Jídlo během těhu a výběr porodnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tyncam
Stálice 81 příspěvků 04.02.19 10:41
Jídlo během těhu a výběr porodnice

Ahoj holky :)
Tak mě tak zajímá, jak se vám daří dodržovat alespoň nějaký zdravý jídelníček? Jsem v 8tt. Vždycky jsem jedla normálně, klasický český jídla, jsme oba hubený tak na zdravou či dietní kuchyň si nepotrpíme :think: Samozřejmě se snažím teď zařazovat hodně ovoce a zeleniny. Ale poraďte, co si tak vaříte aby to bylo chutný?
A druhý dotaz se týká porodnice. Docela mě vyděsilo, že ve 14 tt už mám psáno registrace do porodnice..zatím jsme o tom nepřemýšleli, ale je možné se do porodnic „podívat“, sjednat schůzku a pod aby člověk viděl jaké má možnosti? To víte, jsem v tom úplný nováček :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 7789 příspěvků 1 inzerát 04.02.19 10:50

@Tyncam Já zdravý jídelníček měla už před otěhtoněním, tak nebyl problém. Ale sem tam jsem ulítla podle chuti a neřešila jsem to. A vařila jsem normálně. Jen podle toho na, co byla chuť.

Registrace záleží na porodnicích. U nás třeba nic takového nebylo. Ale myslím, že skoro všechny porodnice mají buď předporodní kurz a nebo informativní schůzku a možnost si prohlédnout sály. Koukni na stránky porodníc, které by u tebe připadaly v uvahu. A nebo mrkni i tady na recenze porodnic. Přeju šťastný výběr :kytka:

Uživatel je onlineKhalesi
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 04.02.19 10:52

Ahoj. Nedodrzuju protoze sem rada ze prijdu na neco po cem mi neni blbe :D takze kdyz uz tak to proste sezeru nez mi zas bude blivno.
A porodnice,nor­malne si vlez na stranky,poradne procti,koukni na fotky,tady si peclive procti recenze a zlusenosti ostatnich a myslim ze vybrat takhle neni problem. Ja budu rodit potreti a pokazde to bylo jinde rak jsem zvedava na porovnani. Ale po vsechny deti jsem moc rada za vsechny zkusenosti tady matek na recenzich porodnic,to je uceleny obrazek na jednom miste. Tak at se dari :palec:

Freya10
Kecalka 297 příspěvků 04.02.19 11:01

Ahojky,
jídlo jsem řešila, ale já hystericky řešila všechno :lol: .
Teď, když se mnou nemlátěj hormony, si myslím, že jídlo v našich podmínkách většinou není na takové úrovni, aby mělo potenciál mimču ublížit…prostě ho máme dost a i relativně pestré + když si k tomu připočteš kapku minimální snahy o „zdravou“ stravu, tak to není potřeba více hrotit :mrgreen: .
Pokud jsi pražská, tak je do vytíženějších porodnic (Podolí, Apolinář) opravdu nutná registrace v tom 14tt. Podle mě ale nemá smysl se tam jezdit dívat - stejně ti při porod a po porodu budou připadat zásadní úplně jiné věci, než co ti budou na pohled připadat zásadní nyní.
Třeba pro Podolí u mě rozhodlo:

• úroveň lékařské péče a vybavení pro záchranu extrémně nedonošených dětí
  • úroveň péče o rizikové těhotné a obecně o „problémová“ těhotenství
  • po celou dobu porodu máš pro sebe celý „byteček“ = pokoj, koupelnu se záchodem, předsíňku a celou dobu jsi tam jen sama s manželem/tím, kdo je s tebou u porodu - žádné jiné rodičky hned vedle za plentou
  • a velmi subjektivní - máme to 10 minut od domu a narodila jsem se tam i já i sestra i naše mamka a mám to tam prostě ráda :mrgreen:
me-ow
Kecalka 221 příspěvků 04.02.19 11:27

@Tyncam V Ostravě není třeba se registrovat tak brzo, ale asi v Praze nebo někde v okolí je třeba se registrovat no.

Každopádně není problém se mrknout na nějakou prohlídku - stačí si zavolat nebo najít na internetu kdy mají prohlídky a začít obcházet :) Já teda byla na prohlídce teprv nedávno a to mám za chvilku termín porodu :) ale byli tam maminy, co ani ještě bříško neměli :)

Tyncam
Stálice 81 příspěvků 04.02.19 11:29

@Freya10
Mně přijde, že se mnou nějak ty hormony nic nedelaji zatim :D jinak jsem se přestěhovala z Prahy do Kolina, což právě nyní vidím jako velký problém v možnostech. Kolinska porodnice ma špatne recenze i z blízkého okolí slyším jen negaci. Chtěla jsem Prahu, ale když to přijde, budu ráda že to bude blízko a zas se trmacet vlakem do Prahy :roll: tak mam z toho celkem vítr.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12210 příspěvků 04.02.19 11:29

Jedla jsem normálně. Pokud jsem zrovna nezvracela :lol: jinak v Praze hlavně mysli na to, ať to nemáš daleko. Budeš tam jezdit na monitory a do poradny a uz budeš jak kulice. Takže nema smysl vybírat porodnici hodinu cesty od domova. Všechny porodnice v Praze jsou na vysoké úrovni, přečti par recenzi a moc to nehrot :)

Extra třída :D 12210 příspěvků 04.02.19 11:31

@Tyncam Kolín je v pohodě, byla jsem tam parkrat v těhotenství kvůli potížím, byli velmi vstřícní. Je nesmysl jezdit z Kolína, kde mas porodnici s dobrým zázemím kousek, do Prahy

ugluk
Hvězda diskuse 44710 příspěvků 04.02.19 11:35

Jsi z Prahy kvůli tomu 14.tt na registraci? Nejvytíženější jso asi Apolinář a Podolí, pokud zvažuješ rodit tam, buď připravena, že ve 14+0 v 8:00 budeš číhat u webu a modlit se, že se dostaneš. Brala bych v úvahu i dojezdnou vzdálenost, ono jezdit někam přes hodinu přes celou Prahu žádná sranda, už jen na kontroly, k porodu ve špičce, atd. Jestli se tam můžeš jít podívat - můžeš, ale s žádnou schůzkou a že se ti bude někdo osobně věnovat a před 14.tt vysvětlovat, jak to konkrétně u nich chodí, s tím v Praze fakt nepočítej, jsou to vesměs továrny na děti, kde nemají o rodičky nouzi, takže se někomu individuálně věnovat, aby rodil zrovna u nich, to asi ne, spíš ber nebo nech být. Nehledě na to, že jednu věc naslibují a v reálu to stejně může být úplně jinak, stejně jako každý porod je individuální, každý dr. má jiný přístup a jinak se ten den vyspí… obecně ale individuálnější přístup k rodičce bych daleko víc čekala v nějaké menší porodnici mimo Prahu, kam se obvykle nemusíš předem registrovat, nebo minimálně ne tak bzry. Lze to i tak, že se registruješ někam poblíž v Praze a později se rozhodneš, dejme tomu pro Mělník či Neratovice. Pokud se vyskytnou nějaké velké komplikace v pozdější fázi těhotenství, jako velmi rizikovou tě můžou v Praze někam nacpat i jako neregistrovanou do některé z těch velkých, ale specializovaných továren, stejně jako tě můžou odmítnout z nějaké menší, pokud by s tvým problémem neměli zkušenost. Stejně jako se ti naopak může stát, že se registruješ třeba do Podolí a pokud nebudeš riziková, tak tě v den porodu pošlou jinam, protože budou mít totálně nacpáno. Načetla bych recenze opět s vidinou, že přístupy jsou různé a snad v každé porodnici se najde někdo nadšen a někdo na ně bude dštít síru, ať už kvůli různému očekávání nebo měl prostě jenom pitomou smůlu.

S jídlem - nehroť to. Snaž se jíst zdravě, co to půjde, ale nic nestuduj na netu a většina i těch nezdravých věcí, když nebudeš jíst denně po kilech, tě čas od času nezabije. Vynechala bych kouření, alkohol, drogy, syrové maso a vejce, jinak si z tebe dítě vždycky vytáhne všecko, co ono bude potřebovat.

Tyncam
Stálice 81 příspěvků 04.02.19 11:35

@Tichošlápek
No mě to právě moc neoslovilo, známý měli velké problémy ani ne samotný porod jako ta následná péče. A co jsem zatím recenze pročetla, tak hrůza. Ale jak říkáš, sice v Praze stále pracuju, mam rodinu a všechny kamarády, ale jezdit pak v tech vedrech (srpen budu těsně před) az do Prahy je blbost.

Tyncam
Stálice 81 příspěvků 04.02.19 11:40

@ugluk
Děkuju za vyčerpávající odpověď :) hezky napsáno. V praze mám stale gynekolozku, na kterou nedám dopustit, ale jinak už bydlím v Kolíně. Tak jsem ráda, že menší nemocnice tu registraci nemaji, zatím se v tom fakt ztrácím. A jídlo, fajn trochu me to uklidnilo :D

Extra třída :D 12210 příspěvků 04.02.19 11:46

@Tyncam mam oba kluky letní - červenec a začátek září. Kašli na Prahu. Cestou tam budeš úplně ko, pak cesta po Praze do porodnice, pak čekání a zase čekání na monitory a poradnu a pak to samé zpět. Volila Bych ten Kolín. Mají zázemí i pro problémové těhotenství a hlavně pro případ, ze je neco s mrnetem. Po porodu tam budeš zhruba čtyři dny, to je tak krátká doba, ze je to úplně jedno - vím, ze ti to teď tak nepřipadá, taky jsem to u prvního řešila a vybírala a četla milion recenzi. No a na jejich základě vybrala nymburk, kde to skončilo paradnim prusvihem a protože nemají poradnou neonatologickou peci, tak jsem mohla o to male taky přijít. Takže druhé se narodilo v Praze v krci, kde sice neznají sestry každého jménem, ale za to se postarají o matku i dítě tak, jak je v krizi třeba ;)

P4ja
Echt Kelišová 7789 příspěvků 1 inzerát 04.02.19 12:00

@Tyncam Možná bych zkusila popřemýšlet o Havlíčkově Brodě. Tam se registrovat nemusíš a péče je tam opravdu skvělá. Včetně skvělé primářky na novorozencích a péče o nedonošené.

Ale zase úplně nevím, jak je to daleko, jestli to má smysl.

ugluk
Hvězda diskuse 44710 příspěvků 04.02.19 12:03

Můžu říct, že i teď v únoru ke konci hynu u Apolináře :lol: Fakt je, že jsem hodně riziková, takže by mě odkudkoliv mimo Prahu asi stejně lifrovali tam, ale každotýdenní kolečko monitorů a všech poraden je minimálně na půl dne a byť tam jezdím MHD jenom půl hodiny (autem by to bylo nadýl a ještě tam přes den nezaparkuju), tak mám dost. Ale poprvé jsem tam byla velmi spokojená, takže teď to nějak „přetrpím“. Z Kolína pak řešit, jak a kde v létě zaparkovat, popř. jak se tam dopravit vlakem/MHD (shodou okolností jsem teď po té trati párkrát jela a bez místenky už bych si to netroufla), to v těch vedrech už by bylo na hranici přežitelnosti. Takže pokud Prahu zvažuješ, můžeš si udělat ve 14+0 registraci v nějaké dobře dostupné „pro jistotu“ a pak si zjisti, jak je to s registracema u vás - některé mimopražské nevyžadují vůbec žádnou, některé doporučují třeab nějaký 30.tt, aby o tobě věděli.

K92
Kecalka 254 příspěvků 04.02.19 12:34

Na Prahu bych se vykašlala, už takhle tam porodnice praskají ve švech. Doporučuji HB, ale už je to víc z ruky. Každopádně péče je tam prý skvělá, hlavně pomůžou s kojením a nebrání se ani alternativnějším způsobům porodu. Poslední dobou je to vyhledávaná porodnice. Svědčí o tom i fakt, že loni tam prý měli rekordní počet porodů. Druhou variantou je Časlav. Je to malá příjemná skoro až rodinná porodnice. Je zde větší klid, než ve velkých porodnicích. Nemám ráda nemocnice, takže jsem se toho bála a musím říct, že to prostředí je zde opravdu fajn. Plus je i mladý příjemný personál. Jen s kojením moc neporadí a není tam dětská JIP, kdyby bylo nedejbože potřeba. Z doslechu vím, že fajn ne i Nymburk. Kolínskou porodnici bych vynechala :? . Loni tam rodily dvě kamarádky a ty historky jsou hrozný :D :D .

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >