Jídelníček půlročního miminka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kleenexa28
Kecalka 207 příspěvků 02.10.14 21:32
Jídelníček půlročního miminka

Ahoj maminky. Chtěla bych slyšet váš názor. Když se malej narodil měl 4030 a 51cm.Na pul rocni prohlídce byla váha 9.860 a 71cm. Kojila jsem čtyři a půl měsíce z toho jsem půl měsíce dávala na noc UM protože mu moje nestačilo a budil se co dve hodiny.Ale k věci. Všechny strašne udivuje jak je Matyáš velký respektive těžký ale přitom ho nepřecpávám. Ráno v 6 dostane 200ml UM od HAMI za tři hodiny dalších 200ml UM Hami, na obed zeleninovou polívku (obsah velikosti presnidavky) na svačinu dostává domácí přesnídávku mixuju banán s jablkem nebo hrušku nebo jiné ovoce (obsah velikosti presnidavky) v půl sedme koupu a v sedm dostava kaši od Hami. Přes den vypije vždy láhev čaje nebo ty džusiky co prodávají v lékárně ale ředím je vodou přijdou mi dost sladký a jako zobáni má křupky ty kukuřičny. Přijde vám jeho váha taky tak strašidelna? Moje teta doporučuje dietu ale nevím jak a paní doktorka na jeho váhu taky neřekla ani půl slova.

Nejnovější recenze z kategorie Příkrmy

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20158 příspěvků 02.10.14 21:37

A co je velikost presnidavky? Jidelnicek mi prijde v pohode, dzusy bych nedavala. Vahove nevim, ale to je v podstate tvoje rozhodnuti, pokud ti neprijde tlusty, neresila bych. Ono se to taky uz zastavi a pak to nahoru jde jen zvolna. Me prybyvala kilo za mesic a to byla spis nejedlik, ale mlikozrout.

LucieZ
Stálice 97 příspěvků 02.10.14 21:38

Myslím že přibírání se zpomalí, až začné víc lézt a pak chodit. Jídelníček mi přijde ok, ale rozhodně bych v půl roce nedávala ovocné džusy, já je nedávám dceři ani teď ve dvou letech, to mi přijde lepší dát čerstvé ovoce. Takže na pití bych dávala vodu nebo čaj.

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 02.10.14 21:39

Je na 90 percentilu, takže podle mě to není žádná tragédie, maximálně bych vysadila to sladký pití

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 02.10.14 21:40

U kojence bych váhu neřešila. starší syn měl v půlroce 9,2, taky cvalík, a teď ve 4,5 má 17 kilo, a je dlouhá, hubená nudle. maldší 9,5, a v necelých 3 letech má 16, ale k tomu přes metr výšky, rozhodně není tlustej, je akorát. každý má jinou dr, a žádná nic neříkala.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 02.10.14 21:41

Ale teda ty džusy, ani z lékárny, bych nedávala, proč ho zvykat na sladý pití. nejlepší je voda, nebo neslazený čaj.

Petra Z
Hvězda diskuse 52484 příspěvků 02.10.14 21:41

Muj mel na půlroční 9.60…jen kojený
A pak jak se začal hýbat, už tak nepribíral
Vynechala bych max džusiky…pit muze vodu

trpaslinka
Extra třída :D 12140 příspěvků 02.10.14 21:42

Ja mam syna uplne s opacnym problemem. Stasne maleho a drobneho. Takze me osobne to strasne pripada :D ale proboha, neber me doslova. Je to jen muj pohled zkresleny tim, ze muj syn je opravdu malicky a drobny. Muj syn mel totiz v pul roce pouze 6 kilo. Co ja bych dala za to, kdyby muj syn ted ve 3 letech snedl tolik, co ten Tvuj v pul roce. :mrgreen: Zavidim. A dokud je syn zdravy a hlavne doktorce se zda v poradku, tak si tim hlavu nelam.

a12
Hvězda diskuse 35137 příspěvků 02.10.14 21:46

Dietu pulrocnimu diteti? se teta asi zblaznila :roll:

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 02.10.14 21:47

@kleenexa28
jak uz tu padlo - neres to a vynechej ty dzusy. jestli ti cistou vodu nebo caj pit nebude, tak ja jsem michala vodu s vylozene jen tak jednou lzickou dzusu, aby to melo nejakou chut.

laducha
Generální žvanilka 22174 příspěvků 02.10.14 21:51

Starší syn měl v půlroce 10 kg, mladší 5,75. U jednoho jsem poslouchala, že ho dobře krmím, u druhého, že mu nedám najíst.
Jídelníček se mi zdá dobrý, jen toho džusu bych dávala míň a míň, až by malý pil jen vodu.
Dcera má 5,5 a doma pije jen čistou vodu. Ve školce to neovlivním, i když jsem ji tam prosazovala.

janibambulka
Ukecaná baba ;) 2035 příspěvků 02.10.14 21:53

Moja dcerka mala pri narodeni 3900g a 51 cm…teraz v pol roku mala 8500g a 69 cm…takze tiez je guĺata, ale vóbec mi to nevadi…kojim ju podla jej potreby, kludne kazde dve hodiny…je to spokojne miminko a to je hlavne…papa zatial okrem mojho mlieka len ochutnavky z ovocia na svacinku a masozeleninove prikrmu tiez len troska..inak skusam čistu vodu a čajik z hrnčeka…vobec si nerob starosti…je to proste poriadny chlap…

iveta299
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 02.10.14 21:53

Jídelníček je OK, ale nedávala bych ty džusy a to ani ředěné - lepší je čaj nebo voda. ieta je blbost.

Markéta Fe
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 02.10.14 22:06

Já bych to také neřešila, v tomto věku je ještě brzy řešit nějakou případnou nadváhu, jak mi řekla i naše pediatrička. A také bych omezila „džusíky“ ve prospěch čisté vody. Naše malá také ráda křupky, ale všimla jsem si, že o to méně pak pije UM, a z mého pohledu ty křupky jsou jen prázdné kalorie, UM obsahuje vitamíny a minerály, takže ty křupky jí dávám jen ojediněle, např. když se vracíme z procházky a ona už má velký hlad. Nám holka také hodně roste, přitom sní a vypije tak 70 % toho, co by podle doporučení měla. Nějaká dítka jsou prostě taková. Na tetiny „rady“ bych se vyprdla, doktorka ví, proč nic neříká - protože je to OK. Pokud nechceš mít budoucího tlouštíka, spíš se zaměř na jídelní zvyklosti, čili nauč jej na pití čisté vody a neuč jej na „zobání“ - nešvar téměř všech dospělých.

PinkPanther
Kecalka 198 příspěvků 02.10.14 22:07

Dietu pulrocnimu miminku? Doktorka by Ti jistě řekla, kdyby měl nadváhu. Jak bylo řečeno, jen bych vynechala džusy (dávala jsem malému jen ze zacatku přikrmu občas svestku na změkčení stolice). Také občas poslouchám řeči, ze malej je pěkne vykrmenej, přitom ma průměrnou váhu. Faldiky se jistě srovnaji, jakmile začne lézt a běhat :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Poslední sbohem Aťce Janouškové (†88): Věnec od Gotta, přišel Zíma nebo Simonová

Dnes dopoledne se rodina a známí rozloučili s nejmenší českou herečkou Aťkou... číst dále >

Česká novinářka Engelová: Pro Terezu je trest výhra, na odvolání bude čekat roky

Téměř devět let v pákistánském vězená si bude muset odsedět Češka Tereza... číst dále >