Jídelníček při žlučníkové dietě

22
26.11.19 13:01

Jídelníček při žlučníkové dietě

Ahoj,
chtěla bych Vás požádat o radu. Je tu někdo, kdo musí držet žlučnikovou dietu? Potřebovala bych nějakou inspiraci ke složení jídelníčky. Ještě plně kojím, tak to musím uzpůsobit i tomu.Co můžu na snídani, ke svačinám, k obědu a k večeři? A pokud máte nějaké recepty? Předem děkuji, moc byste mi pomohli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

91
26.11.19 13:31

Ahoj. Dietu už nedržím, žlučník mi vzali, ale na dietě jsem byla dost dlouho. Tedy beztučná dieta.
K snídani nejlépe den starý rohlík, buď s přesnídávkou, nebo s kvalitní šunkou pod kterou jsem si dávala nízkotucnou ramu, nebo flóru teď už nevím. Nebo krekry, které jsem si namazala marmeládou, ale bez semínek. K obědu jsem dost často dělala kureci, většinou dušené na vodě, ochucené trochou soli a aby to nebylo tak hrozné, tak jsem přidala trochu podravky. K tomu maso, těstoviny, rýži, nebo brambory a zalila jsem to šťávou z toho masa.. Nekdy jsem dělala hodně hustý vyvar. Maso mrkev a hodně nudlí. Asi jsem ti moc nepomohla, já sama jsem dost tápala. Moc na výběr totiž není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10800
26.11.19 14:12

Omezit tuky, přidat vlákninu.

Snídaně:

vločky přes noc https://carujeme.cz/…usite-varit/

nějaký celozrnnější chleba s lučinou a ředkvičkami, nebo libovou šunkou

míchaná a nebo na měkko vařená vajíčka popřípadě tofíčka http://www.veganotic.cz/…michane-tofu

Nějaké cerálie bohaté na vlákninu ( 7 g vlíkniny na 100g a váce) s mlékem

smoothies s jogurtem, semínky ořechy, vločkami a ovocem.

svačiny
ovoce
zelenina
jogurt
ne úplně čerstvé pečivo s něčím ne moc tučným
sovocné přesnídávky
popcorn
cottage sýr
tvarohové pomazánky

Obědy/večeře

brambory, rýže, těstoviny, pohanka, kuskus, bulgur coby přílohy, k tomu buď bílé maso, nebo tofu, nebo tempeh které nejsou smažené, ale spíš dušené, nebo dělané jako přírodní plátek, případně grilované a tomu nějakou zeleninu.
Saláty kde bude pečená zelenina, nějaký dresing, něco čerstvějšího zeleného a nějaká bílkovina - libové maso/vejce (ne smažené)/tofu/tempeh/rybičky ve vlastní šťávě
Husté polévky bez luštěnin
Celozrnné pečivo s tvarohem, nízkotučným sýrem, libovou šunkou a opět nějakou zeleninou.

Mrkni třeba sem

http://www.dietologie.cz/…eta-c-4.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
26.11.19 15:35

Děkuji, udělám si z toho výcuc. OU, zmiňuješ u snídaně semínka a ořechy, ty by se ale neměly, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
26.11.19 15:54

Ono je hodně důležité i zjistit, co ti způsobuje žlučníkové záchvaty. Mně nedělala dobře čokoláda. Prvních 14 dní jsem jela jen suché pečivo, kuřecí/krutí dušené maso, vařená mrkev, brambory, těstoviny, nízkotučnou flóru, sem tam banán.. a pak už jsem pomalu začala zařazovat i ostatní potraviny. Čokoládu jsem nejedla ještě skoro půl roku, a to už jsem pak jedla úplně všechno (tučné, nadýmavé..).

Jak dlouho máš po porodu? Mě se objevili problémy se žlučníkem cca 6 týdnů po porodu a doktor říkal, že za to můžou rozhozené hormony a že se to někdy úplně vytratí. Syn má 16. měsíců a já jsem už vic jak rok bez záchvatu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
26.11.19 16:14

Mám 8 měsíční holčičku. Myslím, že pachatelem mých žlučníkových kamenů je stres. Už to ale řeším. První záchvat se ozval po troše nivove omačky. Pak každý den, to jsem ale nedokázala identifikovat, z čeho to mohlo být. Po čtrnácti dnech jsem byla hospitalizovaná s hodně bolestivou kolikou. Udělali mi endoskopii. Kameny však jen rozehnali. Mám údajně jeden velký 12 mm. Naštěstí jsem ale zase začala kojit. Nepřemýšlela si o nějaké přírodní kuře, jak kameny odstranit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
26.11.19 16:57

Nejhorší je, že při tom kojení nemůžeš vůbec nic brát.. měla jsem homeopatika Colocynthis 9ch plus vždycky při záchvatu jsem si oblast žlučníku mazala krémem Protektin (a ten jedinej mi vážně pomáhal!!!) a sem tam jsem si dala žlučníkový čaj (taky by se neměl při kojení, tak jsem ho pila vždy po kojení). Ještě doporučuji nějaké vitaminy, protože kojení + dieta tě hodně vyčerpá (já jsem byla jednu dobu jako chodicí smrtka).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
26.11.19 17:52

A ty máš kameny nebo písek? Byla si na sono nebo ultrazvuku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
26.11.19 21:32

@mimco3 já mám podle utz ze 4/5 zaplněný žlučník pískem.. skoro všichni doktoři mi řekli, že budu muset na laparo, že pokud si ho nechám tak budu mít záchvaty jen co si dám něco tučnějšího.. jsem přes rok bez záchvatu a jím fakt vše (uzený žebra, vepřo-knedlo-zelo, čokoládový dort..) a jsem v pohodě :lol: ale jak říkám, já měla to mela asi z rozhozených hormonu po porodu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
27.11.19 08:09

Sranda, jak ti doktoři by nejradši viděli člověka pod kudlou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu