celý den, co sním (a to myslím, že sním dost), mi píše 337kcal z 1707 kcal a -1050kcal pohyb, ale dole je pak (jak je symbol příboru), tak mi píše 1387kcal, tak nevím, jestli jím jako moc nebo málo…

A to sis tam zapsala jen jedno jídlo, nebo celý den? To 1387 je co ještě musíš za ten den sníst

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3799
14.3.18 10:45
@rennys1 píše:
Ahoj, chci se zeptat, jestli tady nemá někdo jídelníček od výživového poradce nebo nutričního terapeuta, a mohl mi ho poslat. Asi od někoho, kdo má podobné míry jako já, aby to bylo více na míru, i když je mi jasné, že stejného člověka tu nenajdu. Protože jsem se snažila upravit jídelníček, do toho cvičím a zatím se mi nedaří, tak asi špatně jím. Asi i málo, ale nevím, co víc a čeho.. Měřím 163 cm, vážím 66kg, dle nějaké kalkulačky na netu jsem obézní a mám v sobě 24kg tuku a musím dát dolů nejméně 10kg tuku… Děkuji

Proč by ti někdo měl dávat něco, za co tvrdě zacvakal..tuto vyčůranost nechápu..Jestli chceš zhubnoůut tak investuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
14.3.18 10:49

@rennys1 já chodila do nutriční poradny která měla smlouvy s pojištovnami a tudíž to bylo zadarmo..zkus jestli něco takového u vás není..
no je fakt že moc spokojená jsem ale nebyla..hold dělají rozdíl mezi platícími a neplatícími…ale třeba to bude jiné a pomůže ti to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
14.3.18 10:53

@rennys1 zkus napsat tady https://www.emimino.cz/…y-a-terapie/ do poradny přímo odborníkovi, je to zdarma ;)
Jinak já si počítám kolorie a jde to, to není žádná věda. Chce to hoooodně zeleniny s masem, nejíst sladkosti aspol..od porodu mám dole (za 6.m po císaři) 18kg a u žádného poradce jsem nebyla. Vařím si malé porce a jím pravidelně a kvalitně.
A ještě mám před sebou tak 15kg na váhu, co jsem měla před prvním dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19857
14.3.18 10:56
@rennys1 píše:
Ahoj, chci se zeptat, jestli tady nemá někdo jídelníček od výživového poradce nebo nutričního terapeuta, a mohl mi ho poslat. Asi od někoho, kdo má podobné míry jako já, aby to bylo více na míru, i když je mi jasné, že stejného člověka tu nenajdu. Protože jsem se snažila upravit jídelníček, do toho cvičím a zatím se mi nedaří, tak asi špatně jím. Asi i málo, ale nevím, co víc a čeho.. Měřím 163 cm, vážím 66kg, dle nějaké kalkulačky na netu jsem obézní a mám v sobě 24kg tuku a musím dát dolů nejméně 10kg tuku… Děkuji

24kg tuku jo??? takž by jsi měla vážit 42 kg?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19857
14.3.18 11:00

@rennys1 hele nevím kde jsi počítala bmi ale pokud si tě zadám do tabulky a udám vymyšlený věk 30 let tak máš bmi25 takže normální váha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16806
14.3.18 11:31
@rennys1 píše:
@P4ja pár korun? Můžu zkusit nemocnici (kde to asi bude levnější), ale právě co vím, tak za to chtějí od 2 tisíc, tak jsem si říkala, že to nejdřív zkusím tady, jestli někdo nemá jídelníček s podobnými míry jako mám já…

Já platila 1500 se vším, měření, vážení, jídelníček. + nový, když jsem se dostala na váhu, kterou jsem chtěla. A byla to ta nejlepší investice. Jako sama platit nechceš a od druhých, které to zaplatily, ti to není blbé? Jinak počítej s tím, že i to samotné hubnutí něco stojí. Když člověk neprasi a vybírá kvalitní jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15629
14.3.18 11:56

Ktera online kalkulacka ti zmeri ci vypocita procenta telesneho tuku? :think: :) Navic, kdyz tak koukam na ty cisla z kalorickych tabulek, 1000kal za sport, tak bud ses teda solidni sportovni „masina“ nebo trochu precenujes co je intenzivni sport. No, ale nemam zadne zkusenosti s kalorickyma tabulkama, treba jen neco nechapu… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama