Jídlo na dovolené v pensionu...

2
29.6.20 14:04

Jídlo na dovolené v pensionu...

Ahoj, jdu si pro radu, objednávala jsem dovolenou asi někdy v lednu v pensionu se snídaní, s tím, že si večeři uvaříme ve společné místnosti, nebo prostě někdy si dáme v restauraci, nebo na výletě…nyní mi v informacích o penzionu možnost vaření v té společené místnosti zmizelo…Teďka si myslím, že je to z hygienických důvodů, jenže jsme pěticlenná rodina, každý den se v penzionu úplně stravovat nechceme, myslíte si, že s tím oni počítají? Jak to máte vy? Jedeme letos poprvé takhle, jsme spíš na dovolenou pod stanem, kde to řešíme podle nálady, chutě a samozřejmě i podle rozpočtu…nechceme být za exoty..diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9419
29.6.20 14:09

Asi nejjednodušší bude tam napsat nebo zavolat. Jinak zkušenost nemám, jezdíme vždy s polopenzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
810
29.6.20 14:09

Zavolej primo do penzionu… kdyz zrusi moznost vareni -vyuziti spolecne kuchyne, je to podle me poruseni smlouvy a muzes chtit nazpet prachy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12757
29.6.20 14:10

Zavolej tam. Jinak pokud by vaření nebylo možné, já beru toustovač a rychlovarku, z toho už něco vyklouzlíš. Nebo si můžeš vzít plotýnku do zásuvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5406
29.6.20 14:27
@unuděná píše:
Zavolej tam. Jinak pokud by vaření nebylo možné, já beru toustovač a rychlovarku, z toho už něco vyklouzlíš. Nebo si můžeš vzít plotýnku do zásuvky.

Dobrý nápad s toustovacem, ale už se mi v jednom penzionu stalo, že na pokoji nebyly El. zásuvky a všude, kde náhodou byly (chodba, koupelna) byl zakaz jejím použití :lol: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12757
29.6.20 14:32
@janickaIII píše:
Dobrý nápad s toustovacem, ale už se mi v jednom penzionu stalo, že na pokoji nebyly El. zásuvky a všude, kde náhodou byly (chodba, koupelna) byl zakaz jejím použití :lol: :roll:

Jojo, to bývá ve starších budovách - kvůli přetížení pojistek. Ale většinou minimálně v koupelně bývá - na fén/holení :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11143
29.6.20 14:37
@unuděná píše:

To mi pripomnelo Ucastniky zajezdu :lol: :lol: :lol:
To jako vazne? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1805
29.6.20 14:43
@cecetka píše:
To jako vazne? 8o

Bohuzel se to deje stale :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12757
29.6.20 14:44
@cecetka píše:
To jako vazne? 8o

Jo, jako vážně :P My takhle jezdíme na různá ubytka opravdu velmi často, většinou si bereme polopenzi nebo jíme po restauracích, ale nevidím důvod neudělat si rychlooběd na pokoji, pokud zrovna nejím někde venku. Není v tom rozdíl oproti obložení bagety :nevim: A takovej čaj do termosky si děláme na horách na pokoji zcela běžně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12757
29.6.20 14:45
@Ernais píše:
Bohuzel se to deje stale :lol:

Jsou ubytka, kde ani stravu nenabízejí. Jaký je pak tedy rozdíl v tom udělat si na pokoji tousty, nebo jít jíst někam ven? Myslím tedy z pohledu majitele toho ubytování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2316
29.6.20 14:47

A já si vždycky myslela, že je to proto, aby nás dohnali do svojí restaurace.

Konvici si beru vždy, na kafe, na horách na čaj, ale jinak na pokoji fakt nevařím,,, na dovolené s komfortem „uvaří mi někdo jiný“ stopro počítám.

@unuděná píše:
Jojo, to bývá ve starších budovách - kvůli přetížení pojistek. Ale většinou minimálně v koupelně bývá - na fén/holení :P
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2316
29.6.20 14:48

Třeba že si vzájemně dohazují klienty…

@unuděná píše:
Jsou ubytka, kde ani stravu nenabízejí. Jaký je pak tedy rozdíl v tom udělat si na pokoji tousty, nebo jít jíst někam ven? Myslím tedy z pohledu majitele toho ubytování.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12757
29.6.20 14:50

@Anik Jo, tak pokud je to „dovolená“, tak to je jasné, to mě prudí dělat i kafe :mrgreen: Já radím spíš z pohledu víkendové akce třeba 2× do měsíce, tak jezdíme my :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2016
29.6.20 14:51

Kdysi mi recepční z lepšího českého penzionu vysvětlovala, že od mé minulé návštěvy zrušili malé rychlovarné konvice na pokoji, protože jim lidé s uvařenými nápoji dělali větší bordel a museli stále čistit koberce, matrace apod.

Nevím, jak by se koukala na plotýnku a hrnec :P

Ale je jasný, že když chce někdo nakrmit kopu dětí a nenechat v restauracích tisíce, musí být trochu vynalézavý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12757
29.6.20 14:54
@Anik píše:
Třeba že si vzájemně dohazují klienty…

Dobře, tak jinak. Pokud bych řešila, zda si namažu rohlík se salámem nebo na pokoji zaleju instantní polívku, tak je v tom rozdíl? Není :)
Si teď připadám jako nějaká socka :mrgreen: :mrgreen: Ale fakt to mám asi z kapku jiného pohledu, u nás ubytko v penzionu/na chatě/apartmánech není záležitost jednoho týdnu v létě, jezdíme prostě takhle často po ČR, ať už na lyže, běžky, na kola, výlety… Když jen za ubytko se snídaní dá 4 členná rodina za víkend 3-4tis, tak je jasné, že podnikat to častěji a ještě chodit na obědy je poměrně nákladná záležitost,.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama