Jídelníček v těhotenství, co vařit

19
29.7.21 17:43

Jídelníček v těhotenství, co vařit

Ahoj holky,
Co jíte v těhotenství? Jaký máte jídelníček?
Jím denně mléčné, ovoce, zelenina a samozřejmě hlavní jídla.
Jde mi právě spíše o ty hlavní, přijde mi že jíme furt ty samé přílohy.
Třeba 3× týdně brambory, což mi přijde moc.
Proto hledám inspiraci co vařit
Doufám že dotaz nevadí a předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24300
29.7.21 17:55

Buď ráda za tohle, většina těhotných půlku normálních jídel není schopna pozřít :D můj jídelníček jsou většinou suché brambory a hora syrové zeleniny :D ujizdim na ovoci, ale třeba maso a mléčné výrobky neudrzim. Je to dost bída, ale sem ráda aspoň za to, v minulém tehotenstvi sem byla o Cole a suchých rohlikach a občas čokoládě. Jinak záleží co děláš k těm bramborum, většinou jdou nahradit rýží nebo těstovinami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
29.7.21 18:02

Já teda jedla úplně všechno. Řídím se pravidlem všeho s mírou. Jen jsem měla sama od sebe chuť na víc ovoce a zeleniny. V prvním trimestru jsem toho třeba snědla méně a při vaření mi to páchlo (musel vařit partner), ale zvládli jsme to. Žádné extrémní nevolnosti a žádné zvracení se u mě nekonalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
29.7.21 18:03

Nejim sushi z ryb, extremne paliva jidla, umela sladidla, plisnove syry a nepiju kafe.

Jinak naproste vse, varim jako predtim, protoze sushi jsem doma nikdy stejne nedelala :mrgreen:
Ujizdim na rajcatech, ty musim mit denne a pak ovoce.

Co jste jedli predtim, ze ti to ted prijde spatne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
29.7.21 18:11

@Kriss Tina
K bramborám cokliv :D. Třeba ryba, kuře, sekaná a prostě vše co existuje. Těstoviny jsou druhá věc co jíme často. A rýže ta mi moc nechutná. Ještě občas děláme kuskus, tarhoňu a nebo zeleninové saláty. Přijde mi že těch příloh moc neexistuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
29.7.21 18:12
@Veverka555 píše:
@Kriss Tina
K bramborám cokliv :D. Třeba ryba, kuře, sekaná a prostě vše co existuje. Těstoviny jsou druhá věc co jíme často. A rýže ta mi moc nechutná. Ještě občas děláme kuskus, tarhoňu a nebo zeleninové saláty. Přijde mi že těch příloh moc neexistuje

Knedlik, noky, grilovana zelenina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34433
29.7.21 18:17

Tak si někdy místo brambor dej dušenou zeleninu nebo na páře. Existuje quinoa, luštěninové těstoviny, batáty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
29.7.21 18:18

@Tarena
Vlastně co teď :D
Jen teď mi přijde že ty přílohy jedeme několikrát týdně ty samé. Spíše mi to došlo až teď v těhotenství. Možná tím že jsem na neschopence a denně vařím, což předtím sme každý jedli v práci a takmi to nedošlo, vařili jsme jen večeře. Ani si nejsem jistá jestli tolik brambor, těstovin je pro mimčo dobré :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
944
29.7.21 18:21

Ja jsem takova ta tehule, co vybocuje z rady, a zadna potravinova uzkost se nekonala.. Takze i vajicka na mekko, sushi, plisnove syry a kafe.

Jim teda i hromadu lustenin, je to bezna soucast meho jidelnicku. Pokud nechces jist brambory, zkus quinou (bilou i cervenou), bulgur, celozrnny kuskus…

Hlavne a rozumem :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
29.7.21 18:21
@Veverka555 píše:
@Tarena
Jen teď mi přijde že ty přílohy jedeme několikrát týdně ty samé. Spíše mi to došlo až teď v těhotenství. Možná tím že jsem na neschopence a denně vařím, což předtím sme každý jedli v práci a takmi to nedošlo, vařili jsme jen večeře. Ani si nejsem jistá jestli tolik brambor, těstovin je pro mimčo dobré :nevim:

Brambory neublizi, pokud jis zbytek pestre, tak to nevadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
29.7.21 18:27

@Sardelka
Děkuji za radu, určitě zkusím 🙂.
Luštěniny jsem taky jedla, teď mi po nich ale nebývá dobře 🙉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21279
29.7.21 18:36
@Veverka555 píše:
@Tarena
Jen teď mi přijde že ty přílohy jedeme několikrát týdně ty samé. Spíše mi to došlo až teď v těhotenství. Možná tím že jsem na neschopence a denně vařím, což předtím sme každý jedli v práci a takmi to nedošlo, vařili jsme jen večeře. Ani si nejsem jistá jestli tolik brambor, těstovin je pro mimčo dobré :nevim:

prosím tě neblbni brambory a těstoviny dítěti fakt neublíží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19333
29.7.21 18:52

Prvni trimestr…rajcata. Jakykoliv zpusob, nejlepe zapecene s mozarelou a bylinkama, ale hlavne denne!!! :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
29.7.21 18:57

Já jím stejně, jako předtím. Což pro mě znamená vyvážená strava. Nic jsem neměnila, jen nepiju některé čaje, snažím se sama sebe přesvědčovat, že fakt nemám obří chuť na sushi, nejím teď plísňový sýry.
Ale ve stravě dbám spíš na to, aby v rámci třeba týdne byla vyvážená. Třeba si jeden den dám koprovku (bez masa jen s vejcem a bramborama), ale další den si udělám třeba budha bowl. A brambory jím docela ve velkým (máme své), nejen teď, ale obecně. Takže ty jsem nikdy nějak neřešila.

Já třeba zase bojuju s večeřema. To nemám už žádný nápady. Spíš večeřím studenou kuchyni, snažím se tam vždycky zapojit kus zeleniny, ale jsou dny, kdy mi to leze krkem 🙈

Jsem už trošku alergická na každém těhotenském webu, že je fotka nastávající maminky s kopou zeleninovýho salátu. Asi proto, že prostě jím vyváženě (nerada to nazývám zdravě) už roky. A tak z takové stránky pak okamžitě odcházím 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
29.7.21 19:01

@10Levandule10
Jo večeře taky jim dost studené. Občas to co zbyde od oběda :D.
Hlavně se snažím mít večer vždy něco lehčího

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat