Jídelníček s uvedením výživových hodnot

1055
7.6.21 12:24

Jídelníček s uvedením výživových hodnot

Ahoj, poradíte mi prosím nějakou šikovnou stránku, kde bych našla jídelníček na celý den s uvedením výživových hodnot? Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26373
7.6.21 12:38

To ale nejde když každý potřebuje ty hodnoty jinak… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4918
7.6.21 12:41

Nejdřív si vypočítej svůj bazální metabolismus a doporučená makra tady
https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka

a pak si stáhni do mobilu Kalorické tabulky
jsou prostě nejlepší! když budeš poctivá, výsledky se opravdu dostaví
https://www.kaloricketabulky.cz/

a jako bonus - oboje je zdarma a je to jen na Tobě!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
7.6.21 13:06

Ahoj, koukni na stránky fsport. Tam mají uživatelé jidelníčky a můžeš si sestavit menu podle svých potřeb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16927
7.6.21 13:40

Hele pořiď sobě knížku, která ti vysvětlí jak funguje metabolismus a jak je na to napojená psychika a denní režim. Internety na to fakt nestačí - fajn je třeba tahle

https://www.kosmas.cz/…na-12-tydnu/

(jakmile někdo slibuje strašně rychlou a zázračnou dietu, vhodnou pro všechny, tak lže.)

No a pak používej třeba kalorické tabulky jako aplikaci, jsou dost praktické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
7.6.21 13:46
@Lucy75 píše:
Nejdřív si vypočítej svůj bazální metabolismus a doporučená makra tady
https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka

a pak si stáhni do mobilu Kalorické tabulky
jsou prostě nejlepší! když budeš poctivá, výsledky se opravdu dostaví
https://www.kaloricketabulky.cz/

a jako bonus - oboje je zdarma a je to jen na Tobě!!

Bazální metabolismus a další mám vypočítané od výživového poradce. Jen mi nechce poslat příklady jídel, tak musím hledat sama. KT používám, ale vždy presvihnu sacharidy. Protože hledám jídelníček od kterého bych se mohla odrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4918
7.6.21 13:51

@roba18 jj, sacharidy jsou zákeřňáci :lol: ale KT ti je hlídá od rána, když poctivě píšeš :lol: takže většinou končím tím, že odpoledne a hlavně večer už jedu na svém oblíbeném Mozarella/tvarůžky/šunka/žerve/vajíčka - a to absolutně bez pečiva, max. dvě cherryny nebo kousíček okurku.. sachry se dají krásně obejít, najdi si jídla s největším podílem bílkovin a zařaď je na úkor cukrů a příloh ;)
já teda hřeším ještě drinkama, takže jedu ze 3/4 fakt skoro jen bílkoviny… sundala jsem 40kg a nehodlám je přibrat zpátky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
7.6.21 14:05

@Lucy75 jo to vím, že kt je hlídají, proto vím, že je každodenně presvihavam. 40kg dolů to jsi dobrá. Cvičila jsi k tomu ještě něco a co?. Já potřebuju dát dolů 8kg tuku. Jenže tímhle způsobem se mi to asi nikdy nepodaří. Sacharidy jsou ve všem. :nevim: a i ten opěvovaný tvaroh zas tolik bílkovin nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4918
7.6.21 14:11

@roba18 spíš chůze, občas fitko, plavání, ale pak korona, nyní pohyb na zahradě hlavně a chodit mne nutí psi, jsem od přírody spíše líná.. chůze je fajn ;) pokud se ovšem člověk trochu zadýchá samozřejmě.. u sedačky mám menší činky, tak u telky jedu aspoň bicáky a tricáky jen tak u Ulice třeba :lol: :mrgreen: a nějaké ty sedy-lehy je potřeba na břicho…
proti tomu, jak makají některé mé kámošky se ale stydím :mrgreen: třeba kolegyně v mém věku skoro denně běhá - to bych narovinu zemřela po 300 metrech :lol: běh nenávidím už od školky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
7.6.21 14:20

Mám teď zakázané přílohy, mléko a pečivo. Sacharidy jsou dost nízko. Bílkoviny doplňuji proteinovym napojem.

Vesměs mám k obědu a večeři maso, rybu nebo vejce a k tomu kopec zeleniny. Je to mazec vymýšlet, jak tu zeleninu pořád upravovat, ale dá se. Ale chce to přemýšlet.

Do budoucna chci zkusit recepty a rady z Břicháč Tom. Nápady čerpám z paleosnadno.cz, tam je dost jidel bez sacharidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
7.6.21 14:21

@Lucy75 takže vše jen díky úpravě jídla?. 8o to jsi dobrá. To já bych i sportovala, turistiku, kolo a plavání, ale jak mam malé dítě, tak to prostě nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
7.6.21 14:22

@hejluc mě povolili sacharidy 150g/ den, ale prostě to nedávám. Mám cca 180-200g. :roll: jen ráno, když si dám ovesné vločky, tak jsem na 3/4 hodnoty. :nevim: ale břicháč Tom je super. Na toho jsem úplně zapomněla. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
7.6.21 14:38
@roba18 píše:
@hejluc mě povolili sacharidy 150g/ den, ale prostě to nedávám. Mám cca 180-200g. :roll: jen ráno, když si dám ovesné vločky, tak jsem na 3/4 hodnoty. :nevim: ale břicháč Tom je super. Na toho jsem úplně zapomněla. :palec:

Mám také jídelníček od poradce, ale zatím snídám protein… A ke svačině ovoce do dlaně a hrst ořechů.

Jinak jsem dostala zdarma knihu Agatina cesta k dokonalé postavě. Číst se mi to nechce, ale má tam rozepsané jídelníčky na celý den a uvádí u toho právě spotřebu sacharidů, tuků a bilkovin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat