Jídelníček u 7měsíčního prcka, co je i kojen

25.3.16 11:05

Jídelníček u 7 měsíčního prcka co je i kojen...

Ahoj holky,
Chci se zeptat jak jste natom s jídelníčkem u 7 měsíčního prcka…Můj syn je stále kojený a jí ráno mlíčko potom v 8 ovoce ( banán, jablíčko, hrušku) většinou čerstvé, občas podusím někdy přidám dětský suchar dotoho kvůli lepku nebo malinko kaše, zhruba za pul hodinky dokojim, pak spinká ve 12 ma oběd ( různou zeleninu s masem, většinou bez masa protože mu je hodně těžký na žaludek) a to dostane jen cajik pak ve 3 mlíčko a v 5 dostane zeleninu ( po kaši nemohl vubec spát, bolelo ho břicho) a v 7 před spaním nakojim. Chci se zeptat jak to mate vy? Co stále kojite? Dáváte už třeba svačinku? Děkuji za každý názor… :srdce: :dance: a všem veselé velikonoce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6751
25.3.16 11:17

@Klára23lukin Papká ti teda pěkně :-) v 7m jsem dávala oběd maso-zel. a začínala zavádět ovocné přesnídávky, zbytek jen kojení, není kam spěchat. Moje děti byly nejedlíci a v tomto věku sotva třikrát olízly lžičku :D Jogurt, kaši až v 8-9měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26524
25.3.16 11:20

@Klára23lukin V sedmiměsících jsem zaváděla dětem druhý příkrm. Takže měly zeleninový oběd a ovocnou svačinu (buď dopoledne nebo odpoledne, podle toho, jak to programově vyšlo. Jinak po jídle dokojovaní a kojení maximálně po 2 hodinách (takže asi tak 7-8× denně plus v noci.

Edit: Ale teda druhé dítě snědlo od všeho tak pár lžiček, takže byla stejně z 98% jen kojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
25.3.16 12:14

U nás v sedmi měsících ovocna kasička ke snídani, ke svačině ovoce, oběd maso se zeleninou, ke svačině většinou opet ovoce, večeře kaše, ne ovocna, a před spaním kojení. Když bylo potřeba, tak jsem samozrejme dokojila. V noci jsem kojila kolem třetí. Na desátém měsíci se mi sám odstavil od mlika a vystačil si jen s příkrmy. On to člověk rychle zapomíná, ale tak nějak to u nás bylo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25379
25.3.16 12:28

Malej měl ráno mlíko, brzkej oběd zelenika, maso.. pak mlíko, svačina přesnídávka, večeře kaše a před spamím mlíko, plus teda sem mu dala mlíko i když měl hlad mezi jídly a v noci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
18.4.19 22:41

Já dávám v 7 měsíci navíc ke kojení dopoledne ovoce, masozeleninový oběd, a obcas odpoledne kousek kůrky od chleba do ruky. Jinak stále kojím. Jediný s čím si nevim rady je, jak to udělat s jídlem dopoledne když jsme na cestách nebo venku. Zda celé dopoledne jen kojit nebo jí něco dát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Soukupka2
20.4.19 21:53

@Dasule30 Já jsem na tom podobně, jen odpoledne dávám navíc chleba s lučinou. Když jdeme někam ven na delší dobu, tak jí většinou dávám ovocné kapsičky.

• Citovat
  • Nahlásit
2
22.4.19 21:21

@Soukupka2 To jsem ještě nezkoušela. A není v těch kapsičkách moc cukru? Nechtěla jsem totiž malé dávat vůbec cukr aspoň do jednoho roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14881
23.4.19 05:17

@Dasule30 tak si kapsicky vyrob domaci a kup si ty kapsickove obaly, ktere muzes vymyvat, vis co si tam das ;)
Ale jinak je spousta kapsicek bez cukru, staci cist slozeni..myslim, ze treba Hami.. :think: ale procti si to.

Ve skupince Vaříme pro kojence a batolata najdeš spoustu receptů i na ovocné presnidavky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
25.4.19 06:41

@Dasule30 Toho jsem se taky bála, ale pak jsem četla složení a rozhodla se pro sunárek do ručičky, které jsou právě bez toho přidaného cukru. Obsahují jen ten přírodní.
@lucynka25 ty jsem používala chvilku taky než jsem zjistila že se mi v nich udělala plíseň. Nešly úlplně dobře vymýt ale hlavně ikdyž jsem to otevřela co nejvíc to šlo tak nikdy pořadně nevyschly.

edit adminem - odkaz

Příspěvek upraven 25.04.19 v 22:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14881
25.4.19 07:16

@Volka19 jo, to je bohužel pravda s tou plísní. Já se toho taky bojím, i jsem přestala hodně brzy kupovat všelijaké ty lahvičky s brčky atd, chvilku se to dá, ale pak se plíseň taky objevuje. Začala jsem kupovat ty malé lahvičky od Rajce a měním každý týden, nebo podle stavu.
Jinak ten Sunárek není špatný, taky jsem ho občas koupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat