Jidelnicek x Prvni prikrmy

131
10.4.06 15:58

Jidelnicek x Prvni prikrmy

Omlouvam se predem za opakovane tema „PRIKRMY“ - docetla jsem v diskusich o prikrmech kdeco, ale to, co potrebuji ne.....

Do 6m jsem plne kojila.

S prvnimi prikrmy jsme zacaly asi pred 3 tydny, od pocatku ji vsechnu zeleninku, zatim zadnou neodmitla, sni celou davku /200ml/. Prikrmujeme v poledne, tj. nahradily jsme uplne davku kojeni, pred tydnem jsme zacaly s dopoledni /nebo nekdy odpoledni ovocnou svacinkou - zatim jen banan a jablko/.

Dotud vse ok, ale nejsem si jista, jestli mam jeste po zeleninovem prip. masozel. prikrmu jeste dokojit /na zizen/.

Momentalne mame jidelnicek takovy:

rano /okolo 7-8h. po probuzeni/ -kojeni
dopoledne /okolo 10h-11h./ -ovocna svacinka /jablicko s bananem a nekdy s trochou odstrikaneho mleka/ .....cca 150ml
poledne /okolo13h/ -zel. nebo masozel. prikrm 200 ml/zatim kupovane/, potom nic nebo tak 30ml odstrikaneho mleka
odpoledne -kojeni
vecer okolo 7-8h. -kojeni

Nocni kojeni se u nas nekona - mala spi az do rana.

Mam jeste pres den nabidnou MM /kojeni/ nebo vodu /stavicku/ nebo to takhle staci? Mam po prikrmu /i dopolednim/ jeste nabidnout prso?
Nebo mam to nechat na male? Prece jen , kdyz porovnam zel. smes a MM, tak je v konzistenci poradny rozdil.

A jeste jeden dotaz - kdyz budu varit doma zeleninovou polivku - ma to byt konzistence polivky /tj. smichane s vodou nebo MM/ nebo se tomu jen rika polivka, ale je to proste pasirovana nebo mixovana zelenina?

Dekuji za radu.

Lucys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4258
10.4.06 16:20

ahoj LUCYS,myslim ze to delas dobre, ale to mleko po jidle bych mu nabidla,nemusi to byt moc,staci opravdu jen torsku prave na tu zizen.muze to byt bud ta stavicka hodne redena,nebo mlko(ale to si myslim ze hodne i zasyti)nebo jen prevarena kojenecka voda a nebo cajik-detsky neslazeny.uvidis co bude preferovat, muj maly nechtel moc stavy, dnes (9,5m.)pije sem tam caj nekdy ma kojo nekdy UM,mel by uz vypit v9m. litr tekutin a to muj nema tak se toho trochu bojim.
jinak polevka domaci- se tomu opravdu jen rika-ja delam take spis mixovane papani.ne ze je tam vic vody.
celkove si myslim ze to delas dobre az predpisove:-) snaz se at ma dost piti-ale i to podle me dodrzujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
10.4.06 16:41

Ahoj Valli,

diky moc - mno, jestli to delam predpisove, to nevim - fakt je, ze mala se naucila usinat i probouet se /i pres den/ porad ve stejnou dobu - je jak hodinky, tak i s tim jidlem to mame takhle.

Jen jeste malickost - s tim pitim - nevim, jestli jsme si rozumely - po tom obede mam dokojit nebo dat MM /ale odstrikane/ ci jinou tekutinu.
Jedna se mi o to, ze jestli mam postupne kojo vynechavat, tak bych asi dokojovat nemela , ne? Aby si mala odvykala? Nebo to chapu spatne?
Aspon tak jsem to pochopila z ruznych knizek, ze postupne vynechavat, az pak treba kojit jen 2×za den ??

No, su z toho furt zmatena :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
10.4.06 16:55

no to ja take cetla vsude ze prikrm nahradi kojeni,ale na zacatku mi to tak dobre neslo.takze jsem kojila i mezi jidlem.ted uz je starsi a kojeni pres den sam odmita-takze mu musim davat caj.
proste ja bych rekla ze mu dej po jidle trosku neco na zapiti,asi jedno co(myslim tim UM,MM nebo cajik)aby mel dost tekutin.protoze pokud nekojis v noci tak nekde ty tekutiny vzit musi.ja bych davala treba tech 30ml-po jidle pokud to to vypije.zase kdyz das vic tak by se ti mohla pozvracet z prejedeni.ja jsem to vylozene delala podle potreb maleho.je spis vetsi jedlik.ale to piti u nas je zase spatne,tak do toho ho musim vylozene nutit a dohlizet na to.snad jsem ti odpovedela srozumitelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
10.4.06 17:02

Ahoj, svačiny a zelenina by měly kojení nebo UM nahradit, takže po nich už bys dokojovat neměla, zvlášť, když ti sní celou dávku ovoce nebo zeleniny. Dokojuje se zpočátku, když mimi sní nemléčného příkrmu jen pár lžiček. Hustota záleží na tobě, v podstatě to může být jak konzistence rozmačkané zeleniny, tak „polévka“, každopádně po nemléčném příkrmu by mělo mimi dostat na žízeň napít - nejlépe vodu, když ji nechce, tak třeba čaj pro mimina nebo hodně ředěnou šťávičku. Vypije, kolik bude chtít, pokud by polední zelenina byla hodně řídká, třeba ani pití chtít nebude. Náš mladej už zkouší drobné kousky, resp. nahrubo namixovanou zeleninu, ale musí to mít okolo opravdu hodně řídké, jinak předvádí scény „teď se z toho kousíčku strašlivě pozvracím“ :-D.
Hodně štěstí s nemléčným papáním!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
10.4.06 17:27

Diky, holky.

Ted je mi to uz uplne jasne :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek