Jídelníček pro rodinu na týden + nákupní seznam

2073
30.5.21 21:03

Jídelníček pro rodinu na týden + nákupní seznam

Holky,

máte tip na stránky, kde je jídelníček pro rodinu na celý týden i s nákupním seznamem?

Už mi dochází nápady, pořád jíme to stejné a nakonec se to prodraží zbytečně. Praktikujete to takhle i doma, že máte jídelníček na týden a nakoupíte se seznamu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5850
30.5.21 21:05
@alena1995 píše:
Holky,

máte tip na stránky, kde je jídelníček pro rodinu na celý týden i s nákupním seznamem?

Už mi dochází nápady, pořád jíme to stejné a nakonec se to prodraží zbytečně. Praktikujete to takhle i doma, že máte jídelníček na týden a nakoupíte se seznamu?

Máme promyšlené jídlo na týden, vaříme si s manželem do práce. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53759
30.5.21 21:19

Než jedu na velký nákup, tak se ptám rodiny, hlavně dětí, jaké jídlo chtějí. Co budou chtít na svačiny atd. Takže je to promyšlené na víc dní.
Přes týden zas nemusím řešit obědy. Že ty mají ve škole. Řeším pouze večeře a snídaně, svačiny do školy/ do práce. Tak u nás se nejvíc kupuje ovoce, zelenina, jogurty různé, sýry, teď víc ořechy a na ty večeře podle toho co si vyberou. Mám na lednici i lístek, kde si mají zapsat. I u nás je supermarket a různé obchody. Když se něco nevezme ve městě, tak to průběžně přikoupíme u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18774
30.5.21 21:32

Napsala jsem si seznam jídel, která umím uvařit, aby se střídaly přílohy, druhý masa a vařím furt dokola to samé. Občas nám to rozbije oběd a vysluzka od rodičů, pizza k večeři, oběd v zoo… Nakupuju na Rohlíku jednou týdně podle paměti, 8 tašek bych fakt z krámu tahat nechtěla. Teď co není už covid, tak chodíme skoro denně, klukovi pro kapsičku, pro brambory, zlevněné ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
30.5.21 22:00

Ja bych asi napsala seznam jidel co mate vsichni nebo alespon vetsina radi, udelala si nejaky + - ustaleny seznam na cca 14 dni nebo klidne i mesic (jestli jsou decka vybiravy tak tech jidel bude min nez kdyz sni prakticky cokoliv) co a jak varit - idealne tak ze v prvnim tydnu mas nejaky jidla, v druhym tydnu mas nejaky jidla atd a pak podle mnozstvi jidel jen nakupovat na dany tyden.

Muzete mit treba i nejaky zazity tydny nebo dny.. jakoze v prvnim tydnu se ji napriklad italie, v dalsim ceska kuchyne apod. A nebo ze napriklad v pondeli jsou testoviny v utery kure, na vikend nejaka variace na hovezi apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
30.5.21 22:00

Nikdy jsem si neuměla naplánovat jídelníček na celý týden. Vím zhruba 3 dny dopředu co budu vařit, pak improvizuju, :) podle toho co je v lednici. Ale ráda se inspiruju jak to dělají ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
30.5.21 22:17

Udelam si jidelnicek, vc. svacin a dorticku, na cely tyden. Pak zkouknu zasoby a napisu seznam. Je to dobry i v tom, ze navarim v jeden den na par dni dopredu(3-4): ryzi, brambory, nakrajim si zeleninu(co vydrzi) a pak mam rychle uvarene jidlo. Jidla jsem ze zacatku vybirala ze seznamu, co dcery jedi a tocila, ted uz jedi vse a nekdy si naplanuji i poradny ulet(treba tilapie s mangem). Vyhoda je, ze kdyz nemam jistotu, ze to budou jist, mam v ten den naplanovanou vetsi svacinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
30.5.21 22:31

Závidím všem, co jsou schopni si dopředu naplánovat jídelníček, jejich organizační schopnosti. Já to dělám přesně naopak - manžel něco nakoupí (já nákupy nenávidím a nakupuju jen v sebeobraně :mrgreen:) a já z toho pak vařím. Párkrát jsem zkoušela plánování dopředu, ale asi na to nemám buňky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
30.5.21 22:51
@Jahru píše:
Závidím všem, co jsou schopni si dopředu naplánovat jídelníček, jejich organizační schopnosti. Já to dělám přesně naopak - manžel něco nakoupí (já nákupy nenávidím a nakupuju jen v sebeobraně :mrgreen:) a já z toho pak vařím. Párkrát jsem zkoušela plánování dopředu, ale asi na to nemám buňky :nevim:
:lol: vítej v klubu.. mám to stejně. :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
31.5.21 07:42

Já ráno nikdy nevím co budu vařit večer :lol: zjistím to až odpoledne, když už mě hodně tlačí čas :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
31.5.21 09:37
@Semtex píše:
Já ráno nikdy nevím co budu vařit večer :lol: zjistím to až odpoledne, když už mě hodně tlačí čas :lol:
:) :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat